TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Андоновиќ: Бајден подготвен да се сретне со Путин, Макрон бара од Киев да направи компромис со Русите

Слободен Печат - 02.12.2022

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека не планирал во блиска иднина да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, но дека во договор со сојузниците во НАТО е подготвен да разговара со рускиот претседател доколку тој покаже интерес и е ...

Бајден вели оти е подготвен да разговара со Путин за ставање крај на војната во Украина

360 степени

Бајден е спремен да разговара со Путин за Украина

МКД

Блинкен: Бајден не сака војна со Русија

Кумановски м.

Бајден тврди дека е подготвен да разговара со Путин за ставање крај на војната во Украина

Centar

Макрон во прва посета на Белата куќа откако Бајден е претседател: Осуда за Русија, пораки за Путин и Украинците

360 степени

Бајден: Подготвен сум да разговарам со Путин, но под еден услов

Денар

Локално

Песков: Невозможни услови на Бајден за преговори со Русија

Макфакс - 02.12.2022

Американскиот претседател Џо Бајден всушност изјави дека преговорите со Руската Федерација се можни само откако Русија ќе ја напушти Украина, но тоа е невозможно, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Песков: Невозможни услови на Бајден за преговори со Русија

MTM

Бајден и Макрон: Русија е одговорна за воените злосторства во Украина

Макфакс - 02.12.2022

Американскиот претседател Џозеф Бајден и францускиот претседател Емануел Макрон ветија дека Русија ќе одговара за „широко документираните злосторства и воени злосторства“ во Украина, се вели во изјавата на двајцата лидери објавена по состанокот во ...

Бајден и Макрон: Русија е одговорна за воените злосторства во Украина

MTM

Бајден и Макрон: Русија е одговорна за воените злосторства во Украина

Точка

Бајден: Не планирам да разговарам со Путин во скоро време

Макфакс - 02.12.2022

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави дека не планира наскоро да разговара со рускиот колега Владимир Путин, но е подготвен да разговара со него доколку покаже интерес за завршување на војната во Украина и само по консултација со сојузниците ...

Бајден: Не планирам да разговарам со Путин во скоро време

MTM

Бајден пресече: Нема да разговарам со Путин

Press24

Бајден: Не планирам да разговарам со Путин во скоро време

Точка

Бајден вели оти е подготвен да разговара со Путин за ставање крај на војната во Украина

Алсат-М

Бајден: Тоа што го прави Путин во Украина е „болно“

Кајгана - 02.12.2022

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека тоа што рускиот претседател Владимир Путин го прави во Украина е „болно“. Ова го изјави на прес-конференција во Белата куќа, на која зборуваше и францускиот претседател Емануел Макрон, кој смета дека ...

Бајден „подготвен на средба со Путин” ако со тоа се стави крај на војната во Украина

Либертас

БАЈДЕН: Воените акции на Русија во Украина се болни, подготвен сум за средба со Путин, ако со тоа се стави крај на војната во Украина

Денешен

Дали се гледа крајот на руско-украинскиот конфликт: Бајден подготвен на средба со Путин

Lider

Бајден „подготвен на средба со Путин“ ако со тоа се стави крај на војната во Украина

Курир - 01.12.2022

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека е подготвен да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин доколку тој покаже дека е заинтересиран да стави крај на војната што ја води во Украина.

Бајден „подготвен на средба со Путин“ ако со тоа се стави крај на војната во Украина

А1 On

Бајден „подготвен на средба со Путин“ ако со тоа се стави крај на војната во Украина

Канал5

Бајден „подготвен на средба со Путин” ако со тоа се стави крај на војната во Украина

Фокус

Бајден „подготвен на средба со Путин“ ако со тоа се стави крај на војната во Украина

365

Бајден „подготвен на средба со Путин” ако со тоа се стави крај на војната во Украина

24Инфо

Бајден „подготвен на средба со Путин“ ако со тоа се стави крај на војната во Украина

Пулс24

Нетпрес Опсервер Во Центар Вечер Прес Слободен Печат Press24 MakPress Frontline