TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Вака хоп, мене ми треба посебна јога за вакво позирање“: Сергеј Варошлија ги копираше модните катастрофи (ВИДЕО)

1tv - 11.10.2018

Во добро препознатливиот стил, модниот критичар Сергеј Варошлија никој не остави рамнодушен. Ако изминативе неколку денови модниот критичар посвети минути на музичкиот фестивал Макфест, денеска направи споредба на истиот со светските случувања, ...

Сергеј Варошлија: „Во ова издание ја имаме најлошата спржосана коса!“ (ВИДЕО)

1tv - 10.10.2018

Во најновото издание на Студио „Мода“, Сергеј Варошлија имаше полни раце работа. На денешната агенда повторно беа модните комбинации од Макфест 2018, светските трендови, но и модните катастрофи.

Варошлија: Драги гледачи, што е со гобленот позади? (ВИДЕО)

1tv - 10.10.2018

Дефинитивно и ова последно издание на „Мода“ со Сергеј Варошлија ќе ве насмее со солзи. И овој пат Варошлија имаше неколку модни совети, но и кристики за изгледот на девојките. Погледнете и ...

(ВИДЕО) Заврши Макфест, но почна шоуто: Пејачките на „тапет“ кај Сергеј Варошлија

iPortal - 10.10.2018

Како главна атракција овој викенд беше фестивалот Макфест. Пејачите, освен што се претставија со своите песни, нивниот претставителен изглед на таков настан не остана незабележан. Токму тие и беа на „тапет“ во новото издание на емисијата „Мода“ со ...

Сергеј Варошлија: „Во ова издание ја имаме најлошата спржосана коса!“ (ВИДЕО)

Либертас - 11.10.2018

Во најновото издание на Студио „Мода“, Сергеј Варошлија имаше полни раце работа. На денешната агенда повторно беа модните комбинации од Макфест 2018, светските трендови, но и модните катастрофи.

Варошлија: Драги гледачи, што е со гобленот позади? (ВИДЕО)

Либертас - 10.10.2018

Дефинитивно и ова последно издание на „Мода“ со Сергеј Варошлија ќе ве насмее со солзи. И овој пат Варошлија имаше неколку модни совети, но и критики за изгледот на девојките. Погледнете и ...

(ВИДЕО) Сергеј Варошлија: „Во ова издание ја имаме најлошата спржосана коса!“

iPortal - 11.10.2018

Во најновото издание на Студио „Мода“, Сергеј Варошлија имаше полни раце работа. На денешната агенда повторно беа модните комбинации од Макфест 2018, светските трендови, но и модните катастрофи.