TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струмица со максимален пораз се прости од ЦЕВ купот

Sport 1 - 30.11.2023

Актуелниот македонски одбојкарски шампион Струмица загуби го заврши настапот во ЦЕВ купот за оваа сезона. Нашиот претставник загуби и во вториот меч од 1/32-финалето од ова натпреварување, од германскиот Дирен со 0-3, слично како и во првиот на ...

Одбојкарите на Струмица завршија со Европа: Чесен пораз во Германија за крај на настапот во Купот на ЦЕВ

Екипа - 30.11.2023

Oдбојкарите на македонскиот шампион Струмица ги завршија европските настапи сезонава откако загуби и во вториот меч од 1/16-финалето во Купот на ЦЕВ на гостувањето против германски Дирен вечерва покажаа дека не случајно и оваа есен се дел од ...

Струмица достојно се прости од Европа: Пораз од Дирен во три до крај неизвесни сета

SportSport - 30.11.2023

СВД ДИРЕН – СТРУМИЦА 3:0 (25-18, 25-19, 25-23) Иако и вторпат беа поразени со максимален резултат, одбојкарите на македонскиот шампион Струмица на гостувањето кај германски Дирен вечерва покажаа дека не случајно и оваа есен се дел од европските ...

Одбојкарите на Струмица со минимални шанси во реваншот со Дирен

Спортклуб - 29.11.2023

Одбојкарите на македонскиот шампион Струмица, попладнево отпатуваа за Германија, на утрешниот (19 часот) реванш меч против Дирен, во шеснаесетфиналето на Купот на ЦЕВ. Во првиот меч минатиот четврток Струмица загуби дома со 0-3 (15-25, 19-25, 17-25).

Струмица без две големи засилувања на реванш во Германија – не им дале виза!

Sport 1 - 29.11.2023

Македонскиот одбојкарски шампион, екипата на Струмица, драстично ослабена замина на утрешниот реванш-дуел од Купот на ЦЕВ против СВД Дирен, откако Германците одбиле да им дадат виза на двете големи засилувања на нашиот тим, Тунижаните Саад Ом Хени и ...

Струмица без Тунижаните заминува на реваншот со Дирен во Купот на ЦЕВ

SportSport - 29.11.2023

Одбојкарите на Струмица ослабени заминуваат на гостувањето на СВД Дирен во реванш мечот од 1/16-финалната рунда во Купот на ЦЕВ. Според информацијата од таборот на струмичани, во составот со кој тренерот Кире Ричлиев ќе замине денеска за Германија ...