TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конечно, добра вест за Новак: Франција ги смени протоколите, Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос

Екипа - 22.01.2022

Новак Ѓоковиќ во Црна Гора се одмора по кошмарот што го имаше во Австралија и депортацијата непосредно пред почетокот на Австралија Опен. Српскиот тенисер конечно доби и позитивна вест, откако француските власти ги променија правилата за влез во ...

„Ѓоковиќ кај нас е добредојден, тој не прекрши ниту едно правило!“

СуперСпорт

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

Денешен

„Ѓоковиќ се обидуваат да го натераат да оди во – пензија!“

СуперСпорт

Ѓоковиќ и невакциниран ќе смее да игра на Ролан Гарос

Спортманија

Руседски: Има квалитетен тенис на АО, но не е исто без Ѓоковиќ

Дерби

„Одамна не сум видел ваква измама. Тоа е болно“ се јави човекот кој ја пишуваше историјата со Новак Ѓоковиќ

Во Центар

Gol.mk Макфакс Дерби Вечер Прес Слободен Печат Слободен Печат Дерби Точка

Црногорец го сретна Ѓоковиќ и го насмеа до солзи со виц за Федерер и Надал 🎥

СуперСпорт - 22.01.2022

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ по посетата на манастирот Острог се наоѓа во посета на Жабљак, каде што се сретна со Јован Радуловиќ, кој работи како комичар во Подготица. Јован му пријде на Ѓоковиќ, го прегрна и му раскажа виц за Роџер Федерер и ...

Ѓоковиќ во Острог разговараше со митрополитот за неговите искушенија во Австралија, а потоа Јоакиније му подари непроценлив подарок

Во Центар

ФОТО: Новак Ѓоковиќ го пронајде мирот во манастир

Sport M

ФОТО: Ѓоковиќ одмара во Црна Гора, најдобриот тенисер во светиот храм на познатиот манастир

Дриблинг

(ВИДЕО+ФОТО) ВО ПОТРАГА ПО МИР – Новак Ѓоковиќ во Острог

Екран

Мирот го најде во овој свет манастир кој го посетуваат сите од регионот – светецот се верува дека ја исполнува секоја ваша желба (ФОТО)

Курир

Мирот го најде во овој свет манастир кој го посетуваат сите од регионот (ФОТО)

Нетпрес

МКД Курир Република Во Центар +инфо Дриблинг Во Центар Локално

Црногорец до солзи го насмеа Ѓоковиќ со виц за Надал и Федерер (ВИДЕО)

Канал5 - 22.01.2022

Црногорскиот инфлуенсер Јован Радуловиќ објави видео со Новак Ѓоковиќ. Во видеото се гледа како Радуловиќ му кажува на Ѓоковиќ шега за Рафаел Надал и Роџер Федерер. Ноле, слушај го ова... Надал и Федерер играат, а сега се префрлаат, играат добро...

Ѓоковиќ слатко се изнасмеа на виц со Надал и Федерер во кој тој е – херојот (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Ѓоковиќ се насмеа до солзи на виц за Надал и Федерер

А1 On

ВИДЕО: Ѓоковиќ се изнасмеа на виц за Надал и Федерер

Дриблинг

Црногорец му раскажа виц за Надал и Федерер, Ѓоковиќ „умре од смеење“ (ВИДЕО)

SportMedia

Кога Федерер ќе му каже на Надал: Брате, јас сум за тебе Ѓоковиќ!

Спортклуб

Надал: Секој ден кај мене се јавуваа сомнежи дали ќе се вратам по повредата

Независен

Опсервер Сител Lider MakPress Денешен Frontline Скопје1 Во Центар

Надал за време на натпреварот ја соблече маицата, а многумина не очекуваа да видат ваква сцена (фото)

Во Центар - 22.01.2022

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал успеа да надмине тешка пречка во третото коло на Австралија Опен , откако со 3:1 го совлада Русинот Карен Качанов и обезбеди осминафинале , каде ќе се соочи со Французинот Адријан Манарин, кој направи изненадување и ...

Ќе игра против Надал за 5. коло, а не ни знае за тоа: Tри часот по полноќ e …

Sport M

Надал: Се сомневав дека ќе се вратам…

Дерби

Надал преку Хачанов до осмина-финалето на АО

Макфакс

Надал загуби сет, но се пласира во четвртото коло на Австралија Опен

Слободен Печат

Надал со еден загубен сет го помина Качанов и се пласира во осминафинале на АО

МКД

По 15. пат ќе игра во четвртото коло: Надал го реши најтешкиот предизвик во Мелбурн (ВИДЕО)

Дерби

Sport 1 Екипа Спортски Дриблинг SportMedia Спортманија Точка