TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барселона поднесе жалба против судијата во Ел Класико

Опсервер - 26.10.2020

Барселона, 26 октомври 2020 () – Управата на Барселона поднесе официјална жалба до Шпанската фудбалска федерација против судијата Хуан Мартинез Мануера кој јa делеше правдата во 7-то коло од Ла Лига против Реал Мадрид (1:3).

Барселона поднесе жалба против судијата во Ел Класико

Sport M - 26.10.2020

Барселона, 26 октомври 2020 (МИА) – Управата на Барселона поднесе официјална жалба до Шпанската фудбалска федерација против судијата Хуан Мартинез Мануера кој јa делеше правдата во 7-то коло од Ла Лига против Реал Мадрид (1:3).

Барселона поднесе жалба против судијата во Ел Класико

Курир - 26.10.2020

Управата на Барселона поднесе официјална жалба до Шпанската фудбалска федерација против судијата Хуан Мартинез Мануера кој јa делеше правдата во 7-то коло од Ла Лига против Реал Мадрид (1:3).

Барселона поднесе жалба против судијата во Ел Класико

+инфо - 26.10.2020

Забележано е дека поднесувањето жалба е формален гест, сепак, Барселона се надева дека со тоа ќе го сврти вниманието на фудбалската федерација кон работата на ВАР во сезоната 2020/21, која постојано беше критикувана.