TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лудница на Твитер: Ерик Кантона го истрола Нејмар поради новата фризура (ФОТО)

СуперСпорт - 18.06.2018

Репрезентацијата на Бразил вчера одигра 1-1 против Швајцарија на отворањето на Светското првенство во Русија. Бразил стигна до предност со голот на Филипе Кутињо, но Швајцарија освои бод кога Зубер погоди за 1-1.

Фризурата на фудбалерот е хит: “Шпагети Нејмарезе“ (видео/фото)

Канал5 - 18.06.2018

Во духот на актуелното Светско првенство ги запали социјални мрежи не е резултатот на натпреварот Швајцарија – Бразил, туку новата фризура Нејмар на новата креација на глава. Познат по смелиот стил на бразилскиот фудбалер овој пат се надминал себе ...

СП 2018: Каде е ВАР кога ти треба?

Кајгана - 18.06.2018

Фудбалската јавност со нетрпение го чекаше дебито на бразилската репрезентација на СП 2018, само за да доживее огромен антиклимакс во натпревар кој заврши со поделба на бодовите помеѓу Бразил и Швајцарија.

Шоу на Твитер: И Ерик Кантона го „истрола“ Нејмар за неговата фризура

Спортклуб - 18.06.2018

Репрезентацијата на Бразил синоќа приреди непријатно изненадување на своите навивачи откако ремизираше со Швајцарија на отворањето на Светското првенство. Бразил поведе со голот на Кутињо, но Швајцарија успеа да дојде до голем бод кога Зубер погоди ...

ФОТО: Шоу на Твитер, дури и Ерик Кантона ја исмејува фризурата на Нејмар

Sport M - 18.06.2018

Бразилската репрезентација минатата ноќ направи непријатно изненадување за своите навивачи, бидејќи одигра 1:1 против Швајцарија на првиот натпревар на Светското првенство. Нејмар, кој наводно се опорави од повредата, играше од првата минута, но ...

Бразилските медиуми ги распнаа Бразилците, а посебно – Нејмар!

Sport 1 - 18.06.2018

Откако петкратниот светски првак Бразил непријатно изненади со ремито 1-1 синоќа против Швајцарија, медиумите во најфудбалската земја на светот ги распнаа ѕвездите на „кариоките“, не штедејќи критики за лошата игра на мечот.

БРАЗИЛЦИТЕ ВО ПАНИКА, НЕЈМАР НЕМА ДА ИГРА?! Опасна вест стигнува од таборот на “Кариоките”

Маркукуле - 18.06.2018

Ѕвездата на бразилската репрезентација најверојатно ќе го пропушти мечот со Костарика! Имено, како што пренесуваат британските медиуми, Нејмар на утакмицата со Швајцарија е фаулиран 10 пати, што е речиси рекорд на Мундијалот.

Како интернетот реагираше на новата фризура на Нејмар?

Кајгана - 18.06.2018

Светското првенство во Русија ги разгорува страстите на фудбалските навивачи кои со срце и душа навиваат за своите фаворити. Додека некои фудбалери одушевуваат со нивната игра, други ја ставаат во сенка изведбата на терен со нивниот изглед.

Бразилците удрија по Нејмар: Арогантен егоист, апсолутна катастрофа

Спортклуб - 18.06.2018

Капитенот и најдобар играч на бразилската репрезентација Нејмар доби жестоки критики од сонародниците за своето издание против Швајцарија во првото коло од Светското првенство. “Кариоките” одиграа нерешено 1:1, а Нејмар беше далеку од своето ниво ...

Медиумите од Бразил „удрија“ по Нејмар: Тој беше права катастрофа!

24Фудбал - 18.06.2018

„Кариоките“ вчера не блескаа против Швајцарија, одиграа само 1-1 па првата ѕвезда на тимот, Нејмар се најде на „удар“ кај медиумите од Бразил кои не се штедеа во критиките Нејмар по 99 дена пауза се врати на терените против Хрватска пред две недели, ...

Швајцарците го искршија Нејмар: Бразилецот истрпе ќотек како никој друг уште од 1998!

Спортклуб - 18.06.2018

Легендарниот напаѓач на Њукасл Алан Ширер се уште го држи рекордот, но вчера Нејмар беше многу блиску да го сруши. Синоќешниот натпревар од групата Е помеѓу селекцијата на Бразил и Швајцарија заврши со нерешен резултат (1:1).

Тите: Не сакам „глумци“ во екипата

Sport M - 18.06.2018

Бразилскиот селектор Тите, по вчерашното реми кажа дека не сака неговите играчи да симулираат. Некогашните светски шампиони на синоќешниот натпревар покажаа разочарувачка игра и освоија само бод (1:1), иако многумина мислат дека Швајцарија стигна до ...

Настапот на Нејмар: Егоизам, индивидуализам – катастрофа! „Поради него не победивме“…

Спортски - 18.06.2018

Бразилските медиуми немаат милост кон првата ѕвезда на својот тим. Само неколку минути после завршувањето на натпреварот Бразил – Швајцарија со неочекувано реми 1:1, новинарите најмногу ги интересираше коментарот на соиграчите на Нејмар за неговиот ...

Најфаулираниот играч на мундијалите во последните 20 години – Нејмар

Спортски - 18.06.2018

Легендарниот напаѓач на Њукасл, Алан Ширер го држи рекордот, но вчера Нејмар беше многу блиску да го сруши. Вчерашниот натпревар од групата Е помеѓу селекциите на Бразил и Швајцарија заврши без победник со резултат 1:1.

Бразилците веднаш си најдоа алиби за киксот

Вечер - 18.06.2018

Репрезентативците на Бразил веднаш го лоцираа виновникот за неочекуваниот кикс на стартот од Мундијалот во Русија. Првиот фаворит за светската титула, одигра само 1:1 во дуелот против селекцијата на Швајцарија, а по натпреварот, репрезентативците на ...

Тите со џентлменска изјава по израмнувачкиот гол на Швајцарија

Дерби - 18.06.2018

Репрезентацијата на Бразил изненадувачки беше сопрена од Швајцарија (1:1) во првото коло од групата Е од Светското првенство. Бразилците стигнаа до водство со прекрасниот погодок на Фелипе Кутињо, но резултатот го изедначи Стивен Зубер кој при ...

СП 2018: Нејмар рекордер во јадење ќотек на Светско во последниве 20 години

Кајгана - 18.06.2018

Бразилскиот напаѓач Нејмар беше мета на 10 фаули на вчерашниот натпревар меѓу неговата репрезентација и тимот на Швајцарија на „Ростов Арена“ што заврши 1:1. Нејмар и Бразил не ги реализираа во голови шансите против Швајцарија на вчерашниот ...

Кутињо: Се обидовме со се…, но мора да се даде признание на Швајцарија

Екипа - 18.06.2018

Филипе Кутињо беше прогласен за најдобар играч на синоќешниот дуел од СП во кој неговиот Бразил ремизираше (1-1) со Швајцарија на стартот од првенството. Бразил поведе со фантастичен удар на Кутињо од дистанца, но Швајцарците израмнија во 50.

Нејмар: Судиите нека почнат да си работат својата работа

Спортски - 18.06.2018

Селекцијата на Швајцарија приреди изненадување во нивниот прв натпревар против Бразил одигрувајќи 1:1. После прекрасниот погодок на Кутињо во 20 минута, Зубер во второто полувреме на Швајцарија и донесе реми.

Тите категоричен: Не сакам глумци во мојот тим

Спортски - 18.06.2018

Натпреварот во вечерниот термин помеѓу Бразил и Швајцарија донесе и изненадување. „Кариоките“ кои важат за еден од првите фаворити за трофејот не успеаа да ја победат Швајцарија и одиграа само 1:1.

Нејмар е „најклоцаниот“ Бразилец од 1966 година

Локално - 18.06.2018

Десет. Толку беа прекршоците кои фудбалерите на Швајцарија ги извршија против најголемата ѕвезда на Бразил – Нејмар. Дуелот заврши 1: 1, а најскапиот фудбалер во историјата беше подложен на постојано малтретирање од противничките играчи.

Нејмар доби „ќотек“ против Швајцарија како никој во последните 20 години!

Gol.mk - 18.06.2018

Репрезентацијата на Бразил тргна на Мундијалот со реми против Швајцарија (1-1), а во фокусот на вниманието беше Нејмар, кој играше тешко и ретко создаваше сериозна шанса за гол. Бразилската ѕвезда одигра 90 минути, но не успеа да се запише во ...

СП 2018: Бразилците бесни на судиите

Кајгана - 18.06.2018

Бразил и Швајцарија одиграа 1:1, резултат кој после поразот на Германците од Мексико беше втора сензација на вчерашниот натпреварувачки ден на Светското првенство. Иако Швајцарците се шеста репрезентација на листата на ФИФА, никој не очекуваше дека ...

Го стави Нејмар „во џеб“, па доби „бомбардирање“ на својот официјален Инстаграм профил (Фото)

Дерби - 18.06.2018

Бразил се надоврза на лошите изданија на фаворитите на мундијалот и го отвори турнирот во Русија со неочекувано реми со репрезентацијата на Швајцарија, натпревар на кој дефинитивно најмногу потфрли големата ѕвезда Нејмар.

Алисон со еден потег го реши непоканетиот гостин во шеснаесетникот и стана „меме крал“ на интернет (Видео)

Дерби - 18.06.2018

Бразилскиот голман Алисон немаше многу работа на вчерашниот меч со Швајцарија и беше крајно немоќен во ситуацијата кога Зубер погоди од непосредна близина за израмнување на 1:1, но сепак чуварот на мрежата на „кариоките“ пронајде начин како да стане ...

Петковиќ: Горд сум на Швајцарија

Стандард - 18.06.2018

Тренерот на Швајцарија, Владимир Петковиќ, ги пофали своите играчи по нерешениот резултат од 1:1 против Бразил. „Горд сум со мојот тим. Бразил имаше повеќе можности, но ние не сопревме да пресираме и да одговараме со добри напади.

Нејмар се пожали на грубата игра на Швајцарија

Стандард - 18.06.2018

Бразилската ѕвезда Нејмар избегна повреда при ремито 1:1 против Швајцарија на Мундијалот 2018 синоќа, иако против него беа извршени цели 10 прекршоци. „Во овој натпревар против мене се делуваше доста цврсто и беа направени многу фаули.

Херојот за Швајцарија: Резултатот е фер

Стандард - 18.06.2018

Херојот за Швајцарија против Бразил, Стивен Цубер е го определи како реално ремито во вчерашниот меч (1:1). „Резултатот е фер, Бразил имаше повеќе можности, но ние ја искористивме ситуацијата.

Тите: Ситуацијата со Миранда за мене беше очигледен прекршок

Стандард - 18.06.2018

Селекторот на Бразил, Тите беше незадоволен од ремито 1:1 против Швајцарија. „Создадовме 20 шанси, но не бевме доволно концентрирани во завршната фаза. Сакавме да победиме и не сме задоволни со резултатот.

Полуголи дојдоа да ги гледаат „кариоките“ во Бразил (ФОТО)

Sport 1 - 18.06.2018

Бразил синоќа дебитираше на Мундијалот во Русија, но непријатно ги изненади сите со ремито 1-1 против Швајцарија, по што незадоволни беа и навивачите на „кариоките“, но и неутралните навивачи кои очекуваа да видат вистинска фудбалска „самба“ на ...

Ниту Бразил не стартуваше со победа, цврстата Швајцарија како „столб“ (видео)

Макфакс - 17.06.2018

По ремито на Шпанија и Аргентина, и поразот за Германија, уште еден фаворит за освојување на титулата во Русија не успеа да го стартува Мундијалот со победа. Бразил беше задржан од цврстата Швајцарија за само 1:1 по 90 минути на стадионот во Ростов.

Петковиќ: Не вреди бодот ако не влеземе со истиот пристап против Србија

Gol.mk - 17.06.2018

За некои е изненадување, но за добрите познавачи на фудбалот играта и резултатот на Швајцарија против Бразил е реалност со оглед на прогресот и зрелоста на „црвените“ на босанскиот стручњак Владимир Петковиќ.

Нејмар изеде „ќотек“ како никој во последните 20 години

Екипа - 17.06.2018

Една од причините за слабиот старт на Бразил сигурно е и потпросечниот настап на Нејмар, но и грубата одбрана што швајцарските фудбалери ја играа против најдобриот играч на „кариоките“. Нејмар како и вообичаено настојуваше што подолго да ја држи ...

Бразил одигра нерешено со Швајцарија

+инфо - 17.06.2018

Одличен натпревар одигра Нејмар, кој изгледа дека е целосно закрепнат од повредата. Напаѓачот на Пари Сен Жермен беше кошмар за играчите во црвено со неговите постојани пробиви, а Швајцарците постојано го фаулираа.

Нејмар изеде многу „ќотек“ од Швајцарците (ФОТО)

Sport 1 - 17.06.2018

Швајцарците имаа тактика како да го запрат најдобриот фудбалер на Бразил, Нејмар вечерва на натпреварот од Светското првенство. Нивната тактика на постојано фаулирање на ѕвездата им донесе резултат, бидејќи извлекоа реми 1-1.

Успеа единствениот начин да ги запрат: Швајцарските касапи ги уништија Бразилците

Спортклуб - 17.06.2018

Репрезентацијата на Швајцарија направи уште една сензација на Светското првенство играјќи 1:1 со фаворитот Бразил. До ремито стигнаа со исклучително груба игра и направени 19 фаули од кои десет над Нејмар.

ВИДЕО: Имаше ли прекршок врз Миранда при израмнувачкиот гол на Швајцарија?

Gol.mk - 17.06.2018

Бразил првпат не победи на својот воведен натпревар од Светско првенство во 1978 година, кога во Мар Дел Плата ремизираше со Шведска, 1-1. На почетокот од второто полувреме Зубер постигна гол со глава, на кој му претходеше туркање во борба за ...

Шок и за Бразил, Швајцарците не дозволија „самба“ среде Русија

Екипа - 17.06.2018

Четвртиот ден од мундијалот во Русија заврши со уште едно големо изненадување, откако Бразил не успеа да стигне до цел плен на дуелот против Швајцарија. Улогата на суперфаворит не беше оправдана на теренот, иако имаа повеќе од поседот на топката ...

Зубер го неутрализираше ремек-делото на Кутињо, Бразил се „сопна“ на стартот на СП (Видео)

Дерби - 17.06.2018

Бразил дојде во застрашувачка форма на мундијалот во Русија и според сите букмејкери влезе како прв фаворит за титулата на Светското првенство, но сепак и составот на селекторот Тите оваа вечер почувствува дека таа улога ќе треба да се оправда на ...

Ниту Бразил не победи, само реми против Швајцарија (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2018

Најголемиот фаворит за освојување на Светското првенство, Бразил разочара на стартот откако одигра само 1-1 против Швајцарија. По Аргентина и Германија, своите навивачи ги разочара и Бразил.

Фаворитите зарибани на стартот на СП: Ниту Бразил не се прослави (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.06.2018

Бразил и Шпајцарија одиграа 1-1 во првото коло од групата Е на Светското првенство. Уште еднаш се потврди дека нема фаворити на овој фудбалски собир, бидејќи веќе сите репрезентации играат на високо ниво.

Ново изненадување: Петркратниот светски шампион Бразил ремизираше против Швајцарија во првото коло (ВИДЕО)

Спортски - 17.06.2018

Петкрактниот светски шампион, Бразил не успеа да триумфира во мечот од првото коло во групата Ф на Мундијалот против селекцијата на Швајцарија. Бразил во Ростов ремизираше со 1:1 против помалку фаворизираната Швајцарија. Во првиот дел веќе во 19.

(ВИДЕО) Ден на изненадувања: Ништо од моќен Бразил – само реми со Швајцарија

Спортклуб - 17.06.2018

Селекцијата на Швајцарија го комплетираше денот со изненадувања на Мундијалот откако одигра реми против еден од најголемите фаворите за освојување на СП, Бразил. „Кариоките“ добро отворија, па во 20.

СП: И Бразил потфрли, само реми со Швајцарија

Н.Македонија - 17.06.2018

Фудбалерите на Бразил ремизираа вечерва со Швајцарија, играјќи 1:1, со што се погрижија за уште едно големо изненадување. Бразил поведе со прекрасен гол на Фелипе Кутињо, кој во 20 минута стрелаше прецизно од 20-сеттина метри.

ВИДЕО: Мириса на ново изненадување – Зубер носи израмнување на Швајцарија

Спортклуб - 17.06.2018

Селекцијата на Швајцарија успеа да се врати во мечот со Бразил откако на почетокот на второто полувреме израмни на 1-1. Швајцарците релативно брзо, во 50. минута по голот на Стивен Зубар со глава, по изведен корнер на Џака стрелаше прецизно во ...

Зубер го казни тактизирањето на Бразил (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.06.2018

Швајцарија го израмни резултатот против Бразил на 1-1. „Кариоките“ поведоа со 1-0 со прекрасниот гол на Филипе Кутињо во 20-тата минута. На стартот на вториот дел Швајцарија погоди за 1-1 преку Стивен Зубер во 50-тата ...

Полувреме: Бразил води против Швајцарија благодарение на мајсторија на Кутињо (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2018

Бразил има минимално водство од 1-0 по првото полувреме, единствениот погодок е ремек дело на Фелипе Кутињо. Бразил не се испоти многу, а води против Швајцарија. По една одбиена топка во 20 минута, Кутињо одлично пласираше за водство од 1-0.

Бразилците сепак не се семоќни, Швајцарците „украдоа“ бод

Sport M - 17.06.2018

Репрезентацијата на Бразил вечерва го одигра својот прв натпревар на Светското првенство во Русија против репрезентацијата на Швајцарија. Бразилците, иако се далеку поквалитетна екипа од Швајцарија, сепак тие денеска не успеаа да ја оправдаат ...