TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десет години затвор за напаѓачот на Озил и Колашинац (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2019

Вооружениот напаѓач, кој се обиде да ги ограби фудбалерите на Арсенал, Месут Озил и Сеад Колашинац денеска беше осуден на десет години затвор. Ешли Смит го признал нападот и неговата намера била да ги ограби фудбалерите, кои на себе носеле скапи ...

Десет години казна затвор за напаѓачот на Озил и Колашинац

Gol.mk - 08.11.2019

Ешли Смит, еден од напаѓачите на ѕвездите на Арсенал , Месут Озил и Асмир Колашинац денес ја доби казната за злоделото кое го направил пред три месеци. Тој заедно со Џордан Бортховер сакаа да ги ограбат членовите на англискиот ас, но нивниот обид ...

Десет години затвор за еден од напаѓачите над Озил и Колашинац (ВИДЕО)

Канал5 - 08.11.2019

Мајката на денеска осудениот напаѓач над фудбалерите Масут Озил и Сеад Колашинац , одела по турскиот напаѓач и во солзи го молела за милост. Нападот на крадец со нож врз Сеад Колашинац, Месут Озил и неговата сопруга одекнаа во светската јавност пред ...

Напаѓачот на Озил и Колашинац доби 10 години казна затвор

Екипа - 08.11.2019

Напаѓачот на Месут Озил и Асмир Колашинац, Ешли Смит до десет години затворска казна за обид за грабеж. Тој во јули месец годинава заедно со Џордан Бортховер ги нападнаа фудбалерите на Арсенал, Озил и Колашинац и се обидоа да им ги украдат ...

Десет години затвор за напаѓачот на Озил и Колошинац (фото)

Спортски - 08.11.2019

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

Напаѓачот на Озил и Колашинац ќе скапe во затвор, мајката молеше за прошка

Спортманија - 08.11.2019

Судот во Лондон немаше милост Ешли Смит е криминалецот кој следните 10 години ќе ги помине во затвор поради напад на двајцата фудбалери на Арсенал, Месут Озил и Сеад Колашинац. Смит кој има 30 години, заедно со Џордан Нортовер (26 години) ги ...

Еден од напаѓачите на Озил и Колашинац доби долга затворска казна

Дерби - 08.11.2019

Еден од напаѓачите на фудбалерите на Арсенал, Месут Озил и Сеад Колашинац, денеска заработил затворска казна поради обидот за грабеж во јули. Две лица со скутер им се закануваа со нож на Озил и Колашинац во обид да дојдат до нивните луксузни ...

Едниот од напаѓачите доби висока казна, за обидот за грабеж на Озил и Колашинац во затвор ќе лежи 10 години!

24Фудбал - 08.11.2019

Падна првата пресуда за нападот врз Месут Озил и Сеад Колашинац, едно лице денеска доби затворска казна од 10 години за тоа што се обиде да го ограби дуото на Арсенал. 30 годишниот Eшли Смит во затвор ќе лежи 10 години поради обидот да ги ограби ...

Напаѓачот на Озил и Колашинац осуден на 10 години затвор!

Слободен Печат - 08.11.2019

Смит кој е опишан од судијата како човек со „криминална кариера“, од претходно и е познат на полицијата и веќе бил во затвор поради грабежи. Донесе е судската пресуда, главниот организатор за нападот Ешли Смит наредните 10 години ќе ги мине во ...

Напаѓачот на Езил и Колашинац доби долга затворска казна

TopSport - 08.11.2019

Напаѓачот на фудбалерите на Арсенал, Месут Езил и Сеад Колашинац, добил десет годишна затворска казна. Ешли Смит е осуден откако признал дека се обидел да им ги украде часовниците на фудбалерите вредни 200.000 фунти, објавија британските медиуми.

Изречена пресудата за напаѓачот на Озил и Колашинац, неговата мајка хистерично бараше да му биде простено

СуперСпорт - 08.11.2019

Ешли Смит (30) заедно со Џордан Бортовер пробаа на крајот од јули оваа година да ги опљачкаат ѕвездите на Арсенал Месут Озил и Сеад Колашинац, но двоецот немаа на ум дека босанскиот дефанзивец со голи раце ќе се спротистави на вооружените напаѓачи, ...

Десет години затвор за нападот врз Озил и Колашинац

Локално - 08.11.2019

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

Десет години затвор за еден од напаѓачите на Озил и Колашинац

iPortal - 08.11.2019

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

Десет години затвор за напаѓачот на Озил и Колашинац

А1 On - 08.11.2019

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

Напаѓачот кој со нож ги бркаше Озил и Колашинац доби 10 години затворска казна

Sport M - 08.11.2019

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

Десет години затвор за нападот врз Озил и Колашинац

Вечер - 08.11.2019

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

Десет години затвор за нападот врз Озил и Колашинац

Либертас - 08.11.2019

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

Ешли Смит доби десет години затвор за обид за грабеж на Озил и Колашинец

Денешен - 08.11.2019

Судот донесе пресуда, Ешли Смит кој се смета за главен организатор на нападот, следните десет години да ги мине во затвор, како казна за обидот за грабеж на фудбалерите Месут Озил и Сеад Колашинац.

Напаѓачот на Озил и Колашинац доби 10 години затвор

МКД - 08.11.2019

Судот во Лондон донесе пресуда за еден од напаѓачите на Месут Озил и Сеад Колашинац, 30 годишниот Ешли Смит доби 10 години затвор за обидот за грабеж на дуото од Арсенал. 30 годишниот Eшли Смит во затвор ќе лежи 10 години поради обидот да ги ограби ...