TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарските социјалисти го поддржаа Румен Радев за втор претседателски мандат

ТВ21 - 17.04.2021

Националниот совет на Бугарската социјалистичка партија одлучи да ја поддржи претседателската двојка Румен Радев и Илијана Јотова за втор мандат со 122 гласа „за“, ниту еден против и девет воздржани, јави дописникот на МИА од Софија.

Румен Радев доби поддршка од бугарските социјалисти за втор претседателски мандат

Слободен Печат

Бугарските социјалисти го поддржаа Румен Радев за втор претседателски мандат

Независен

Бугарските социјалисти го поддржаа Румен Радев за втор претседателски мандат

24Инфо

Бугарските социјалисти го поддржаа Румен Радев за втор претседателски мандат

Вечер Прес

Бугарските социјалисти го поддржаа Румен Радев за втор претседателски мандат

Курир

Партијата на Нинова ќе го поддржи Радев за втор мандат

Денешен

Нетпрес Опсервер Либертас Сител MakPress

Бугарските социјалисти ќе ја поддржат партиската влада на Слави Трифонов, без да учествуваат во неа

Слободен Печат - 17.04.2021

Лидерката на опозициската Бугарска социјалистичка партија, Корнелија Нинова, по состанокот на раководството на партијата објави дека ќе ја поддржат владата на „Има таков народ” на Слави Трифонов, јави дописникот на МИА од Софија.

Бугарските социјалисти ќе ја поддржат партиската влада на Слави Трифонов, без да учествуваат во неа

24Инфо

Бугарските социјалисти ќе ја поддржат партиската влада на Слави Трифонов, без да учествуваат во неа

+инфо

Бугарските социјалисти ќе ја поддржат партиската влада на Слави Трифонов, без да учествуваат во неа

Frontline

Бугарските социјалисти ќе ја поддржат партиската влада на Слави Трифонов, без да учествуваат во неа

Вечер Прес

Бугарските социјалисти ќе ја поддржат партиската влада на Слави Трифонов, без да учествуваат во неа

Либертас

Бугарските социјалисти ќе ја поддржат партиската влада на Слави Трифонов, без да учествуваат во неа

Опсервер

Фокус MakPress