TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев со менаџментот на „Лидл“: Германската инвестиција нов стимул за домашната економија

Иновативност - 07.04.2021

На состанокот, како што соопшти владината прес-служба, се дискутираше за новата инвестицијата на трговскиот ланец „Лидл“ во нашата земја, за што компанијата веќе е регистрирана во Северна Македонија.

Не еден туку синџир маркети ќе отвори Лидл во Македонија

Република

Заев со менаџментот на „Лидл“: Германската инвестиција нов стимул за домашната економија

Либертас

Заев со менаџментот на „Лидл”: Германската инвестиција нов стимул за домашната економија

Слободен Печат

Заев со менаџментот на „Лидл“: Германската инвестиција нов стимул за домашната економија

Вечер Прес

Премиерот Заев се сретна со менаџментот на „Лидл“: Германската инвестиција нов стимул за домашната економија

Независен

Изградба на модерен логистички центар ќе биде првата инвестиција на Лидл

Пари

Скопје инфо Нова ТВ Фактор iPortal Опсервер 24Инфо Frontline Локално

Заев со менаџментот на „Лидл“: Со модерен начин на водење трговија ќе дадете нов стимул за нашата економија

MTM - 07.04.2021

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, и со скопскиот градоначалник Петре Шилегов, денеска одржа состанок со менаџментот на реномираната германска компанија „Лидл“.

Заев: „Лидл“ ќе отвора маркети во С. Македонија

Локално

Заев: Лидл доаѓа во Северна Македонија

Frontline

Градоначалникот Шилегов на средба со менаџментот на германската компанија „Лидл“

Екран - 07.04.2021

Градоначалникот Шилегов денеска одржа состанок со претставници на менаџментот на реномираната германска компанија „Лидл“, на која се дискутираше за новите инвестиции на трговскиот ланец во нашата земја.

Шилегов на средба со претставници на менаџментот на „Лидл“

Frontline

Шилегов најави: Доаѓа Лидл…

ТВ21 - 07.04.2021

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска на Фејсбук најави дека во главниот град наскоро доаѓа Лидл. Тој објави фотографија за презентација на компанија со денешен датум, и за неа напиша: „Loading…” Засега не е познато кога ќе дојде овој ...

Шилегов објави: Доаѓа ЛИДЛ…

4NEWS