TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецензија: Кој смартфон бренд е на врвот, а кој го надмина и Apple?

Телефони.мк - 30.10.2020

Вториот квартал од годинава многумина сакаат што побрзо да го заборават од здравствен, но и економски аспект. Но, по завршувањето на карантинските месеци, економијата одново живна, а со тоа и потрошувачката и побарувачката за смартфони.

Samsung ја врати водечката позиција на пазарот, Xiaomi го престигна Apple

USB - 30.10.2020

Помеѓу 1. јули и 30. септември оваа година, испорачани се вкупно 348 милиони телефони, според најновиот извештај на аналитичката компанија Canalys. Ова е за четири милиони помалку испорачани телефони отколку во текот на истиот период минатата година.

Samsung подготвува телефон кој ќе се преклопува на три дела

Иновативност - 30.10.2020

Samsung со своите флексибилни телефони покажа во кој правец мож да се движи развојот на паметните телефони во иднина. Со Galaxy Fold, Z Flip и Z Fold 2 покажаа дека Samsung ги слуша своите корисници, но и дека има уште простор за подобрување.

Samsung го врати на кратко изгубеното прво место на пазарот на смартфони

Smartportal - 30.10.2020

Со искачувањето на Xiaomi на третото место, Apple падна на четвртото после долго време држејќи го второто место во светот Како што доста време најавуваа, Huawei ја преземаа водечката позиција на пазарот на смартфони за втората четвртина од оваа ...

„Samsung Galaxy Z Flip 2“ може да пристигне во текот на првата половина од 2021-ва

Денар - 30.10.2020

Се појавија информации во врска со можната премиера на телефонот „Samsung Galaxy Z Flip 2“. Претходните гласини сугерираа дека овој уред ќе биде одложен за подоцнежен период во текот на следната година.

Рецензија: Samsung Galaxy Note 20: Моќност, иновации и слобода со S Pen

Телефони.мк - 29.10.2020

Samsung понуди два Galaxy Note модела годинава, кои ги срушија рекодите на конкуренцијата. Дизајн и дисплеј Samsung Galaxy Note 20 располага со 6.7 инчен дисплеј, дизајниран со метална рамка, додека S Pen е на левата страна.

5-годишните Samsung Galaxy S7 и S7 edge добиваат софтверска надградба

Телефони.мк - 29.10.2020

Samsung Galaxy S7 и S7 edge не се повеќе подобни за софтверска надградба , а кога излезе софтверска закрпа, многумина мислеа дека тоа ќе биде последно. Сопствениците на овие два модела се сигурно пријатно изненадени, затоа што е пуштена нова ...

Samsung Galaxy Watch Active 2 ќе ви дава гласовни совети за вежби

Телефони.мк - 29.10.2020

Samsung Mobile лансира нова софтверска надградба со која ќе овозможи Voice Support и за претходниот модел Samsung Galaxy Watch Active 2 откако оваа функција беше претставена со новиот модел на смарт часовник.

Galaxy Z Flip 2 може ќе пристигне во првата половина на 2021. година

USB - 29.10.2020

Се појавија информации кои се однесуваат на можната објава на Samsung Galaxy Z Flip 2 телефонот. Претходните гласини сугерираа дека овој уред ќе биде одложен за подоцнежниот период на следната година.

Почина претседателот на гигантот Samsung

Иновативност - 29.10.2020

Харизматичниотѕ лидер на групацијата Samsung, Ли Кун-хи, кој го изгради Samsung до водечки производител на паметни телефони умре во саботата, откако помина повеќе од шест години во болница поради срцев удар.

Сè што треба да знаете за Samsung Galaxy S20 FE 5G

Кајгана - 29.10.2020

Samsung во септември го претстави Galaxy S20 Fan Edition(FE) – новиот флегшип смартфон со одлични перформанси. Новиот модел ги обединува сите најдобри карактеристики од новата серија Galaxy S20, a ќе биде достапен дури во шест бои.