TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврда на себичностa: Меси не се израдува на победничкиот гол на Икарди (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.09.2021

Француските медиуми денеска го ставија Лионел Меси на „столбот на срамот“, откако се појави видео снимка на која се гледа дека тој воопшто не се израдува на победничкиот гол на Икарди за триумф на ПСЖ над Лион (2-1).

Покетино за Меси: Тренерот носи одлуки, тоа може да му се допаѓа на некој или не

Дриблинг

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на Икарди отвори дебата во Франција (Видео)

Дерби

(ВИДЕО) Нова снимка од Меси пред замената, дали Покетино го извади поради повреда?

Спортклуб

Париз не е Барселона: Меси одби да се радува на победата против Лион (ВИДЕО)

Gol.mk

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на ПСЖ кажува многу (Видео)

Спортманија

Нова снимка од Меси пред замената, дали Почетино го извади поради повреда? (ВИДЕО)

Курир

Канал5 Слободен Печат Дерби Спортклуб Sport 1 Спортклуб Оff.net Sport M

Анри: Воопшто не сум изненаден за измената на Меси – еве и зошто

Спортклуб - 20.09.2021

Тиери Анри кој некогаш му беше соиграч на Лео Меси во Барселона, ја прокоментира измената на Аргентинецот. ПСЖ на домашен терен по пресврт успеа да го победи Лион со 2:1, а јунак на тој триумф беше Мауро Икарди.

„Бесот на Меси“ во три фотографии (ФОТО)

Екипа

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

24Фудбал

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

МКД

Како реагираше Лео Меси на голот на Мауро Икарди (ВИДЕО)

Курир

Сите на клупата на ПСЖ освен Меси го славеа голот на Икарди 🎥

Спортски - 20.09.2021

Однесувањето на Лионел Меси по замената против Лион денес е главна тема во фудбалската јавност. Прво многу се пишуваше за неговата реакција при напуштањето на теренот кога одби да се поздрави со Покетино.

(ВИДЕО) Дури и играчите на клупата на ПСЖ не можеа да поверуваат дека Меси ја напушта играта

Спортклуб

Реакцијата на Меси по победничкиот гол на Икарди отвори дебата во Франција

Точка

ВИДЕО: Дури и играчите на клупата на ПСЖ не можеа да поверуваат дека Меси го напушта натпреварот

Sport M

ВИДЕО: Дури и играчите на клупата на ПСЖ не можеа да поверуваат дека Меси го напушта натпреварот

Zoom

ВИДЕО: Меси излезе, ПСЖ даде гол и победи, сите скокнаа само тој не

Sport M

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Кајгана

Екипа Дриблинг Спортклуб Спортманија Скопје1 MTM Денар Точка