TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Градоначалниче, ги уништивте фамилиите, Прилеп е двојазичен

Курир - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп со јавно обраќање до градоначалникот Илија Јованоски од СДСМ. -Почитувани излажани прилепчани и ти градоначалниче промотор на лагите, а сега далеку во странство! Најпрвин сакаме да ви го честитаме првиот работен ден во двојазичен ...

Општина Прилеп: Се бара најдобро идејно решение за изградба на нов театар

Макфакс - 11.01.2018

Општина Прилеп категорично ги демантира дезинформациите објавени на денешната прес-конференција на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп. „Конкретно за населбата „Три багреми“, со Одлука на Владата преку Министерството за транспорт и врски, на ...

Власта и опозицијата спорат за проекти во Прилеп

Канал5 - 11.01.2018

Прилепскиот Општински комитет на ВМРО-ДПНЕ во соопштение до јавноста ја обвини владеачката коалиција на СДСМ во општината дека не ги исполнила ветувањата од локалните избори за изградба на трафостаница во ромската населба „Три багреми“, ниту ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Гродоначалникот Јовановски нема намера да изгради театар ниту кој било друг проект кој го ...

Курир - 11.01.2018

Од партијата потенцираат дека првиот ден од стапувањето на функцијата градоначалник, Илија Јованоски ги повика сите глумци и вработени во театарот во Прилеп и изјави дека тој ќе изгради нов театар.

АПСУРД: “Уништи 300 фамилии, сега се шета по Европа, а градот пропаѓа.. сите лаги на Градоначалникот?!”

Маркукуле - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп со јавно обраќање до градоначалникот Илија Јованоски од СДСМ. -Почитувани излажани прилепчани и ти градоначалниче промотор на лагите, а сега далеку во странство! Најпрвин сакаме да ви го честитаме првиот работен ден во двојазичен ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ Прилеп обвинува за незаконско поставување директори

Точка - 10.01.2018

Општинскиот комитет ВМРО-ДПМНЕ Прилеп го обвини градоначалникот за незаконско поставување на директорката на градинките во Прилеп. „Г. градоначалниче Илија Јованоски, Ве повикуваме пред целата јавност да кажете по кој закон е именувана директорката ...

„Градоначалникот на Кичево постапува противзаконски, тоа не смее да остане неказнето“

Курир - 10.01.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ Кичево ги повикуваат институциите да преземат мерки да се спречат и казнат ваквите нелегални активности. Властите во Македонија продолжуват со незаконското и насилно работење, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ Кичево.

ФОТО: ”Раѓањето на ФК ”Победа” и РК ”Прилеп” кои денес згаснуваат благодарение на новиот живот?!”

Маркукуле - 11.01.2018

Ракометот и фудбалот во Прилеп се спортови кои се практикуваат од дамнина. Прилеп од секогаш важел како расадник за спортски таленти, а од градот излегувале врвни спортисти и во мигови кога спортот бил во најголема криза.

(ВИДЕО):”Кривична за Градоначалникот Јованоски кој незаконски местел директори?!”

Маркукуле - 10.01.2018

Од раководството на СДС во Прилеп и градоначалникот Јованоски се очекуваше да започнат со реализација на ветеното, а не да мислат само како најблиските до нив луѓе да си ги постават на раководни позиции по било која цена.

Општина Прилеп: Се бара најдобро идејно решение за изградба на нов театар

Вечер - 11.01.2018

Општина Прилеп категорично ги демантира дезинформациите објавени на денешната прес-конференција на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп. „Конкретно за населбата „Три багреми“, со Одлука на Владата преку Министерството за транспорт и врски, на ...

ЛАГА:”Вети струја и пат и пак излага…”Три багреми” заборавени и изманипулирани?!”

Маркукуле - 11.01.2018

Од партијата потенцираат дека првиот ден од стапувањето на функцијата градоначалник, Илија Јованоски ги повика сите глумци и вработени во театарот во Прилеп и изјави дека тој ќе изгради нов театар.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ Прилеп обвинува за незаконско поставување директори

Sky - 10.01.2018

Општинскиот комитет ВМРО-ДПМНЕ Прилеп го обвини градоначалникот за незаконско поставување на директорката на градинките во Прилеп. „Г. градоначалниче Илија Јованоски, Ве повикуваме пред целата јавност да кажете по кој закон е именувана директорката ...