TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хеликоптер се сруши над зграда во Истанбул- има загинати

Press24 - 11.02.2019

Денес се сруши хеликоптер над зграда во резиденцијалниот дел во Истанбул, потврдува за турските медиуми гувернерот на градот Али Џерликаја. Хеликоптерот се срушил откако добил наредба за присилно слетување, а според првите податоци тоа се случило ...

Хеликоптер се урна врз зграда во Истанбул, загинаа четири лица (ВИДЕО)

МКД - 11.02.2019

Воен хеликоптер се урна денес врз зграда во станбен дел од Истанбул, потврди за турските медиуми гувернерот на градот Али Јерликаја. Според првите информации, загинале четворица војници. Хеликоптерот за урнал при принудно слетување, а според ...

Четири лица загинаа при уривање на воен хеликоптер во Истанбул

Локално - 11.02.2019

Четири лица загинаа денеска откако се урна воен хеликоптер во станбен реон во азискиот дел на Истанбул, изјави градоначалникот Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот Чекмекој, ...

Воен хеликоптер се урна во Истанбул

Независен - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот ...

Падна воен воен хеликоптер во Истанбул

Локално - 11.02.2019

Четири војници беа повредени откако еден турски воен хеликоптер се урна во станбена област во Истанбул, објави провинцискиот гувернер. “Воениот хеликоптер се урна додека извршувал принудно слетување на станбен комплекс во населбата Чекмекьој”, ...

Воен хеликоптер се урна во Истанбул

Вечер - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот ...

Воен хеликоптер се урна во Истанбул

+инфо - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот ...

Воен хеликоптер се урна во Истанбул

MTM - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот Чекмекој, ...

Се урна воен хеликоптер во Истанбул

Н.Македонија - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот ...

Се урна хеликоптер - повредени се војници

Фактор - 11.02.2019

Се урна хеликоптер во турскиот град Истанбул. Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул. Веста ја соопшти истанбулскиот гувернер Али Јерликаја.

(Видео) Воен хеликоптер се урна во Истанбул

1tv - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот ...

Воен хеликоптер се урна во Истанбул

24Инфо - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот ...

ВИДЕО: Воен хеликоптер се урна во Истанбул

А1 On - 11.02.2019

Четворица војници загинаа откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот Чекмекој, во ...

(Видео) Воен хеликоптер се урна во Истанбул

Либертас - 11.02.2019

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја. – Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот ...