TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови 1,1 милјарда денари, Владата на Ковачевски обезбеди парно за граѓаните на Скопје

24Инфо - 28.09.2022

Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски, на вчерашната седница одобри средства за ликвидно работење на друштвата и континуирано снабдување со топлинската енергија на потрошувачите на Град Скопје.

Владата одобри 18 милиони евра за непречено греење на скопјани

Р.С.Европа

Владата одобри 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија во Скопје

ТВ21

Радијаторите се „вжештија“ и пред почеток на грејната сезона

Независен

Европа се спрема за групно греење, Град Скопје и Владата немаат план Б!

Вечер Прес

Одобрени 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија

А1 On

Владата одобри 18 милиони евра за топлинска енергија

Фактор

Макфакс Press24 Независен Точка Република Локално Нетпрес еМагазин

Истекува рокот за продолжување на кризната состојба

Телма - 28.09.2022

Истекува и последниот ден од рокот кој собранискиот спикер Талат Џафери им го даде на пратениците за изгасување на продолжување на кризната состојба во државата за уште половина година почнувајќи од 1ви октомври.

Закажана собраниската седница за гласање на одлуките за продолжување на кризната состојба во енергетиката

MakPress

Закажана собраниската седница за гласање на одлуките за продолжување на кризната состојба во енергетиката

Опсервер

Закажана собраниската седница за гласање на одлуките за продолжување на кризната состојба во енергетиката

Бриф

Закажана собраниската седница за гласање на одлуките за продолжување на кризната состојба во енергетиката

24Инфо

Закажана собраниската седница за продолжување на кризната состојба во енергетиката

Канал5

Повлечена најавата за пленарната седница за кризната состојба

Канал5

MakPress Вечер Прес Бриф Опсервер

Национализација на БЕГ или договор според Законот за трговски односи

Телма - 27.09.2022

Договор за соработка или евентуално превземање односно национализација по теркот на Германија. Ова можностите за БЕГ но и за секоја друга приватна или државна компанија и установа која е клучна за работа во кризна состојба и пребродување и ...

Продолжува расправата за кризната состојба во енергетиката во матичната комисија

Алсат-М

Продолжува расправата за кризната состојба во енергетиката во матичната комисија

Вечер Прес

Во Собранието продолжува расправата за кризната состојба во енергетиката

Zoom

Продолжи седницата на собраниската Комисија за одбрана и безбедност за одлуките за енергетската криза

Вечер Прес

Продолжува комисиската расправа за кризната состојба во енергетиката

Бизнис Вести

Продолжува комисиската расправа за кризната состојба во енергетиката

Алсат-М

Телма Курир +инфо ТВ21 4NEWS Опсервер Вечер Прес

Владата одобри 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија во Скопје

Либертас - 27.09.2022

Владата на денешната 85-та седница одобри средства за ликвидно работење на друштвата и континуирано снабдување со топлинската енергија на потрошувачите на Град Скопје. Како што соопшти владината Прес-служба, пред почетокот на грејната сезона, ...

Владата одобри 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија во Скопје

Сител

Владата одобри 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија во Скопје

Бриф

Владата одобри 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија во Скопје

Zoom

Владата одобри 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија во Скопје

Во Центар

Владата одобри 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија во Скопје

Фокус

Владата одобри 18 милиони евра за топла зима во Скопје и одлучи да позајми 250 милиони со издавање германска обврзница

Слободен Печат

Н.Македонија Вечер Прес Опсервер Бизнис Вести ММС +инфо Скопје инфо

85-та седница на Владата – ова се новите одлуки!

4NEWS - 27.09.2022

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница одобри средства за ликвидно работење на друштвата и континуирано снабдување со топлинската енергија на потрошувачите на Град Скопје.

Влада: Одобрени 1,1 милијарда денари за континуирано снабдување со топлинска енергија

Канал5

Ова се сите одлуки од 85-тата седница на Владата

Кумановски м.