TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо дојде во Рома, акциите на „волчицата“ рипнаа за – 26 отсто

Sport 1 - 04.05.2021

Најконтроверзниот менаџер на светот, Жозе Мурињо од следната сезона ќе ја дови Рома, откако денеска беше официјализирана соработката почнувајќи од следната сезона, па освен што „волчицата“ донесе тренер кој треба да го врати клубот во врвот на ...

Познати се деталите од договорот на Мурињо со Рома, еве колку ќе заработува

Акцент

Мурињо ја образложи одлуката и главната причина за потписот со Рома

Gol.mk

Тиаго Пинто: Ни момент не размислувавме околу ангажманот на Мурињо

SportMedia

Се јави и Мурињо: Страста на навивачите и амбициозниот проект ме донесоа во Рома

Слободен Печат

Првото обраќање на Мурињо откако стана тренер на Рома откри зошто ја одбрал неа

Sport M

Големината на Мурињо: Акциите на Рома се зголемија за 26% за неколку минути, прогнозите се дека ќе растат уште

Локално

Дриблинг SportMedia Спортски Слободен Печат 24Фудбал OhridNews Канал5 Дриблинг

Откриени детали за платата на Мурињо во Рома, во првата година специјалниот повеќе пари ќе добива од Тотнем

24Фудбал - 04.05.2021

Медиумите од Италија објавија детали од договорот на Жозе Мурињо со Рома, „специјалниот“ ќе има плата од 7 милиони евра по сезона, но во првата година ќе добие уште 9 милиони од Тотнем. „Волчицата“ денеска на големо изненадување соопшти дека Жозе ...

Скај Италија со детали од финансискиот договор на Мурињо, колку ќе заработува и кој ќе го плаќа

Дриблинг

Мурињо по потврдата дека оди во Рома си доби и нова маска за телефон 📸

Спортски

Мурињо е новиот тренер на Рома

iPortal

ФОТО: Мурињо се огласи на Инстаграм, го најави доаѓањето во Рим на специфичен начин

Дриблинг

Мурињо е нов тренер на Рома

+инфо

Заборавил како се освојуваат трофеи, ама акциите на Рома ги качи за 26%

Спортклуб

Екипа Sport M Точка Вечер Прес Нетпрес Спортски Екипа Дерби

Капело искрен: Мурињо не е доволен, потребни се и играчи

Спортклуб - 04.05.2021

Ако некој знае како Рома дише, тогаш тоа е нејзиниот поранешен тренер Фабио Капело. Не е изненадување што тој беше првиот човек кој беше контактиран од италијанските медиуми по ангажманот на Жозе Мурињо за нов тренер на „Волчицата“.

Капело смета дека на Рома не и е доволен Мурињо за успех

24Фудбал

Капело: Мурињо не може сам, Рома ќе мора да донесе играчи

Кајгана

Капело: На Рома не и е доволен само Мурињо

Спортски

Капело: Мурињо не може сам, Рома ќе мора да донесе играчи

Акцент

Едно е сигурно: Мхитаријан ќе „побегне“ од Рома поради Мурињо

Екипа - 04.05.2021

Хенрик Мхитаријан ќе биде еден од првите фудбалери што ќе си заминат од Рома во текот на летово, со оглед на лошиот однос што ерменскиот репрезентативец го имаше со Жозе Мурињо во периодот минат во Манчестер Јунајтед.

Се бара купец за Михтаријан

Вечер Прес

Долгот на Рома заклучно со 31 март е повеќе од 250 милиони евра

Локално