TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандемијата го отсвирува своето?

Оff.net - 22.01.2022

Новата чешка влада го укина декретот по кој вакцините ќе беа задолжителни за сите над 60 години и за клучните социјални работници. Ирска реши да ги дигне речиси сите ковид рестрикции а Светската Здравствена Организација оцени дека забраните за ...

Оваа земја денеска ги укинува речиси сите епидемиолошки мерки: Го победија омикрон сојот со помош на една работа!

Точка - 22.01.2022

Владата на Ирска одлучи денеска да ги укине речиси сите пандемиски ограничувања, вклучувајќи ги и мерките кои се однесуваат на угостителскиот сектор, спортските настани и барање на доказ за вакцинација за влез во затворени простории.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради ковид-19

Слободен Печат - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот омикрон , рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Уште една европска земја ги укинува ковид рестрикциите

Фактор - 22.01.2022

Ирска по примерот на други земји ги укинува ковид рестрикциите. Државата од денеска ги укинува скоро сите ограничувања. Земјата е една од највнимателните во ЕУ во однос на ризиците од коронавирусот.

И Ирска ги укинува речиси сите ковид-рестрикции

Скопје инфо - 22.01.2022

Ирска, по примерот на неколку други земји ги укинува ковид рестрикциите. Државата од денеска ги укинува скоро сите ограничувања. Земјата е една од највнимателните во ЕУ во однос на ризиците од коронавирусот.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

Независен - 22.01.2022

Ирска– Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

Бизнис Вести - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

А1 On - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

Опсервер - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирскиот премиер Мартин: Ја издржавме бурата Омикрон, ги укинуваме речиси сите рестрикции

Нова ТВ - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува, речиси, сите ограничувања за ковид-19, откако мина низ уште еден бран со огромен број на заразени со Омикрон сојот на коронавирус, рече премиерот Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

ТВ21 - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

Сител - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Од денеска:Во Ирска се укинуват голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

Вечер Прес - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

Нетпрес - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

24 Вести - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска укинува голем дел од рестрикциите воведени поради Ковид-19

MakPress - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ирска ги укинува Ковид рестрикциите, минатата недела беше на второ најзаразена во Европа

Денешен - 22.01.2022

Ирска од денеска ги укинува речиси сите ограничувања што се во сила заради Ковид-19, откако помина низ уште еден бран со огромен број заразени од сојот Омикрон, рече првиот минстер Михол Мартин во обраќањето до нацијата.

Ја преживеаја омикрон бурата и ги укинаа речиси сите мерки

Вечер Прес - 23.01.2022

Ирската влада одлучи од саботата да ги укине речиси сите ограничувања за пандемијата, вклучително и мерките за угостителскиот сектор, спортските настани и барањата за доказ за вакцинација за влез во затворени простори.

Ирска ги укинува речиси сите мерки, нема веќе ковид- потврди

Press24 - 21.01.2022

Ирска минатата недела имаше втора највисока стапка на инциденца во Европа, но исто така и една од највисоките стапки на добиени бустер дози, што помогна да се задржи бројот на сериозно болни луѓе далеку под претходниот врв, додава Ројтерс.