TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Подготовките во Маврово се полн погодок

РК Металург - 22.07.2019

Машката кадетска репрезентација на Македонија ја почна втората фаза од подготовките за настапот на Светското првенство што од 6 до 18 август ќе се одржи во Скопје. Репрезентацијата сега брои 20 ракометари, а селекторот Данило Брестовац и натаму има ...

Данило Брестовац е најдобар тренер во поранешна Југославија за 2019 година

Репортер - 21.07.2019

Ракометниот портал „Балкан хендбол“ го избра македонскиот тренер Данило Брестовац за најдобар екс-ју селектор за сезоната 2018/19. Брестовац доби најмногу гласови од публиката и од новинарското жири.

Македонските кадетите од утре ќе се подготвуваат во Маврово

РК Металург - 20.07.2019

По три дена одмор, кадетската репрезентација на Македонија, под раководство на селекторот Данило Брестовац, ќе ги продолжи подготовките во Маврово. Во следните десетина дена Брестовац ќе се обиде да го постигне врв на формата на својата ...

Кадетите на финални подготовки во Маврово

24 Ракомет - 20.07.2019

Машката кадетска репрезентација на Македонија ги продолжува подготовките за настапот на Светското првенство што ќе се одржи во нашата земја од 6 до 18 август. По тренинзите во Струга, селекторот Данило Брестовац, од утре повторно ќе ги има на ...

Мундијалска глазура во Маврово

SportMedia - 20.07.2019

По три дена одмор селекторот Данило Брестовац денеска во Маврово повторно ја собира машката кадетска репрезентација на Македонија за финалната мундијалска глазура, пред стартот на СП во август во Скопје.