TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Xiaomi претстави паметни очила кои можат да преведуваат

Иновативност - 14.09.2021

Facebook неодамна во соработка со Ray-Ban претстави паметни очила, според гласините на такви очила работи и Apple, а сега и Xiaomi претстави нов дизајн на паметни очила. Кинеската компанија денес ги претстави очилата Xiaomi Smart Glasses со ...

Xiaomi ги претстави паметните очила со микро Лед екран

Точка - 14.09.2021

Компанијата Xiaomi го претстави концептот на паметни очила со вклучен микро Лед екран, а името на овој проект е "Xiaomi Smart Glasses". Како што рекол гласноговорникот на компанијата за магзинот The Verge , компанијата засега нема планови за ...

Xiaomi ги претстави паметните очила со микро Лед екран

Press24 - 14.09.2021

Компанијата Xiaomi го претстави концептот на паметни очила со вклучен микро Лед екран, а името на овој проект е "Xiaomi Smart Glasses". Како што рекол гласноговорникот на компанијата за магзинот The Verge, компанијата засега нема планови за ...

Xiaomi го претстави концептот за паметни очила со MicroLED екран

Кајгана - 14.09.2021

Компанијата Xiaomi го претстави концептот за паметни очила со интегриран MicroLED екран, а проектот е наречен „Xiaomi Smart Glasses“. Како што изјавија за The Verge, засега не планираат да произведуваат вакви очила, но со претставување на концептот ...

Доаѓа ли крајот на паметните телефони? Xiaomi ја покажа алтернативата

Локално - 14.09.2021

Многумина се прашуваат каква е иднината на личните уреди по паметните телефони. Па, Xiaomi веќе има концепт за нов уред кој може да ги замени денешните популарни паметни телефони. Кинеската компанија ги претстави своите први паметни очила, неколку ...

Се појавија нови паметни очила на Фејсбук – еве што се можете со нив

4NEWS - 13.09.2021

Развиени во соработка со „Есилорлуксотик“ и „Реј-бан“, гигантот Фејсбук ги пушти во продажба новите паметни очила „Реј-бан сторис“ (Ray-Ban Stories), соопшти компанијата на нивната официјална интернет страница.

„Фејсбук“ и „Ray-Ban“ се здружија и создадоа очила со камера

Fashionel - 13.09.2021

Брендот „Ray-Ban“ неодамна сподели нов модел очила. Се работи за паметни очила за сонце и за диоптрија, кои доаѓаат во 20 варијанти, а зад проектот се потпишува „Фејсбук“. View this post on Instagram A post shared by Ray-Ban (@rayban) Секоја страна ...