TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амбасадорот Тимоние препорача општина Гостивар и МОН да ги надминат проблемите со ингеренциите

Либертас - 11.07.2019

Амбасадорот на Франција во нашата земја Кристијан Тимоние, при денешната посета на општина Гостивар се запознал со состојбата во образованието и проблемите кои настанале со одземање на ингеренциите на градоначлникот во делот на назначување на ...

Тимоние во Гостивар: Проблемите во образованието мора да се надминат со разбирање за доброто на децата

Gostivarpress.mk - 11.07.2019

Состојбите во образованието во Гостивар и реализација на проекти во училиштата со француска поддршка, беа главните теми за кои денес разговараа градоначалникот Арбен Таравари и Францускиот Амбасадор, Кристијан Тимоние кој беше во официјална посета ...

Средба на министерот за култура Исмаили со францускиот амбасадор Тимоние

Република - 10.07.2019

Министерот за култура, Хусни Исмаили, денеска во својот кабинет оствари средба со амбасадорот на Република Франција во Македонија, Кристиан Тимоние. На средбата министерот Исмаили му се заблагодари на францускиот амбасадор за поддршката од Франција ...

Исмаили на средба со францускиот амбасадор Тимоние

Локално - 10.07.2019

Министерот за култура, Хусни Исмаили, денеска во својот кабинет оствари средба со амбасадорот на Република Франција во Република Северна Македонија, Кристијан Тимоние. На средбата министерот Исмаили му се заблагодарил на францускиот амбасадор за ...

Министерот за култура Исмаили се сретна со францускиот амбасадор Тимоние

Сител - 10.07.2019

Министерот за култура, Хусни Исмаили, денеска во својот кабинет се сретнал со францускиот амбасадор Кристиан Тимоние. Како што информираат од Министерството, на средбата Исмаили му се заблагодарил на францускиот амбасадор за поддршката од Франција ...