TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Благица Павловска го прослави 60. роденден, од сопругот ниту трага!

Убавина и Здравје - 06.12.2018

Гордо гази во седмата деценија од животот Фолкерката Благица Павловска деновиве во друштво на најблиските пријатели во еден познат скопски ресторан го прослави својот 60. роденден. На забавата присуствувале и нејзините колеги Душко Георгиевски и ...

(ФОТО) ВО ТОП-ФОРМА ЗА ЈУБИЛЕЈНИОТ РОДЕНДЕН: Благица Павловска наполни 60 години

Женски магазин - 06.12.2018

Благица Павловска наполни 60 години. За јубилејниот роденден организира голема прослава во еден скопски ресторан, а судејќи по фотографиите кои ги сподели на социјалните мрежи, познатата фолк-пејачка е во топ-форма и никогаш не изгледала подобро.

(Фото) Благица заврши на торта

Репортер - 06.12.2018

Фолк-пејачката Благица Павловска го прослави јубилејниот шеесетти роденден со торта на три ката, украсена со срца и рози од фондан и мини фигура со нејзиниот лик. Елегантна, облечена во црн светкав фустан, кој го дополнила со црни салонки, пејачката ...

ФОТО: Насмеана до уши - Благица Павловска имаше голем повод за славење

Press24 - 06.12.2018

Благица Павловска го прослави 60. јубилеен роденден и имаше забава за паметење. Светкав фустан, голема торта на неколку спратови со нејзина слика и широки насмевки се она што се гледа на фотографиите кои ги сподели ...

Благица Павловска со голема забава го прослави 60-от роденден, а за подарок доби специјална торта (фото)

Вистина.мк - 06.12.2018

Фолк пејачката Благица Павловска својот јубилеен 60-ти роденден реши да го прослави со голема забава во еден скопски ресторан. Па така, по повод роденденот на пејачката, се славеше со песна, танц, пиење ,јадење… а присуствуваа саканите и пријателите ...

ФОТО: Благица Павловска дувна свеќички за 60. роденден - погледнете ја тортата

Press24 - 05.12.2018

Фолк-пејачката Благица Павловска наполни 60 години. Јубилејниот роденден го прослави со ...

Благица Павловска дувна 60 свеќички- погледнете ја нејзината торта (ФОТО)

Курир - 05.12.2018

Фолк-пејачката Благица Павловска наполни 60 години, а јубилејниот роденден го прослави со најблиските. Тортата на пејачката беше со нејзиниот ...

Благица Павловска И Ѓоко Ѓорчев ги славеа своите родендени

Вечер - 05.12.2018

Некако во исто време, ама на време популарните македонски пејачи Благица Павловска и Ѓоко Ѓорчев ги славеа своите родендени. Благица во друштво на своите најсакани гости (пријатели, колеги, роднини) го прослави јубилејниот 60-ти роденден, а Ѓоко ...

(Фото) Благица Павловска наполни 60 години, доби торта со нејзниот лик

еМагазин - 05.12.2018

Македонската фолк пејачка го прослави својот јубилеен 60.роденден. Роденденот го прослави во ресторанот Доместика во Скопје, а за роденден доби и торта со нејзниот лик. Фото: Фејсбук/ Благица ...

Нова војна на македонската естрада: Еве што ќе гледате денес во „Ексклузив“ (ВИДЕО

1tv - 05.12.2018

Благица Павловска побегна со својот помлад дечко од Скопје, манекенката Рената започнува војна против Дунавка Трифуновска…. Гледајте „Ексклузив“ во 18:15 ...

(ФОТО) Благица Павловска дувна 60 свеќички – Вака изгледаше роденденската торта!

iPortal - 05.12.2018

Фолк-пејачката Благица Павловска наполни 60 години, а јубилејниот роденден го прослави со најблиските. Тортата на пејачката беше со нејзиниот ...