TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Германските медиуми ја нападнаа партијата на Ангела Меркел: „Намерно криете од што боледува канцеларката“

Press24 - 12.07.2019

Најчитаниот германски весник „Билд“, ја обвини владејачката Христијанско-демократска унија на канцеларката Ангела Меркел за 2цензура3 по повод необјаснетот треперење кое од пред еден месец го има канцеларката.

БИЛД ЈА НАПАДНА ПАРТИЈАТА НА МЕРКЕЛ: Намерно не откривате од што боледува канцеларката

Слободен Печат - 12.07.2019

Билд на својот сајт пишува дека се чувствува навредено бидејќи ЦДУ се однесува „како Меркел никогаш да немала три напади на тресење во јавноста“. Најчитаниот германски таблоид, Билд, денеска ја обвини владејачката Христијанско-демократска Унија ...

ЦДУ подготвува смена на Меркел пред 2021 година? Дијагнозата сѐ уште тајна!

Алсат-М - 12.07.2019

Поради здравствената состојба на германската канцеларка, Ангела Меркел, во редовите на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) се разговара околу тоа дали таа би требало да се повлече пред 2021 година, откриваат за Ројтерс извори од ЦДУ.

Експерт открива! Ангела Меркел се борела против тресењето: Еве што повторувала додека неконтролирано се тресела

Точка - 12.07.2019

Канцеларката на Германија, Ангела Меркел, во текот на нападот на тресење повторувала "ќе успеам, ќе успеам", тврди експертот за читање од усни, Јудит Хартер. Хартер е сигурна во тоа дека Меркел цело време ги повторувала овие зборови, се наведува на ...

Ново видео од Меркел на кое телото повторно ѝ се тресе

Црнобело - 12.07.2019

Ова е третпат во нешто повеќе од 1 месец , Ангела Меркел да не може да го контролира тресењето на телото при официјални настани и посети. Сепак, сите велат дека здравјето ѝ е ...

Меркел се тресе, Германија загрижена

Либертас - 12.07.2019

Удобно седната во фотелја, германската канцеларка Меркел во четвртокот без проблеми го протурка државниот прием на нејзината колешка од Данска. Здравствените проблеми на политичарите не се веќе табу во ...

Здравјето поважно од протоколот: Меркел нема да ги слуша химните стоејќи?

Н.Македонија - 12.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера инсистираше дека нејзиното здравје е добро, но сепак, одлучи да седи за време на националната химна, постапка што не е во протоколот, а изведена од превентивни причини по неколкуте случаи на неконтролирано ...

(ВИДЕО) СВЕТОТ ЗАГРЖИЕН ЗА НЕЈЗИНОТО ЗДРАВЈЕ: Германски експерт за читање од усни откри што повторуваше Меркел додека ...

Фактор - 12.07.2019

Експертот за читање од усни за радиото Antenne Bayern, тврди дека Германската канцеларка за време на третото тресење во јавност Меркел ги повторувала зборовите: „Ќе успеам, ќе успеам“. Експертот за читање од усниЏудит Хартер за радиото изјавил дека ...

Дебата за здравјето на Меркел во ЦДУ

ММС - 12.07.2019

Поради здравствената состојба на германската канцеларка Ангела Меркел, во редовите на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) се разовара дали таа треба од позицијата да се повлече пред 2021 година, соопштиле партиски извори.

Што ѝ е на Меркел, светот загрижен

Expres - 12.07.2019

За помалкуи од еден месец, на германската канцеларка ѝ и се случи три пати во јавност да „се тресе“ што предизвика бран реакцции и шпекулавии за нејзиното здравје во јавноста. Официјално, но и според изјавите на канцеларката, таа е многу дoбро.

Експертите откриваат: Додека Меркел се бореше со напад на неконтролирано тресеше повторуваше една фраза (ВИДЕО)

Press24 - 12.07.2019

Германската канцеларка Меркел за време на нападот со неконтролирано тресење, повторува „ќе успеам, ќе успеам“ вели експерт за читање од усни. Џудит Хартер експерт за читање од усни вели дека Меркел ги повторувала овие зборови, а фразата потестува на ...

(Видео) Експерт за читање од уста откри што повторувала Меркел за време на нападот на тресење

Макфакс - 12.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел за време на нападот на тресење ја повторувала фразата „ќе успеам, ќе успеам”, вели Јудит Хартер, експерт во областа на читање од уста. Според локацијата на Антена Баерн радио, експертот е сигурен дека Меркел ...

Меркел се тресе, Германија загрижена

Deutsche Welle - 12.07.2019

Удобно седната во фотелја, германската канцеларка Меркел во четвртокот без проблеми го протурка државниот прием на нејзината колешка од Данска. Здравствените проблеми на политичарите не се веќе табу во Германија.

Партијата на Меркел размислува за нејзина смена поради болеста: Веќе е позната и нејзината наследничка

Точка - 12.07.2019

Поради здравствената состојба на германската канцеларка Ангела Меркел, во редовите на Христијанско-демократската унија се разгледува можноста таа да се повлече пред 2021-ва година. Меркел во средата по трет пат беше забележана како се тресе за време ...

(ВИДЕО)При пречек на Данската премиерка: Меркел седеше за време на интонација на химната

Фактор - 12.07.2019

Меркел го „прекршила“ протоколот за да се стои при интонирање на химната. Германската канцеларка Ангела Меркел заедно со данската премиерка Мета Фредериксен седеа во текот на свечениот пречек во четвртокот, ден откако беше забележано јавно тресење ...

Новото тресење отвори дебата дали треба Меркел да ја „предаде штафетата“? (ВИДЕО)

МКД - 12.07.2019

Поради здравствената состојба на германската канцеларка Ангела Меркел во редовите на Христијанско-демократската унија се поставува важно прашање – за тоа дали таа треба да се повлече пред 2021 година, тврдат извори од партијата за Ројтерс.

По тресењата, Меркел данската премиерка ја пречека седејќи (ВИДЕО)

Кумановски м. - 12.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел седеше во текот на свечениот пречек на данската премиерка во четврток, ден откако видливо се тресеше пречекувајќи го финскиот премиер, а што беше трет забележан случај во последните три недели.

Од што боледува Ангела Меркел?

Deutsche Welle - 11.07.2019

За една недела Ангела Меркел ќе наполни 65 години. Откако повеќе пати во јавноста имаше напади на тресење, канцеларката мора да одговора на непријатни прашања. Која е причината за тресењето, прашува агенцијата ДПА Повторно се случи- и повторно при ...

По серија тремори, столица за Меркел за време на интонацијата на химната

МКД - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека знае дека мора да се грижи за своето здравје, откако во три наврати се тресеше за време на јавни настани. „Прво, мора да се разбере дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел одбива да зборува за нејзината здравствена состојба

Сител - 11.07.2019

И покрај инсистирањето на новинарите, германската канцеларка одбива да зборува за нејзината здравствена состојба. Во период од еден месец Меркел трипати се тресеше на јавен настан но таа тврди дека е добро. Добро сум.

Меркел седеше на химната откако вчера третпат се тресеше на јавен настан

Сакам да кажам - 11.07.2019

Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен седеа при интонирањето на химните на двете земји на церемонија во Берлин, ден откако германската канцеларка по третпат се тресеше на сличен јавен настан.

Ангела Меркел седеше на химните откако повторно се тресеше

Нова ТВ - 11.07.2019

Ангела Меркел седеше кога се интонираа химните на Германија и на Данска на церемонијата за пречек на данската премиерка во Берлин. Германската канцеларка, наводно, побарала промена во протоколот еден ден откако таа повторно се тресеше на пречекот со ...

Меркел го прекрши протоколот и седна кога ја пречекуваше данската премиерка

Макфакс - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел седна на церемонијата за добредојде на премиерката на Данска во четвртокот, еден ден откако таа беше забележана како се тресе додека го пречекуваше премиерот на Финска.

Вчера Меркел си повторувала: „Ти го можеш ова, ти го можеш ова…“. Денеска реши да седи (ВИДЕО)

365 - 11.07.2019

И по трите епизоди на неконтролирано тресење на телото, од кои последната се случи вчера на пречекот на финскиот премиер Анти Рине, германската канцеларка не отстапува од инсистирањето дека се чувствува сосема добро.

ФОТО: По трите инциденти Меркел денеска одлучи да седи за време на интонирање на химната

Press24 - 11.07.2019

Германската канцеларка и данската премиерка Мете Фредериксен денес седеа за време на интонирање на химната во Берлин, ден после третиот случај со неконтролирано тресење. Меркел денес не покажа знаци на лошо здравје, но со својата гостинка останаа да ...

Меркел повторно ја убедува јавноста дека е добро

+инфо - 11.07.2019

На интернет се појави трето по ред видео на кое германската канцеларка Ангела Меркел се тресе. Меркел претходно изјави дека го разбира интересот на новинарите за нејзината здравствена состојба бидејќи двапати во јавноста имаше напад на тресење и ...

(ВИДЕО) Меркел седеше на церемонијата со данската премиерка

Нетпрес - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел седеше во текот на церемонијата на свечениот пречек на данската премиерка Мет Фредерискен во четвртокот, ден откако забележливо се тресеше дочекувајќи го финскиот премиер Анти Рине, што беше третиот случај на ...

Ангела Меркел седеше за време на интонирањето на химната- ја крие ли својата здравствена состојба?

Магазин - 11.07.2019

Откако веќе три пати на јавен настан непрестано се тресеше при интонирањето на химната, германската канцеларка Ангела Меркел денеска реши да седне покрај данската премиерка Мете Фредериксен за време на интонирањето на химните во Берлин.

Ангела Меркел за прв пат раскажа детали за својата здравствена состојба!

Магазин - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека лично е заинтересирана да биде здрава и рече дека се грижи за своето здравје. Меркел на новинарско прашање за нејзиното здравје на заедничката прес-конференција со данската премиерка Мете ...

Меркел: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

Локално - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел седеше за време на интонирањето на химната: Поради нејзиното здравје беше прекршен протоколот

Точка - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен денес седеа за време на интонирањето на химните во Берлин, еден ден после најновиот случај во кој беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

Од што боледува Ангела Меркел?

Либертас - 11.07.2019

За една недела Ангела Меркел ќе наполни 65 години. Откако повеќе пати во јавноста имаше напади на тресење, канцеларката мора да одговора на непријатни прашања. Која е причината за тресењето, прашува агенцијата ...

„Билд“: Намерно криете од што боледува канцеларката, ова е навреда за нас

Република - 13.07.2019

Најчитаниот германски весник „Билд“, ја обвини владејачката Христијанско-демократска унија на канцеларката Ангела Меркел за 2цензура3 по повод необјаснетот треперење кое од пред еден месец го има канцеларката.

Заради треморот Меркел седеше додека се свиреше химната (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел по трите епизоди на видливо тресење за време на официјални церемонии, реши да го смени протколот – со премиерката на Данска Мете Фредериксен, двете седеа на бели столици.

(ВИДЕО) Поради здравјето на Меркел прекршен протокол – таа седеше на интонирање на химни

Скопје1 - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен денес седеа за време на интонирањето на химните во Берлин, еден ден после најновиот случај во кој беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

Експерт за читање од усни откри што повторуваше Меркел додека се тресеше (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Експертот за читање од усни Џудит Хартер за радиото изјавил дека е сигурен дека тоа се зборовите што ги повторува канцеларката. Експертот за читање од усни за радиото Antenne Bayern, тврди дека германската канцеларка за време на третото тресење во ...

Хартер: Додека се тресеше, Mеркел изговараше „ќе успеам, ќе успеам“

Канал5 - 12.07.2019

Германската канцеларка Меркел за време на нападот со неконтролирано тресење, повторува „ќе успеам, ќе успеам“ вели експертот за читање од усни Џудит Хартер. Според него,Меркел ги повторувала овие зборови, а фразата потестувала на изјавата на Меркел ...

(Видео) Експерт за читање од уста откри што повторувала Меркел за време на нападот на тресење

24Инфо - 12.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел за време на нападот на тресење ја повторувала фразата „ќе успеам, ќе успеам”, вели Јудит Хартер, експерт во областа на читање од уста. Laut Antenne Bayern sind Merkels Zitteranfälle Panikattacken, die während der ...

Канцеларката се тресе, Германија загрижена

Вечер - 12.07.2019

Удобно седната во фотелја, германската канцеларка Меркел во четвртокот без проблеми го протурка протоколот со колешката од Данска. Здравствените проблеми на политичарите не се веќе табу во Германија.

ДВ: Од што боледува Ангела Меркел?

Бриф - 11.07.2019

Повторно се случи- и повторно при исполнување на националните химни. Ангела Меркел неколку пати длабоко вдиша, откако застана на црвениот килим до новиот фински премиер Анти Рине. Како да очекуваше дека нешто ќе се случи.

Меркел ја пречека данската премиерка Фредериксен седната на стол

Фокус - 11.07.2019

Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен седеа при интонирањето на химните на двете земји на церемонија во Берлин, ден откако германската канцеларка по третпат се тресеше на сличен јавен настан.

Меркел го прекрши протоколот и седна кога ја пречекуваше данската премиерка

24Инфо - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел седна на церемонијата за добредојде на премиерката на Данска во четвртокот, еден ден откако таа беше забележана како се тресе додека го пречекуваше премиерот на Финска.

Меркел се огласи за својата здравствена состојба

Курир - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. -Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Ангела Меркел седеше за време на интонирањето на химната

Република - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен денеска седеа за време на интонирањето на химните во Берлин, еден ден после најновиот случај во кој беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

Експерт за читање од усни откри што повторуваше Меркел додека се тресеше

Република - 12.07.2019

Експертот за читање од усни за радиото Antenne Bayern, тврди дека германската канцеларка за време на третото тресење во јавност, Меркел ги повторувала зборовите: „Ќе успеам, ќе успеам“. Експертот за читање од усни Џудит Хартер за радиото изјавил ...

Експерт за читање од уста откри што повторувала Меркел за време на нападот на тресење(видео)

Денар - 12.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел за време на нападот на тресење ја повторувала фразата „ќе успеам, ќе успеам”, вели Јудит Хартер, експерт во областа на читање од уста. Според локацијата на Антена Баерн радио, експертот е сигурен дека Меркел ...

Меркел ја пречека данската премиерка фредериксен седната на стол

Канал5 - 11.07.2019

Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен седеа при интонирањето на химните на двете земји на церемонија во Берлин. Ден откако германската канцеларка по третпат се тресеше на сличен јавен настан.

Меркел: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

Независен - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

А1 On - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел пред да наполни 65 години: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

+инфо - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.