TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седум лица повредени: 15 сообраќајки вчера во Скопје

Курир - 14.02.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје, се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Со автомобил удрил пешак во Куманово, па избегал...

Н.Македонија - 14.02.2018

Со автомобил удрил пешак во Куманово, па избегал Непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки синоќа на улица „Тоде Мендол“ во Куманово удрило во пешакот А.И.(48), по што го напуштило местото на настанот.

Тешко повреден скопјанец по удар во канделабра

Скопје инфо - 14.02.2018

Вчера околу 16,30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, Ф.Н (67) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување. Ф.Н.

Страшна сообраќајка во Волково: Едно лице на Ургентен

Press24 - 13.02.2018

Во 06 часот и 50 минути на улицата „60“ во селото Волково, скопско, се судриле патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 39-годишниот Д.Ј. од селото и патничко возило „Опел Корса“ со скопски регистарски ознаки, ...

„Пајакот“ кренал 80 возила

МКД - 13.02.2018

Во текот на вчерашниот ден, 12 февруари, на подрачјето на Сектор за внатрешни работи Скопје се случиле шест сообраќајни незгоди, од кои една со тешки телесни повреди, една со телесни повреди и четири со материјална штета.

Многу несреќи и многу казни во Скопје - пајакот прави парче

Press24 - 14.02.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје, се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Со автомобил удрил пешак во Куманово, па избегал

+инфо - 14.02.2018

МВР информира дека по незгодата пешакот А.И. со возило на Итна медицинска помош е пренесен во Медицински центар Куманово. Непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки синоќа на улица „Тоде Мендол“ во ...

Скопјанец со Тико се заби во бандера - со крварење на мозокот итно на Ургентен

Press24 - 14.02.2018

Во 16 часот и 30 минути во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, 67-годишниот Ф.Н. од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во канделабра за улично осветлување.

16-годишник со „опел вектра“ направил сообраќајка, седум лица повредени

Фокус - 12.02.2018

Седум лица се повредени во сообраќајка која се случила вчера попладнето на улицата „Драчевска“ во Скопје. Според информации од полицијата се судриле патничко возило „Опел Вектра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 16-годишник и патничко ...

Во судир тешко повреден 16-годишен возач

МКД - 12.02.2018

Вчера во 13.20 часот било пријавено дека на ул. „ Драчевска" во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило опел вектра, со скопски регистарски ознаки, управувано од 16-годишник и патничко возило форд галакси, со скопски регистарски ...

Прегазена жена во Скопје веднаш пренесена во болница

Press24 - 12.02.2018

Во саботата, во 19 часот во полиција било пријавено на улицата „Божидар Аџија“ во Скопје патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано 49-годишниот од В.Т. од Скопје, удрило во 57-годишната В.Ц. од Скопје.

Тешка сообраќајка во Скопје - три лица повредени

Сител - 13.02.2018

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во Скопје, неколку лица се повредени. Според информациите на МВР, вчера во 06:50 часот на ул. „60“ во с.Волково, скопско, се судриле патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки, ...

Вчера во Скопје се случиле шест сообраќајни незгоди

iPortal - 13.02.2018

Во текот на вчерашниот ден (12.02.2018 година), на подрачјето на Сектор за внатрешни работи Скопје се случиле шест сообраќајни незгоди, од кои една со тешки телесни повреди, една со телесни повреди и четири со материјална штета.

Хаос на скопските улици - 15 сообраќајки, има повредени

Сител - 14.02.2018

Во текот на вчерашниот ден, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Со автомобил удрил пешак во Куманово, па избегал

Канал5 - 14.02.2018

Непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки синоќа на улица „Тоде Мендол“ во Куманово удрило во пешакот А.И.(48), по што го напуштило местото на настанот. МВР информира дека по незгодата пешакот А.И.

Тешка сообраќајка во Бутел, маж во крварење во главата итно пренесен во болница

Курир - 14.02.2018

Шеесет и седум годишниот Ф.Н. од Скопје е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 16:30 часот се случила на улицата „Втора Македонска Бригада“ во скопски Бутел. -Ф.Н управувајќи „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола ...

Тешка сообраќајка во Драчево: Малолетник управувал едно од возилата, 7 лица повредени

Курир - 12.02.2018

Седум лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 13:20 часот се случила на улицата „ Драчевска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Опел Вектра“ со скопски регистарски ознаки, ...

Жена прегазена кај студентскиот дом Пелагонија, со тешки повреди пренесена во болница

Курир - 12.02.2018

Педесет и седум годишната скопјанка В.Ц. е тешко повредена откако во саботата доцна попладне била удрена од автомобил „Хјундаи“ управуван од В.Т. (49) на улицата „Божидар Аџија“. -Во незгодата со повреди се здобила пешакот В.Ц.

Тешка сообраќајка во Волково, повредени три лица

Фокус - 13.02.2018

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во Скопје, неколку лица се повредени, информираа од МВР. Според полицијата, вчера во 06:50 часот на ул. „60“ во с.Волково, скопско, се судриле патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ...

Седум лица повредени во 15 сообраќајки во Скопје

Нетпрес - 14.02.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје, се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Со автомобил удрил пешак во Куманово, па избегал

Телма - 14.02.2018

Непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки синоќа на улица „Тоде Мендол“ во Куманово удрило во пешакот А.И.(48), по што го напуштило местото на настанот. МВР информира дека по незгодата пешакот А.И.

Тешка сообраќајка во Скопје - маж заврши на Ургентно

Сител - 14.02.2018

Во 16 часот и 30 минути во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, 67-годишниот Ф.Н. од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во канделабра за улично осветлување.

Несреќа во Скопје: Малолетник управувал со возило, седум лица повредени

Press24 - 12.02.2018

Вчера, околу 13:20 часот во полиција било пријавено дека на улицата „Драчевска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу две патнички возила. Како што информираат од полицијата, сообраќајната несреќа се случила меѓу возилото „Опел Вектра“ со ...

Жена прегазена кај студентскиот дом Пелагонија, пренесена во болница

Пулс24 - 12.02.2018

Педесет и седум годишната скопјанка В.Ц. е тешко повредена откако во саботата доцна попладне била удрена од автомобил „Хјундаи“ управуван од В.Т. (49) на улицата „Божидар Аџија“. -Во незгодата со повреди се здобила пешакот В.Ц.

Тешка сообраќајка во Волково, повредени три лица

Локално - 13.02.2018

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во Скопје, неколку лица се повредени, информираа од МВР. Според полицијата, вчера во 06:50 часот на ул. „60“ во с.Волково, скопско, се судриле патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ...

Хаос на скопските улици - 15 сообраќајки, има повредени

Вечер - 14.02.2018

Во текот на вчерашниот ден, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Куманово: Тешко повредил пешак, па избегал со автомобилот

Курир - 14.02.2018

Непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки синоќа на улица „Тоде Мендол“ во Куманово удрило во пешакот А.И.(48), по што го напуштило местото на настанот. МВР информира дека по незгодата пешакот А.И.

Тешка сообраќајка во Скопје - маж со крварење во главата итно пренесен во болница

Вечер - 14.02.2018

Шеесет и седум годишниот Ф.Н. од Скопје е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 16:30 часот се случила на улицата „Втора Македонска Бригада" во скопски Бутел. -Ф.Н управувајќи „Тико" со скопски регистарски ознаки изгубил контрола ...

Тешка сообраќајка во Драчево: Малолетник управувал едно од возилата, 7 лица повредени

Вечер - 12.02.2018

Седум лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 13:20 часот се случила на улицата „ Драчевска" во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Опел Вектра" со скопски регистарски ознаки, ...

Прегазен пешак во Скопје

Сител - 27.04.2018

Синоќа во 22.10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул. „Цветан Димов“ и бул. „Никола Карев“ патничко возило „Ланчиа“ со скопски регистарски таблици, управувано од С.П.

Тешка сообраќајка во Бутел, маж во крварење во главата итно пренесен во болница, жена прегазена во Ѓорче, исчезнат маж ...

Скопје24 - 14.02.2018

Вчера околу 16,30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, Ф.Н (67) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување. Ф.Н.

Прегазен пешак во Куманово, задржан во болница

Сител - 14.02.2018

Прегзен маж на возраст од 48 години, возачот избегал од местот на несреќата. Како што информира полицијата, вчера околу 20,10 часот во Куманово на улица „Тоде Мендол“ непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ...

Скопјанец изгубил контрола и удрил во канделабра, однесен на Клинички во несвест

МКД - 14.02.2018

Вчера околу 16.30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада", 67-годишниот Ф.Н од Скопје управувајќи автомобил тико, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување. Ф.Н.

Малолетник предизвика тешка сообраќајка во Скопје - повредни пет лица

Сител - 12.02.2018

Тешка сообраќајна несрќа се случила вчера во Скопје. Според информациите на МВР, вчера во 13.20 часот било пријавено дека на ул. „Драчевска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода меѓу патничко возило „Опел Вектра“ со скопски регистарски ознаки, ...

Скопјанец повреди жена-пешак и со автомобилот ја однел во болница

МКД - 12.02.2018

На 10 февруари во 19 часот било пријавено дека на ул. „Божидар Аџија" во Скопје патничко возило хјундаи, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Т. (49) од Скопје, удрило во пешак В.Ц. (57) од Скопје.

Седум лица повредени во 15 сообраќајки во Скопје

Точка - 14.02.2018

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје, се случиле вкупно 15 сообраќајни незгоди од кои две со тешки телесни повреди, пет сообраќајни незгоди со телесни повреди и осум со материјална штета.

Со автомобил удрил пешак во Куманово, па избегал

ТВ21 - 14.02.2018

Непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки синоќа на улица „Тоде Мендол“ во Куманово удрило во пешакот А.И.(48), по што го напуштило местото на настанот. МВР информира дека по незгодата пешакот А.И.

Мртво тело пронајдено во стан, двајца одделно претепани пред ноќен бар, прегазен пешак итно пренесен во болница…

Скопје24 - 12.02.2018

Рано утринава околу 04.30 часот во стан на ул. „Булевар Гевгелија“ било пронајдено починато лицето Р.А. (35). Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.

Тешка сообраќајка во Драчево: Малолетник управувал едно од возилата, 7 лица повредени

Скопје инфо - 12.02.2018

Седум лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 13:20 часот се случила на улицата „ Драчевска“ во Скопје. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале „Опел Вектра“ со скопски регистарски ознаки, ...

Жена прегазена кај студентскиот дом Пелагонија, со тешки повреди пренесена во болница

БркајРабота - 12.02.2018

Педесет и седум годишната скопјанка В.Ц. е тешко повредена откако во саботата доцна попладне била удрена од автомобил „Хјундаи“ управуван од В.Т. (49) на улицата „Божидар Аџија“. -Во незгодата со повреди се здобила пешакот В.Ц.

Тешки сообраќајни несреќи низ републикава

Канал 77 - 14.02.2018

Вчера околу 16,30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, Ф.Н (67) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување. Ф.Н.

Со автомобил удрил пешак во Куманово, па избегал

А1 On - 14.02.2018

Непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со непознати регистарски ознаки синоќа на улица „Тоде Мендол“ во Куманово удрило во пешакот А.И.(48), по што го напуштило местото на настанот. МВР информира дека по незгодата пешакот А.И.

Несреќа во Скопје: Малолетник управувал со возило, седум лица повредени

Република - 12.02.2018

Вчера, околу 13:20 часот во полиција било пријавено дека на улицата „Драчевска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу две патнички возила. Како што информираат од полицијата, сообраќајната несреќа се случила меѓу возилото „Опел Вектра“ со ...

Над 80 возила се подигнати со „пајак” – полицијата е на секоја страна, се казнуваат и пешаци и возачи

Скопје инфо - 14.02.2018

Бидете внимателни и почитувајте ги правилата. Полицијата е на секоја страна. Во текот на вчерашниот ден казнети се голем број на возачи, а и пајакот е во акција. Од преземените мерки и активности констатирано е дека 18 возачи го управувале возилото ...

Повреден пешак, возачот што го удрил избегал

МКД - 14.02.2018

Вчеравечер околу 20.10 часот во Куманово на улица „Тоде Мендол" непознато лице управувајќи патничко моторно возило „Голф" со непознати регистарски ознаки удрило во пешакот А.И.(48) од Куманово, по што непознатото лице со возилото го напуштило ...

Со голф удрил во пешак па побегнал

Kumanovo News - 14.02.2018

Несреќата се случила околу 20.10 часот на улица „Тоде Мендол“, кога непознато лице управувајќи патничко моторно возило голф со непознати регистарски ознаки удрило во пешакот А.И.(48) од Куманово, по што совозилото го напуштило местото на настанот.