TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филип Божиновски ја запроси девојката- ова е неговата избраничка (ФОТО)

Курир - 14.02.2018

И младиот пејач Филип Божиновски се кандиса – ќе се жени. Новиот Тоше, како што го нарекоа регионалните медиуми младиот пејач од Скопје, јавноста го запозна како еден од натпреварувачите од Македонија кои учествуваа во регионалното шоу „Ѕвездите на ...

Се вери пејачот Филип Божиновски

Репортер - 15.02.2018

Македонскиот пејач Филип Божиновски по 12 години врска ја побара за жена девојката Сања. „После 12 години љубов, после 12 години разбирање, караници, преубави моменти поминати заедно… дојде време да започнеме ново поглавје во нашиот живот.

Фото: Македонскиот пејач ја запроси девојката - ова е неговата избраничка Сања

Press24 - 14.02.2018

Македонскиот пејач кој го гледавме на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Филип Божиновски ја запроси својата девојка. „После 12 години љубов,после 12 години разбирање, караници, преубави моменти поминати заедно… дојде време да започнеме ново поглавје во ...

Се каравме, се миревме, а сега ќе се земеме – Уште еден македонски пејач ќе скокне во тавче (ФОТО)

Скопје24 - 15.02.2018

И младиот пејач Филип Божиновски се кандиса – ќе се жени. Филип кого јавноста во Македонија го запозна уште во шоу „М2 потрага по ѕвезда“, а својата слава ја достигна како еден од финалистите од Македонија во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Уште еден македонски пејач ќе скокне во тавче- Сања рече „ДА“(фото)

Press24 - 15.02.2018

Младиот пејач Филип Божиновски кого јавноста во Македонија го запозна уште во шоу „М2 потрага по ѕвезда“, а својата слава ја достигна како еден од финалистите од Македонија во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“, денес ја побара својаа девојка за ...