TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејт Мидлтон уште еднаш и оддаде почит на принцезата Дајана (ФОТО)

Канал5 - 11.02.2019

Кејт Мидлтон , војвотката од Кембриџ на доделувањето на наградите БАФТА во Лондон и годинава остана верна на дизајнерот Александер Меквин. Во друштво на сопругот , принцот Вилијам , Кејт се појави во креација на Меквин на црвениот тепих.

Кејт Мидлтон ги фрли во сенка сите на црвениот тепих

+инфо - 11.02.2019

Кога Вилијам и Кејт се појавиле на црвениот тепих пред „Ројал Алберт Хол“ во Лондон, сѐ за момент застанало. Потоа со аплауз биле испратени кога влегле во салата, каде се оддржувало доделувањето на наградата на Британската филмска академија БАФТА.

Кејт блесна во бела тоалета на британските филмски награди, а сите го забележаа детаљот кој го носела во знак на ...

Точка - 11.02.2019

Доделувањето на Британските филмски награди (BAFTA) во салата Ројал Алберт во Лондон привлече големо внимание кај јавноста, како поради добитниците на наградите така и поради членовите на британското кралско семејство.

Kejт Мидлтон се појави како вистинска принцеза на БАФТА церемонијата

Локално - 11.02.2019

Вчера, 10 февруари, Британската академија за филмска и телевизиска уметност ги додели годишните награди . Како и кај повеќето од овие настани, нашиот интерес е поделен меѓу објавувањето на победниците и познатите личности кои го поминаа црвениот ...

(Фото) По 20 години Кејт Бланшет од русокоса стана бринета

Репортер - 11.02.2019

Австралиската актерка Кејт Бланшет ја промени својата боја на коса и повеќе не è русокоса. Кејт на доделувањето на наградите „БАФТА“ во Лондон се појави во елегантен црн фустан на дизајнерот Кристофер Кејн, со украсено деколте.

Кејт Мидлтон во бел фустан: Критичарите потврдиле дека изгледа моќно!

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Војвотката овој пат одбрала модел на фустан со потпис на Александар Меквин Војвотката од Кембриџ го украла шоуто кога се појавила во фустан на Александар Меквин на доделувањето на наградите BAFTA.

Од какви комплекси патела Меган Маркл во минатото?

Црнобело - 11.02.2019

Денес таа им е идол на жените ширум светот. Меѓутоа, не така одамна, дамата од кралското семејство била полна со несигурности. Бракот со принцот Хари (34) ја принуди Меган Маркл (37) потполно да ги напушти социјалните мрежи.

Сите очи вперени во Кејт Мидлтон: Модата на БАФТА наградите

Женски магазин - 11.02.2019

Црни, бели, повремено црно - бели тоалети, волуменозни панделки и тантела доминираа на црвениот килим на вчерашното доделување на британските награди БАФТА. Најголемо внимание привлече Кејт Мидлтон со долгиот лелеав бел фустан од Александар Меквин ...

Прогласени најсекси патиките на светот: Меган Маркл ги прослави

Женски магазин - 11.02.2019

Меган Маркл е една од најголемите модни инфлуенсерки. Нејзиниот стил постојано се коментира и Војвотката од Сасекс привлекува внимание каде и да се појави. Доказ за влијанието што го има во модната индустрија се и патиките Veja V-10.

Војвотката Кетрин восхитува во бело на црвениот тепих на BAFTA 2019

ЗаЗабава - 11.02.2019

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се почесни кралски гости на вечерашното доделување на наградите BAFTA 2019. На црвениот тепих во Лондон, 37-годишната припадничка на британското кралско семејство восхитуваше со беспрекорен стајлинг.

Меган Маркел со писмо до татко ѝ по свадбата: Престани да ме тормозиш преку медиумите!

Локално - 11.02.2019

Меган Маркел сè уште не може да се справи со својот татко oткако односот меѓу нив е беше нарушен. Нивните блиски пријатели споделуваат со Пипл што точно се случило. Според нивните зборови, тезата дека војвотката од Сасекс не била во комуникација со ...

Откриени нови детали од писмото кое Меган Маркл го пратила на нејзиниот татко

Вистина.мк - 11.02.2019

„Ако ме сакаш како што им велиш на новинарите, те молам престани. Пушти ни да го живееме животот во мир“ порача Меган Маркл на нејзиниот татко. Иако војвотката откако се омажи со принцот Хари се труди да има нормален однос со нејзиниот татко, сепак ...

Сите гламурозни фустани во кои славните се појавија на BAFTA 2019 (фото)

Црнобело - 10.02.2019

Вечерва во Лондон се одржуваат 72-те БАФТА награди, а на црвениот тепих беше очигледно дека ѕвездите се потрудиле да го достигнат Холивудскиот гламур. Иако актерките се покажаа во одлично модно светло, сепак појавувањето на Кејт Мидлтон во бел долг ...

Протече приватно писмо од Меган Маркл: "Ми го скрши срцето на милион парчиња"

Точка - 10.02.2019

Во јавноста протече приватно писмо од Меган Маркл кое наводно минатата година му го испратила на својот татко. Во писмото кое е напишано рачно, Меган му признала на својот татко дека ѝ го скршил срцето на милион парчиња и го замолила да престане да ...

Меган се пораѓа во април, болницата се подготвува

Локално - 10.02.2019

Меган Марсел ќе се породи во април. Ова е објавено од британските медиуми, цитирајќи извори блиски до болницата Св. Марија. Менаџментот на приватната здравствена установа рано дал наредби, така што сè е во ред.

Беспрекорна убавина: Кејт Мидлтон блесна во бело, сите очи вперени кон војвотката (ФОТО)

Курир - 11.02.2019

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се почесни кралски гости на вечерашното доделување на наградите BAFTA 2019. На црвениот тепих во Лондон, 37-годишната припадничка на британското кралско семејство восхитуваше со беспрекорен стајлинг.

(ФОТО) Се појавило писмо на Меган Маркл пишувано со рака:„Ми го искрши срцето на милион парчиња!“

Екран - 10.02.2019

Во јавност се појавило приватно писмо на Меган Маркл кое, наводно, минатата година му го напишала на татко и Томас. Во своето писмо, пишувано со рака, Меган на татко и му признала дека „и го скршил срцето на милион парчиња“ и го замолила да престане ...