TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Седма бомба на Заев: Кражба на избори

Нова ТВ - 06.03.2015

-Зборувавме дека Никола Груевски ги краде изборите, дека со фалсификат изборни циклуси се одржува на власт, дека за таа цел противуставно и противзаконски ги користи сите државни институции, дека употребува неуставни и незаконски механизми за ...

Заев: Имаме скандалозни докази за изборни грабежи

Вест - 06.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ја објави седмата „бомба", односно пет сета со повеќе снимки од прислушувани телефонски разговори за наводни изборни фалсификати, притисоци врз фирми, список казнети фирми со илјадници евра пред избори, уцена на ...

Седмата „бомба“ на Заeв

Утрински - 06.03.2015

Тема на вчерашната прес-конференција на опозицијата се изборите Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска објави нова серија разговори меѓу претставници на Владата, кои се според него докази дека Владата се одржува со фалсификувани избори при кои ...

Кражба на избори - седма „бомба“ на СДСМ

24 Вести - 06.03.2015

Никола Груевски, Сашо Мијалков и нивните најблиски соработници со години ги краделе изборите во земјава. Фалсификувале документи, се заканувале, и уценувале земјоделци, социјално загозени граѓани, административци, злоупотребувале државни функции, ...

Заев: Изборни измами, фалсификати, притисоци и закани

Deutsche Welle - 06.03.2015

Нова серија прислушкувани разговори на премиерот Груевски, министри и функционери во владата прикажуваат скандалозна слика за начинот на кој се вршеле манипулации на изборите Пукна и седмата бомба.

Седмата „бомба“ на Заев го погоди изборниот криминал

Капитал - 06.03.2015

Седмата „бомба“ на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, содржи прислушувани телефонски разговори на, како што рече тој, највисоки претставници на власта, снимени во изборен период. Од снимките презентирани на денешната прес-конференција, Заев рече ...

Кражба на избори - седма „бомба“ на СДСМ

Р.С.Европа - 06.03.2015

Лидерот на СДСМ, објави разговори со како што вели, докази за изборните грабежи што ги прави премиерот Никола Груевски со неколкумина негови соработници. Како власта прави фалсификат на изборите за да се одржи власт.

Заев - Груевски победува на местени избори

Р.С.Европа - 06.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, објави снимени телефонски разговори, на кои, како што вели, се слуша како државни функционери разговараат за изборни ...

бомба7 разговори:„Секогаш кога има митинг, автобусите им ги праќаме на технички“

Нова ТВ - 06.03.2015

-Секогаш кој има митинг, автобусите им ги плаќаме на технички. На ДУИ не толку пошо не носат многу луѓе, но СДСМ салата ги правиме, вели женски глас за кој Заев тврди дека е министерката Јанкуловска која зборува со министерот за транспорт и врски ...

ОПОЗИЦИСКИ БОМБИ: Зоран Заев објави нови снимки

Телеграф - 06.03.2015

Заев презентира и разговор во кој, како што нагласи, се тврди дека Министерството за внатрешни работи било претворено во партиски штаб На денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев објави материјали од неколку сета, а во кои, како што ...

(Видео) Заев: Никола Груевски ги краде изборите

Телма - 06.03.2015

„Оваа група на власт ги мести и ги краде изборите“, ова е седмата „бомба“ на СДСМ која денеска ја објави Зоран Заев. Тој презентираше разговори на Груевски и луѓето околку него, кои како што рече правеле криминали и издавале фалсификакт документи со ...

Еве што објави ЗАЕВ

Sky - 06.03.2015

- Денеска почнуваме да ги разобличуваме изборните грабежи, изјави на денешната прес-конференција Зоран Заев, претседател на СДСМ. - Од скандалозните јасни и конкретни докази ќе слушнете како, во вистинска смисла на зборот, оваа група на власт ГИ ...

Бомба 7 на Заев: НОВА ТВ денеска во живо на Бихаќка во 14:30

Нова ТВ - 06.03.2015

Денеска, со почеток во 14.30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се одржи прес конференција на којашто ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Се очекува Заев денеска да ја објави седмата по ред т.н.

Заев: Изборни местенки, притисоци врз фирми, закани по живот…

Фактор - 06.03.2015

На денешната прес конференција како што спомнавме лидерот на опозицијата Заев ја објави седмата танакаречената „бомба“ во која акцентот денеска Заев го стави како што потенцираше пред се на изборниот циклус и нерегуларни избори.

(ВИДЕО) Најдрските примери на грабеж ќе се презентираат во Универзална сала во вторник

А1 On - 06.03.2015

За изборните криминали ќе слушнете во неколку циклуси, има многу пострашни работи од овие денеска, сега се јасни ставовите на СДСМ за изборите, а ќе станат уште појасни. Во вторник во Универзална сала во Скопје, ќе бидат презентирани најдрските ...

Заев: Во вторник во Универзална сала ќе се објават најстрашните детали од изборните нерегуларности

Фокус - 06.03.2015

СДСМ продолжува со објавувањето на аудио-снимките за изборните нерегуларности, што ги правела владата под диригентската палка на Никола Груевски Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска објави неколку аудио-снимки меѓу премиерот Никола Груевски , ...

Бомба 7 на СДСМ: Кражба на избори – 50 души во стан од 40 квадрати

Р.С.Европа - 06.03.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес-конференција во партиското седиште, на која ја објави таканаречената седма бомба, објави, како што рече, докази за „изборните грабежи што ги прави премиерот Никола Груевски со неколкумина негови ...

Заев: За време на избори се манипулираше со субвенции, со социјална помош, со документи, со инспектори... (ВИДЕО)

МКД - 06.03.2015

Конечно се гледа како Никола Груевски и неговата партија ги добивале изборните циклуси – со измами, со злоупотреби на државни институции, со манипилации на гласачкото тело, со условувања, изјави денеска Зоран Заев, претседаделот на СДСМ објавувајќи ...

АУДИО: Интегрално телефонските разговори кои денеска ги објави Заев

Нова ТВ - 06.03.2015

ИНТЕГРАЛНО телефонските разговори помеѓу функционерите од власта, според кои, рече лидерот на опозицијата, се гледа на кој начин биле спроведувани изборните процеси и како се правеле ...

Следната бомба ќе се објавува во Универзална сала

Р.С.Европа - 06.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека наредната бомба ќе биде во вторник во Универзална сала во Скопје каде што ќе бидат презентирани, како што вели, најзначајните, најдрските и најбезобразниот грабеж на изборниот процес од страна на Никола ...

Бомба 7 на СДСМ: Малверзации во тек на изборен процес

Алсат-М - 06.03.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес-конференција во партиското седиште објави, како што рече, докази за изборен фалисфикат. Заев презентираше снимени телефонски разговори што ги најави како дијалози меѓу генералниот секретар на ...

Заев: Груевски дава налог за втор круг во Центар, а Јанкулоска вели дека албанците мора за врат да се фатат

Фокус - 06.03.2015

Јанкулоска во аудио – снимка објаснува колку гласови треба да се поништат во Куманово, исто како што биле поништени во Струмица Лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави сет аудио-снимки во кои премиерот Никола Груевски во телефонски разговор му дава налог ...

Прв разговор меѓу Кирил Божиновски и Гордана Јанкулоска: Изборни нерегуларности: Во стан од 40 квадрати сместени се по ...

Фокус - 06.03.2015

Во првиот сет од пет разговори се договараат за лажни гласачи, по колку луѓе се сместени во еден стан, дека во истите станови се сместени по 50 луѓе од Пустец Во првиот разговор што го објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, мешу првата полицајка ...

СДСМ објави снимки во кои наводно се местат избори и со закани по живот

Макфакс - 06.03.2015

Наводни телефонски разговори на претставници на власта за изборни нерегуларности, купувања гласови, носење луѓе од Преспа и Пустец во Центар, издавање документи на луѓе на иста адреса по 40 и повеќе и други методи беа обелоденети со денешната седма ...

(Бомба7) Заев: Со фалсификат Груевски се одржува на власт

еМагазин - 06.03.2015

На денешната прес конференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нови аудио снимки од аферата со прислушкувањето. Според Заев новите снимки покажуваат како власта направила фалсификат за да остане на власт.

Седмата бомба на Заев ги открива изборните нерегуларности

Фокус - 06.03.2015

СДСМ ја објави седмата „бомба“ Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , денеска ја објави седмата „бомба“. На прес конференцијата, која е во тек, Заев истакна дека граѓаните ќе слушнат разговори, кои според него, докажуваат изборни нерегуларности.

(АУДИО) Јанкулоска: Човечињава од Пустец за рака фатени си гласаат

Бриф - 06.03.2015

На денешната прес конференција на СДСМ лидерот на партијата Зоран Заев обелодени снимени телефонски разговори кои недвосмислено го покажуваат грабежот на изборите од страна на Никола Груевски.

Заев: Еве како ВМРО-ДПМНЕ уценува и поткупува гласачи

А1 On - 06.03.2015

На прес конференција, лидерот на СДСМ Зоран Заев објави снимки за кои рече дека покажува за огромните притисоци врз сопствниците, како инспекциите на УЈП казнуваат во Турско Маало, како се договараат на таксистите што би возеле гласачи да им се ...

Заев: Јанкулоска мести избори и се исмејува со гласачите од Пустец

А1 On - 06.03.2015

Никола Груевски ги краде изборите, со фалсификат изборни циклуси се одржува на власт, употребува неуставни и незаконски механизми за контрола на гласачкото тело. Од скандалозните јасни докази се гледа како оваа група на власт ги мести и краде ...

Во вторник во Универзална Заев ќе објави снимки за најдрските изборни измами

+инфо - 06.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ги покани медиумите и граѓаните во вторник во Универзалната сала на прес конференција на која рече дека ќе бидат презентирани најдрските и најзначајните измами на изборниот процес од страна на Никола Груевски и неговите ...

Заев продолжи со објавување на нелегално стекнатиот материјал

Нетпрес - 06.03.2015

Лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев продолжи со објавување на нелегално стекнатиот материјал. Денеска, во т.н. седма бомба на опозицијата беа објавени делови од повеќе телефонски разговори на високи владини функционери, за кои тој тврди дека ...

(АУДИО) Јанкулоска: Внимателно со Циганите, треба со разработена шема

Бриф - 06.03.2015

Во презентираните снимени телефонски разговори од страна на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и министерот Миле Јанакиески со своите соработници, договараат списоци на приматели на социјална помош ...

Во тек е седмата бомба: Разговори со докази за местење на изборите во 2011

Канал 77 - 06.03.2015

„Денес ќе бидете сведоци на недозволиви човекови притисоци што одат до закани за завршување на семејства во ендек. Ќе видите како ги злоупотребувале пензионерите, земјоделците, наставниците и социјално загрозените“ – вака ја почна денешната прес – ...

Заев објави нова „бомба“: На Груевски да не му падне на памет да го злоупотреби народот за да ја спаси својата кожа

Кирилица - 06.03.2015

Во тек е конференција за медиумите на која лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објавува нови компромитирачки снимки за криминалите на власта. Заев најави подолга конференција на која ќе се зборува за злоупотреба на изборите, дека ќе презентира скандалозни ...

Заев-Со субвенции се купувале гласови

Канал 77 - 06.03.2015

Во вториот сет на презентирани снимки на прес-конференцијата на Заев, акцент е ставен на притисоците за време на изборите во Струмица и огромниот притисок врз земјоделците.Следува сет разговори на Министерот Миле Јанакиевски со соговорник.

(ВИДЕО) Заев: Јанакиевски дава пакети брашно за да не „бамборат“ циганите

А1 On - 06.03.2015

На прес конференција, лидерот на СДСМ Зоран Заев објави снимки за кои рече дека дрскоста и нечовечноста на власта со манипулацијата со социјална помош за добивање гласови од Ромите. Заев вели и дека Гордана Јанкуловска договара доделување пакети ...

Заев: За изборите имало закани и дека некој ќе заврши во ендек

+инфо - 06.03.2015

Денеска ќе зборуваме како Никола Груевски ги краде изборите, дека со фалсификат изборни циклуси се одржува на власт и противуставно и противзаконски ги користи сите државни институции, најави лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес ...

Акцентот на денешната „бомба“ на Заев ставен на изборниот циклус

Фактор - 06.03.2015

Во рамкки на денешната прес конференција лидерот на опозицијата Зоран Заев објавува аудио разговори направени за време на изборите. Заев откри дека денеска на листата аудио разговори акцентот ќе биде ставен на како што кажа протиуставното и ...

(ВИДЕО) Целите аудио разговори од седмата „бомба“

Фактор - 06.03.2015

Лидерот на СДСМ денеска објави разговори со кои, како што рече, се потврдува изборен фалсификат каков што немало никаде во светот. Ова е видеото каде може да ги ...

АУДИО Снимките кои сведочат за изборен грабеж

+инфо - 06.03.2015

Ова се аудио снимките што денеска ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кои, како што рече, сведочат за фалсификување на избори и за изборен ...

СНИМКИТЕ СТАВЕНИ НА ЈУТЈУБ: Кратка и долга БОМБА!

Sky - 06.03.2015

- Денеска почнуваме да ги разобличуваме изборните грабежи, рече на почетокот на денешната прес-конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев. Снимките кои ги објави Заев веќе се ставени на Јутјуб каналот на ...

(ВО ЖИВО)Заев: Јанкуловска признава како во станови од 40 метри се сместени 50 гласачи од Пустец

Либертас - 06.03.2015

-Груевски ги краде изборите. Со фалсификат се одржува на власт, а за таа цел противуставно и противзаконски ги користисите институциите, како употребува незаконски механизми за контрола на гласачкото тело – изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на ...

ВИДЕО Пресот на Заев за изборните местенки

+инфо - 06.03.2015

Видео од денешната прес конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој денеска објави снимки кои сведочат за изборни нерегуларности од страна на ...

Заев: Јанкулоска признава во стан од 40 квадрати сместени по 50 души

+инфо - 06.03.2015

Министерката Гордана Јанкулоска во објавените снимки признава дека во станови од по 40 квадрати се сместени по 50-тина луѓе од Пустец, соопшти лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција.

(ВИДЕО) Во вторник во Универзална сала ќе го презентираме најдрскиот грабеж на изборите

Либертас - 06.03.2015

Лидерот на СДСМ, на денешната прес-конференција најави дека следниот вторник во Универзална сала ќе го презентира, како што рече, најдрскиот грабеж на изборниот процес од страна на Никола груевски и неговите ...

ЗАЕВ НАЈАВИ: Во вторник во Универзална сала ќе го презентираме најдрскиот грабеж на изборите

Sky - 06.03.2015

Во вторник во Универзална сала ќе биде презентиран „најдрскиот грабеж на изборниот процес“, најави на денешната прес-конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев, презентирајќи ја новата седма таканаречена ...