TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најденов потпиша за Академија Пандев

24Фудбал - 15.01.2020

Плејмејкерот се враќа во најсилниот фудбалски шампионат на нашата земја по три години, овој пат доаѓа како слободен играч на трансфер пазарот, а последен клуб за кој настапуваше беше албански Лачи.

Најденов е новото зимско засилување на Академија Пандев

Слободен Печат - 15.01.2020

28-годишниот Најденов доаѓа како слободен играч, а претходно во својата кариера има настапувано за екипите на Хоризонт Турново, Работнички, Естегал, Љачи. Бојан Најденов е најново зимско засилување за Академија Пандев пред стартот на пролетниот дел ...

Академија Пандев се договори со Бојан Најденов

А1 On - 15.01.2020

Бојан Најденов од денеска и официјано е нов член на струмичкиот фудбалски прволигаш, Академија Пандев. Со неговиот ангажман, третопласираната екипа во есенскиот дел во домашното првенство најавува атак на највисок пласман и нов излез на европската ...

Академија Пандев доведе нов интернационалец: Потпиша договор со Бојан Најденов

Gol.mk - 15.01.2020

Академија Пандев со работата на трансфер пазарот најавува пролетна офанзива во Првата македонска фудбалска лига. Струмичани се моментално на третата позиција со бод зад Шкендија и девет зад лидерот Вардар , а очигледно дека ќе се борат за едно од ...

Академија Пандев доби големо засилување - Бојан Најденов

Sport 1 - 15.01.2020

Екипата на Академија Пандев игра одлично оваа сезона во Првата македонска лига, а се очекува идентично да продолжи и во втората полусезона. Тимот од Струмица има високи амбиции сезонава, а пред неколку часа го договорија и 28-годишниот Бојан ...

Академија Пандев се засили со поранешен репрезентативец

Спортманија - 15.01.2020

Бојан Најденов е нов член на третопласираната екип во македонското првенство Бојан Најденов е ново засилување на Академија Пандев, клуб што има сериозни амбиции да игра во европските купови.

Бојан Најденов потпиша за Академија Пандев

Дерби - 15.01.2020

Тимот на Академија Пандев ги засили своите редови со 28-годишниот Бојан Најденов. Тој во новата средина доаѓа како слободен играч, а претходно има настапувано за Хоризонт Турново, Работнички, Естегал, Смуха и Љачи.

Најденов ново засилување за Академија Пандев

Екипа - 15.01.2020

Актуелниот куп освојувач на Македонија, Академија Пандев се засили со искусниот македонски интернационалец Бојан Најденов. Најденов во „Пандевци“ доаѓа како слободен фудбалер. „Бојан Најденов е најново засилување за Академија Пандев.

Струмичани се засилуваат: Бојан Најденов потпиша за Академија Пандев

Спортски - 15.01.2020

Тимот на Академија Пандев сезонава има високи амбиции, а тоа го потврди и со денешниот трансфер. Пандевци денес го потврдија трансферот на Бојан Најдено в кој доаѓа како слободен играч. Најденов претходно го носеше дресот на Турнов, Работнички, ...

Академија Пандев квалитетно се засилува за пролетниот дел од ПМФЛ

Спортклуб - 15.01.2020

Академија Пандев ги потврди своите високи цели за оваа сезона, со денешниот трансфер. 28-годишниот Најденов доаѓа како слободен играч, а претходно во својата кариера има настапувано за тимовите на Хоризонт Турново, Работнички, Естегал, Љачи ...

Академија Пандев го промовираше Најденов

SportMedia - 15.01.2020

Академија Пандев го промовираше играчот од средниот ред Бојан Најденов за засилување во своите редови. 28-годишниот Најденов дојде како слободен играч, а последно играше во албанскиот тим Љачи. Спортмедиа уште на 6.

Академија Пандев се договори со Бојан Најденов

Курир - 15.01.2020

Бојан Најденов од денеска и официјано е нов член на струмичкиот фудбалски прволигаш, Академија Пандев. Со неговиот ангажман, третопласираната екипа во есенскиот дел во домашното првенство најавува атак на највисок пласман и нов излез на европската ...

Академија Пандев се договори со Бојан Најденов

Кајгана - 15.01.2020

Скопје, 15 јануари 2020 (МИА) – Бојан Најденов од денеска и официјално е нов член на струмичкиот фудбалски прволигаш Академија Пандев. Со неговиот ангажман, третопласираната екипа во есенскиот дел во домашното првенство најавува атак на највисок ...

Академија Пандев се договори со Бојан Најденов

Вечер - 15.01.2020

Бојан Најденов од денеска и официјано е нов член на струмичкиот фудбалски прволигаш, Академија Пандев. Со неговиот ангажман, третопласираната екипа во есенскиот дел во домашното првенство најавува атак на највисок пласман и нов излез на европската ...

Академија Пандев се договори со Бојан Најденов

Опсервер - 15.01.2020

– Бојан Најденов од денеска и официјано е нов член на струмичкиот фудбалски прволигаш, Академија Пандев. Со неговиот ангажман, третопласираната екипа во есенскиот дел во домашното првенство најавува атак на највисок пласман и нов излез на европската ...

Бојан Најденов ново засилување на Академија Пандев

+инфо - 15.01.2020

Бојан Најденов од денеска и официјано е нов член на струмичкиот фудбалски прволигаш, Академија Пандев. Со неговиот ангажман, третопласираната екипа во есенскиот дел во домашното првенство најавува атак на највисок пласман и нов излез на европската ...

Академија Пандев се договори со Бојан Најденов

MakPress - 15.01.2020

Бојан Најденов од денеска и официјано е нов член на струмичкиот фудбалски прволигаш, Академија Пандев. Со неговиот ангажман, третопласираната екипа во есенскиот дел во домашното првенство најавува атак на највисок пласман и нов излез на европската ...