TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сотировски од СДММ го наследи столчето на Божиновска

+инфо - 13.02.2018

Дваесет и шест годишниот тетовец е магистер по право и четири години работи како приправник во адвокатска канцеларија. Претседателот на локалниот комитет на СДММ – Тетово, Дарио Сотировски е именуван за директор на Комисијата за односи со верски ...

Сотировски од СДММ ја наследи Божиновска во Комисијата за односи со верските заедници

Фокус - 13.02.2018

Претседателот на локалниот клуб на СДММ – Тетово, Даријан Сотировски е именуван за директор на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, дознава Плусинфо . Именување се случило на денешната владина седница.

Сотировски од СДММ назначен за директор на Комисијата за односи со верски заедници

Слободен Печат - 13.02.2018

Претседателот на СДММ-Тетово, Даријан Сотировски, доаѓа на местото на Валентина Божиновска во Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, дознава порталот Плусинфо. Божиновска беше разрешена во август минатата година, а ја паметиме ...