TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп со сопствена социјална мрежа

Deutsche Welle - 21.10.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го најави отворањето на сопствената социјална мрежа „Truth Social“. Таа треба да ѝ се спротивстави на „тиранијата“ на големите технолошки концерни, вели Трамп.

ТРАМП ЌЕ ЈА ЛАНСИРА „TRUTH Social“: Платформа која ќе биде конкурент на Фејсбук и Твитер

Фактор

Трамп отвора нова социјална мрежа

ММС

Трамп покренува нова социјална мрежа TRUTH Social

Нетпрес

Поранешниот претседател на САД Трамп со платформа за социјални медиуми „TRUTH“

Р.С.Европа

Трамп стартува своја социјална мрежа

Кумановски м. - 21.10.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе отвори своја социјална мрежа „TRUTH Social“, која, како што вели, ќе се спротивстави на Фејсбук и Твитер кои му забранија пристап до нив на нивните платформи.

Трамп најави отворање нова социјална мрежа

360 степени

Трамп најави отворање на нова социјална мрежа

Алсат-М

Трамп најави отворање на нова социјална мрежа

Zoom

Доналд Трамп ќе отвори своја платформа за социјални медиуми наречена „Вистина“

Радио МОФ - 21.10.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе отвори сопствена платформа за социјални медиуми наречена „Вистина“, пренесува Ројтерс . За неа вели дека „ќе им се спротивстави на големите технолошки компании“ како Твитер и Фејсбук кои му ...

Трамп најави отворање на нова социјална мрежа

Н.Македонија - 21.10.2021

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп објави дека ќе отвори своја социјална мрежа наречена „Труф Соушл“ (Truth Social), откако во јануари беше исклучен од Твитер, Фејсбук и од Јутјуб.

Трамп најави отворање на нова социјална мрежа

Локално