TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Ѓоковиќ вратен во хотелот за мигранти, објавена снимка како го носат во притвор

Макфакс - 15.01.2022

Откако Австралија повторно му ја одби визата, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по вчерашното сослушување, одново е вратен во притвор. До вечерашното судење, властите го сместија најдобриот светски тенисер во хотелот „Парк“, истиот хотел во кој беше и ...

Ѓоковиќ пак во притвор

Фокус

ВИДЕО: Снимка од приведувањето на Ѓоковиќ

А1 On

Ѓоковиќ повторно вратен во притвор во злогласниот хотел

Кајгана

Ѓоковиќ повторно во притвор, протести на улиците, бес во Србија: Први фотографии како Новак го спроведуваат во “злогласниот хотел”

Во Центар

Снимка од враќањето на Ѓоковиќ во притвор

Оff.net

Каква бламажа е случајот Ѓоковиќ, Новак пак е во притвор во истиот хотел за мигранти и изгледа депримирано (Фото)

Спортманија

Република Спортклуб Независен Сител Нова ТВ Тера Точка Gol.mk

ВИДЕО: Ѓоковиќ пак во притвор, конечната одлука се очекува на крајот од денот

Gol.mk - 15.01.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се најде во центарот на огромен скандал, откако допатува во Мелбурн за Австралија Опен без примена вакцина против коронавирусот. Неговата виза беше укината, па потоа по одлука на судот вратена.

ВИДЕО: Снимка од приведувањето на Ѓоковиќ, незивесноста сè уште трае

Дриблинг

Ѓоковиќ повторно во притвор

Deutsche Welle

Австралиските власти го сметаат присуството на Ѓоковиќ во земјата за закана за јавниот ред

Локално

Ѓоковиќ повторно во имиграциски притвор: Сојузниот суд на Австралија ќе одлучува по неговата жалба

еМагазин

СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ОДВЕДУВАЊЕТО НА ЃОКОВИЌ: Раката му е преку лицето, има и полициска придружба

Фактор

Се појави ВИДЕО од приведувањето на Ѓоковиќ

Локално

Слободен Печат Канал5 Sport 1 Во Центар Бриф Спортклуб Слободен Печат Макфакс

Ѓоковиќ во имиграциски притвор го чека сослушувањето за жалбата против депортација

Сакам да кажам - 15.01.2022

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ вечерва по вторпат ќе се обиде на суд да ја преиначи одлуката на австралиските имиграциски власти да му ја поништат визата, непосредно пред почетокот на Австралијан опен, турнирот кој го има освоено рекордни ...

Со појави снимка од приведувањето на Ѓоковиќ – барем немаше лисици на рацете (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно во притвор, го очекува судењето за конечната одлука

А1 On

Ѓоковиќ нема да биде депортиран до окончување на жалбата

Сител

Ѓоковиќ вечерва дава исказ, па повторно во притвор

Спортски

Австралиска адвокатка тврди: Мали се шансите овојпат Ѓоковиќ да победи!

Sport 1

Ѓоковиќ во „невозможна мисија“: Нема да има депортација додека не заврши постапката!

Слободен Печат

Р.С.Европа Sport M Сакам да кажам Бриф Дриблинг Мета Екипа Нова ТВ

ЃОКОВИЌ ВРАТЕН ВО ПРИТВОР Вечерва ќе се обиде повторно да добие виза (ВИДЕО)

+инфо - 15.01.2022

За жалбата на Ѓоковиќ ќе заседава австралискиот Федерален суд во 23.30 часот по средноевропско време. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по вчерашното сослушување, одново е вратен во притвор, откако Австралија повторно му ја одби визата.

Ѓоковиќ пак е ставен „зад решетки“, ноќеска ќе си ја дознае конечната судбина!

Sport 1

ОВА НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Експерт за имиграција остро ја осуди депортацијата на Ѓоковиќ

Слободен Печат

Ѓоковиќ остана без виза, ама може да игра: Постои опција која може да го спаси!

СуперСпорт

Што ќе преземе Ѓоковиќ и може ли повторно да победи пред Федералниот суд?

Макфакс

Што носи новата ситуација за првиот светки рекет: Четири можни сценарија за Ѓоковиќ

Дерби

Жалбата ќе му остави доволно време на Ѓоковиќ да игра во Мелбурн!?

Gol.mk

Макфакс Спортски Спортманија Курир Вечер Прес Спортклуб Н.Македонија Кајгана

Вучиќ со поддршка за Ѓоковиќ и распали по австралискиот премиер: Ќе ги добиете ли изборите?

Канал5 - 14.01.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ испрати видео порака за поддршка на Новак Ѓоковиќ и му одговори на австралискиот премиер Скот Морисон. Да потсетиме, Австралија повторно му ја одби визата на најдобриот тенисер на светот и планира да го протера ...

Вучиќ со порака до премиерот на Австралија: „Зошто го малтретирате?“ (ВИДЕО)

МКД

Вучиќ со поддршка за Ѓоковиќ: „Да живее Србија. Новак, ние сме со тебе“!/ВИДЕО

Вечер Прес

Гојковиќ: Ѓоковиќ беше позитивен на ковид-19, не може да биде казнет

Слободен Печат

(Видео) Вучиќ со порака до австралиските власти: Зошто се изживувате врз Ѓоковиќ и врз целата нација?

Макфакс

Вучиќ застана во одбрана на Ѓоковиќ и му се обрати на австралискиот премиер: „Ова изживување треба да престане!“

Во Центар

ВИДЕО | Вучиќ до Морисон: Зошто го малтретирате Новак?

Слободен Печат

Sport M Република А1 On Press24 Точка 24Инфо Скопје1 Н.Македонија

„Шарли Ебдо“ објави брутални карикатури за Ѓоковиќ

360 степени - 14.01.2022

Познатиот сатиричен весник, кој своевремено беше нападнат од терористи поради исмејувачките цртежи на пророкот Мухамед, нема милост ниту кон ставовите на тенискиот ас Познатиот сатиричен весник „ Шарли ебдо “, познат по своите карикатури кои често ...

Морбидни карикатури: „Шарли Ебдо“ „го погреба“ Ѓоковиќ – „Дајте му ја земјата што ја заслужува“/ФОТО

Вечер Прес

Морбидно!Шарли Ебдо „го погреба“ Ѓоковиќ: Го нацртаа до мртовечки сандак и му порачаа – Дајте му ја земјата што ја заслужува

Во Центар

„Шарли Ебдо“ објави серијал брутални карикатури за Новак Ѓоковиќ

Република

„Шарли Ебдо“ удри по Ѓоковиќ, го нацртаа како гробар на невакцинирани

А1 On

„Шарли Ебдо“ му испрати брутални пораки на Ѓоковиќ со цртеж на гробишта: „Тука ќе ја најдеш својата среќа“ (ФОТО)

Sport M

„Шарли Ебдо“ со подбива со Ѓоковиќ: Направија комичен стрип за неговата ситуација

Спортклуб

Што повеќе можеше да направи Ѓоковиќ?

Кајгана - 14.01.2022

Новак Ѓоковиќ стана жртва на суровата примена на граничната политика на австралиската влада, но сѐ уште не може да обвини никого освен себе. Во петокот, министерот за имиграција на владата на Морисон, Алекс Хок, донесе клучна одлука за укинување на ...

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Макфакс

Морисон: Австралијците жртвуваа многу за време на пандемијата, со право очекуваат дека ќе бидат заштитени

А1 On

Премиерот на Австралија објасни зошто сака да го депортира Ѓоковиќ

Sport 1

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Курир

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

Press24

Австралискиот премиер за Ѓоковиќ: Мора да се заштити резултатот од нашето жртвување

MTM

Centar Точка Zoom Sport 1 МКД СуперСпорт Спортски

Официјално: Поништена е визата на Новак Ѓоковиќ

Оff.net - 14.01.2022

Неколку часа откако се стиши бурата околу најдобриот светски тенисер и властите во Австралија, денес стигнуваат нови вести од Мелбурн. Нималку пријатни за светскиот рекет број 1. Министерот за имиграции на Австралија Алекс Хок ја искористил можноста ...

Ѓоковиќ не оди во притвор, новото сослушување закажано за в сабота

Спортклуб

Министерот го искористи своето право: Повторно е поништена визата на Ѓоковиќ

Дерби

Одбиена визата на Ѓоковиќ

А1 On

Министерот Хок ја објасни одлуката за одземање на визата на Ѓоковиќ

Вечер Прес

Толку беше: На Ѓоковиќ му е поништена визата за Австралија

Слободен Печат

Први зборови на Алекс Хок по укинувањето на визата на Ѓоковиќ: Министерот за миграција вака ја образложи својата одлука (фото)

Во Центар

Либертас Фокус Сител Република Скопје1 Frontline Република Опсервер

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Независен - 14.01.2022

Австралија – Австралиската Влада денеска втор пат му ја поништи визата на Новак Ѓоковиќ, образложувајќи дека најдобриот светски тенисер, кој не е вакциниран против коронавирусот, може да претставува ризик за општеството во контекст на неговата ...

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Lider

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Бриф

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Слободен Печат

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ“

Опсервер

Хронологија на настаните поврзани со укинувањето на визата на Новак Ѓоковиќ

Денешен

Хронологија на „случајот Ѓоковиќ"

Press24

24Инфо Либертас MakPress ТВ21 Вечер Прес

Морисон: Оваа пандемија беше неверојатно тешка за секој Австралиец, одлуката за Ѓоковиќ е од јавен интерес

МКД - 14.01.2022

Премиерот на Австралија, Скот Морисон вели дека одлуката на министерот Алекс Хоук да ја укине визата на Новак Ѓоковиќ е поради јавниот интерес на земјата која за време на пандемијата жртвувала многу во борбата против ковид-19.

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

Бриф

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

Сител

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

ТВ21

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

24 Вести

Морисон за поништувањето на визата на Ѓоковиќ: Австралијците направија многу жртви за време на оваа пандемија

Слободен Печат

Морисон за поништувањето на австралиската виза на Ѓоковиќ

24Инфо

Опсервер Канал5 Фокус Либертас Локално Независен Вечер Прес еМагазин

По Тома, спремете се за филм за Ноле

Република - 14.01.2022

Се подготвува документарен филм за Новак Ѓоковиќ во форма на серијал кој ќе има неколку епизоди. Серијата ќе го прати неговиот врв кон светскиот тенис и малтретирањето во Австралија Повеќе информации ќе бидат познати наскоро, додека режисер би ...

По Тома, филм и за Ноле

PressingTV

По Тома, ќе се снима филм и за Ноле

Lider