TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски со честитка по повод 28 Септември- Меѓународниот ден на Бошњаците

Курир - 28.09.2022

Почитувани припадници на Бошњачката етничка заедница, во мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ, Ви упатувам искрени честитки по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците, стои во честитката од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по ...

Џафери со честитка по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Курир - 28.09.2022

Претседателот на Собранието Талата Џафери од свое и од име на пратениците припадници на бошњачката заедница во Македонија им го честита 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците со желба празничниот ден да го поминат во добро здравје и ...

Честитка од претседателот Пендаровски по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

24Инфо - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. Почитувани припадници на бошњачката етничка заедница, Ви го честитам 28 ...

Ковачевски: Не се откажуваме од концептот “Едно општество за сите”, градиме мостови дома и со соседите

Локално - 28.09.2022

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук го честита Меѓународниот ден на Бошњаците. – Со исправни одлуки градиме мостови дома, со соседите и со светот.Продолжуваме да го градиме концептот „Едно општество за сите“ заедно со Бошњаците кои се вткаени во ...

Ковачевски: Со Бошњаците како рамноправен народ заеднички ја развиваме државата

Канал5 - 27.09.2022

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски вечерва присуствуваше и говореше на настан по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на Бошњаците. Во продолжение е целото обраќање на премиерот Ковачевски.

Свечената академија во Скопје по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

ТВ21 - 27.09.2022

Денеска во Скопје се одбележа 28-септември – Меѓународен ден на Бошњаците, датум кога во 1993 година во Сараево е вратено националното име Бошњак. Одбележувањето се случува еден ден порано со цел утре сите да бидат присутни на централната ...

Свечената академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Опсервер - 27.09.2022

По повод Меѓународниот ден на Бошњаците – 28 Септември, вечерва во Домот на Армијата се одржа Свечената академија, во организација на Бошњачки национален совет на Република Северна Македонија, под покровителство на Бошњачки демократски сојуз.

Ковачевски: Со Бошњаците како рамноправен народ заеднички ја развиваме државата

Локално - 27.09.2022

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски вечерва присуствуваше и говореше на настан по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на Бошњаците. „Граѓаните Бошњаци, како рамноправен народ во Република Северна ...

Ковачевски: Со Бошњаците како рамноправен народ заеднички ја развиваме државата

24Инфо - 27.09.2022

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски вечерва присуствуваше и говореше на настан по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на Бошњаците. Во продолжение е целото обраќање на премиерот Ковачевски.

Ковачевски: Со Бошњаците како рамноправен народ заеднички ја развиваме државата

Република - 27.09.2022

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски вечерва присуствуваше и говореше на настан по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на Бошњаците. Во продолжение е целото обраќање на премиерот Ковачевски.

Ковачевски: Со Бошњаците како рамноправен народ заеднички ја развиваме државата

Press24 - 27.09.2022

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски вечерва присуствуваше и говореше на настан по повод одбележувањето на Меѓународниот ден на Бошњаците. Во продолжение ИНТЕГРАЛНО Ви го пренесуваме целото обраќање на ...

Свечена академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Бриф - 27.09.2022

По повод Меѓународниот ден на Бошњаците – 28 Септември, вечерва во Домот на Армијата се одржа Свечената академија, во организација на Бошњачки национален совет на Република Северна Македонија, под покровителство на Бошњачки демократски сојуз.

Свечената академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Zoom - 27.09.2022

По повод Меѓународниот ден на Бошњаците – 28 Септември, вечерва во Домот на Армијата се одржа Свечената академија, во организација на Бошњачки национален совет на Република Северна Македонија, под покровителство на Бошњачки демократски сојуз.

Ковачевски: Со Бошњаците како рамноправен народ заеднички ја развиваме државата

Н.Македонија - 27.09.2022

По повод Меѓународниот ден на Бошњаците – 28 Септември, вечерва во Домот на Армијата се одржа Свечената академија, во организација на Бошњачки национален совет на Република Македонија, под покровителство на Бошњачки демократски сојуз.

Свечената академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Вечер Прес - 27.09.2022

По повод Меѓународниот ден на Бошњаците – 28 Септември, вечерва во Домот на Армијата се одржа Свечената академија, во организација на Бошњачки национален совет на Република Северна Македонија, под покровителство на Бошњачки демократски сојуз.

Свечената академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Во Центар - 27.09.2022

По повод Меѓународниот ден на Бошњаците – 28 Септември, вечерва во Домот на Армијата се одржа Свечената академија, во организација на Бошњачки национален совет на Република Северна Македонија, под покровителство на Бошњачки демократски сојуз.

Свечена академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

MakPress - 28.09.2022

По повод Меѓународниот ден на Бошњаците – 28 Септември, вечерва во Домот на Армијата се одржа Свечената академија, во организација на Бошњачки национален совет на Република Северна Македонија, под покровителство на Бошњачки демократски сојуз.

Честитка од претседателот Пендаровски по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Скопје1 - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. Почитувани припадници на бошњачката етничка заедница, Ви го честитам 28 ...

Пендаровски: Бошњаците се интегрален дел од македонското општество

Курир - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во земјава по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. -Овој ден е еден од важните празници што го симболизираат богатството од етнички, ...

Честитка по повод 28 Септември-Меѓународниот ден на Бошњаците

24Инфо - 28.09.2022

Почитувани припадници на Бошњачката етничка заедница, во мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ, Ви упатувам искрени честитки по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. Со празнувањето на овој ден и со афирмирање на културата на ...

Пендаровски: Горди сме што Бошњаците сте интегрален дел од македонското општество

Локално - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. -Овој ден е еден од важните празници што го симболизираат богатството од ...

Честитка од Мицкоски повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците

Сител - 28.09.2022

Почитувани припадници на Бошњачката етничка заедница, во мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ, Ви упатувам искрени честитки по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. Со празнувањето на овој ден и со афирмирање на културата на ...

Пендаровски го честита Меѓународниот ден на Бошњаците: Вие сте интегрален дел од македонското општество

Сител - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во земјава по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. -Овој ден е еден од важните празници што го симболизираат богатството од етнички, ...

Мицкоски со честитка по повод Меѓународниот ден на Бошњаците

Република - 28.09.2022

Почитувани припадници на Бошњачката етничка заедница, во мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ, Ви упатувам искрени честитки по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците, стои во честитката од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по ...

Пендаровски: Бошњаците се интегрален дел од македонското општество

Опсервер - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во земјава по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. -Овој ден е еден од важните празници што го симболизираат богатството од етнички, ...

Пендаровски: Бошњаците се интегрален дел од македонското општество

OhridNews - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во земјава по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. Шефот на државата псочува дека најголем успех на државата е ако сите нејзини граѓани, ...

Пендаровски: Бошњаците се интегрален дел од македонското општество

Скопје инфо - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во земјава по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. -Овој ден е еден од важните празници што го симболизираат богатството од етнички, ...

Пендаровски: Бошњаците се интегрален дел од македонското општество

MakPress - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во земјава по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. -Овој ден е еден од важните празници што го симболизираат богатството од етнички, ...

Пендаровски: Бошњаците се интегрален дел од македонското општество

Бриф - 28.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во земјава по повод 28 Септември – Меѓународниот ден на Бошњаците. -Овој ден е еден од важните празници што го симболизираат богатството од етнички, ...