TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗОИ: Трето злато за Американецот Вајт

Сител - 14.02.2018

Американскиот репрезентативец во сноуборд Шон Вајт продолжува со успешните настапи на ЗОИ во Пјонгчанг. Вајт го освои третиот златен олимписки медал за американскиот сноубордер откако денеска триумфираше во дисциплината халфпајп.

Шон Вајт го донесе стотиот медал за САД на ЗОИ

Шеталиште - 14.02.2018

Шон Вајт стана најуспешен сноубордер на сите времиња, по триумфот и освојувањето на неговата трета олимписка титула. Во ПјонгЧанг, американскиот претставник освои златен медал во халф-пејп дисциплината.

Шон Вајт освои злато на Олимпијадата

Глас на Америка - 14.02.2018

Ова е трет златен олимписки медал за американскиот сноубордер Американскиот сноубордер Шон Вајт освои златен медал на Зимските олимписки игри. Ова е негово трето олимписко злато. Триесет и едногодишниот Вајт успеа да ги надигра сноубордерите од ...

Шон Вајт со спектакуларен настап до историско злато!

МКД - 14.02.2018

Американецот Шон Вајт стана првиот сноубордер во историјата кој освоил три олимписи злата отако сензационално се исачи на највисокото место на пиедесталот победувајќи го јапонсиот тинејџер Ајуми Хирано во дисциплината халфпајп.

САД стигна до 100. злато на ЗОИ: Американците им дишат во врат на Норвежаните

Дерби - 14.02.2018

Американската олимписка делегација и официјално влезе во клубот 100 со освоени златни медали за Зимските Олимписки Игри. Но, претходно да се случи тоа, сноубордерот Шон Вајт одлично настапи и успеа да го освоипрвото место и се закити со неговиот ...

Шон Вајт испиша историја со трето олимписко злато!

Спортски - 14.02.2018

Американската суперѕвезда Шон Вајт стана првиот сноубордер во историјата кој освоил три олимписки злата, откако сензационално триумфираше во дисциплината халфпајп. На „Феникс Сноу Парк“, Вајт забележа резултат од 97.75 поени во последниот трет дел ...

17-годишниот олимпиец што се успа и си ја изгуби јакната, ама освои златен медал

365 - 14.02.2018

17-годишниот тинејџер Ред Џерард (звучи како фан на Ливерпул, нели?) им го донесе првиот златен медал на САД на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, откако победи во дисциплината slopestyle во сноуборд.

Шон Вајт испиша историја со третото злато во сноубординг, во Токио ќе Се испроба во скејтбординг

Сакам да кажам - 14.02.2018

Американската суперѕвезда Шон Вајт стана првиот сноубордер во историјата кој освоил три олимписки злата, откако сензационално триумфираше во дисциплината халфпајп. Се чинеше дека тој ќе ја загуби титулата од Јапонецот Ајуму Хирами, кој заработи ...

ЗОИ 2018: Злато за Американецот Шон Вајт во сноуборд - халф пајп

Сител - 14.02.2018

Американскиот олимписки тим освои уште еден златен олимписки медал на Игрите во Пјонгчанг откако денеска Шон Вајт беше најуспешен во дисциплината сноуборд - халф пајп. Тој освои 97.75 поени, или 2,5 повеќе (95.25) од второпласираниот Аиуми Хирано од ...

ВИДЕО: Вајт третпат златен, САД го освоија стотиот златен медал на Олимписките игри

Gol.mk - 14.02.2018

Шон Вајт од САД е нов олимписки победник во дисциплината халфпајп во сноуборд со што го запиша стотиот златен медал за оваа земја во историјата. Норвешка е единствената земја која има поголем број на одличја од Зимските Олимписки игри.

Шон Вајт влезе во историјата

Локално - 14.02.2018

Шон Вајт стана најуспешниот сноуборд натпреварувач на сите времиња, откако триумфираше со третата олимписка титула. Во Пјонгчанг претставникот на САД го освои златниот медал во дисциплината „халфпајп“.

Американците стигнаа до 100 златни медали на Зимските Олимписки Игри

Екипа - 14.02.2018

Соединетите Американски Држави станаа втората земја во историјата со освои 100 златни медали на Зимските Олимписки Игри. Пред нив е само Норвешка со 121, а во грбот им гледа Германија со 92.

Испиша историја на Зимските олимписки игри, а за малку ќе го преспиеше својот настап

Дерби - 14.02.2018

Ред Џерард Американецот кој успеа да испише историја со освоениот златен олимписки медал во сноуборд (слободен стил), испиша и една неславна историја која за малку можеше и да му го украде медалот.

Шон Вајт го освои јубилејниот 100-ти медал за САД на ЗОИ

Sport 1 - 14.02.2018

Американскиот сноубордер Шон Вајт го освои златниот медал во халфпајп и на САД им го донесе 100-тиот медал во историјата на Зимските олимписки игри. САД стана втората земја што ја минала границата од 100 олимписки медали по Норвешка, која моментално ...

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

Слободен Печат - 14.02.2018

Американскиот сноубордер Шон Вајт е победник во дисциплината хајфпајп и по трет пат стигна до златниот медал на ЗОИ. Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година.

Вајт го врати тронот во хајфпајп

TopSport - 14.02.2018

Американскиот соубордер Шон Вајт го освои третото олимписко злато со победата во хајфпајп на Зимските олимписки игри во Сочи. Вајт се врати на олимпискиот трон благодарение на брилијантното издание во последната, трета серија, во финалето, која му ...

Се успал пред финалето, а потоа напиша историја – најмлад американски олимписки првак

Sport 1 - 14.02.2018

Американскиот тинејџер Ред Џерард го одбележа првиот олимписки викенд по отворањето на ЗОИ во Пјонгчанг откако стана најмладиот олимписки шампион во историјата на САД со едвај полни 17 години.

Освојувачи на медали по 4. ден на ЗОИ: Германците и натаму број 1!

Екипа - 14.02.2018

После четвртиот ден на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг во водство по бројот на освоени медали е Германија. Олимпијците на Германија освоија досега пет златни медали откако вчера триумфираа и во санкање во женска конкуренција.

Скоро го преспа финалето, пцуеше во камерата, па со пијаните пријатели го прослави златниот медал

SportMedia - 13.02.2018

Иако има само 17 години Ред Џерард е новиот олимписки херој во Пјонгчанг! Овој млад Американец дојде во центарот на вниманието на светските медиуми затоа што го освои златниот олимписки медал во сноуборд (слободен стил), откако за малку ќе задоцнеше ...

ЗОИ 2018: Сноуборд спектакл за злато од Американците

Кајгана - 13.02.2018

Американката Клои Ким која има само 17 години денеска стана најмладата олимписка победничка во една сноуборд дисциплина. Пред четири години многу сакала да учествува на Олимписките игри, но била одбиена бидејќи била премлада иако веќе беше една од ...

Каква приказна: Не стигнал на време за финалната трка, а кога се разбудил, добил златен медал

Спортклуб - 13.02.2018

Американскиот тинејџер Ред Џерард го одбележа викендот на ЗОИ, и освен години, тој вниманието го привлече и со она што му претходило на неговиот настап. Џерард со само 17 години стана олимписки шампион во дисциплината „Sloup Style“, носејки и на ...

ВИДЕО: Врвен настап и ново олимписко злато во халфпајн за Клои Ким

Gol.mk - 13.02.2018

Американските олимпијци доминираат во сноуборд дисциплините на Олимписките игри во Пјонгчанг. Трето финале и трето златото за спортистите од оваа земја. Нова олимписка шампионка во дисциплината халфпајп е главната фаворитка и светската првенка Клои ...

Гладна сум, напиша 17-годишната Ким на Твитер, па освои олимписко злато во сноубординг

Сакам да кажам - 13.02.2018

Ѕвезда е родена на планините Тебек, откако 17-годишната американска сноубордерка Клои Ким освои златен олимписки медал во дисциплината халфпајп, признавајќи дека била гладна во тој момент.

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

Идивиди - 13.02.2018

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето. - Знаев дека нема да бидам задоволна да си одам дома без злато.

ЗОИ Пјонгчанг: Клои Ким и го донесе третото злато на САД

TopSport - 13.02.2018

Американските спортисти ја продолжија својата доминација во сноуборд на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Три натпреварувања досега се одржаа во сноуборд на ЗОИ и на сите три победија спортистите од САД.

Тука можете да следите колку олимписки медали освоила секоја земја

Факултети - 13.02.2018

Веќе се поделија првите медали на овогодишните Зимски олимписки игри во Пјонгчанг, Јужна Кореја. Следењето кај која земја одат медалите ќе биде прилично епска задача. Затоа компанијата за мапирање „Естри“ создаде интерактивна мапа со која ви ...

Шон Вајт испиша историја со трето олимписко злато!

Таратур - 14.02.2018

Американската суперѕвезда Шон Вајт стана првиот сноубордер во историјата кој освоил три олимписки злата, откако сензационално триумфираше во дисциплината халфпајп. На „Феникс Сноу Парк“, Вајт забележа резултат од 97.75 поени во последниот трет дел ...

ЗОИ 2018: Нов американски триумф во сноуборд

Сител - 13.02.2018

Спортистите од САД освоија уште едно злато на Игрите во Пјонгчанг во сноуборд. На стартот на четвртиот натпреварувачки ден во дисциплината халфпајп кај жените најуспешна беше 17-годишната Члое Ким, која освои 98.25 поени.

Седумнаесет годишниот олимпиец кој се успа, ја изгуби јакната и освои златен медал (видео)

Република - 14.02.2018

17-годишниот тинејџер Ред Џерард (звучи како фан на Ливерпул, нели?) им го донесе првиот златен медал на САД на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, откако победи во дисциплината slopestyle во сноуборд.

Испиша историја на Зимските олимписки игри, а за малку ќе го преспиеше својот настап

Точка - 14.02.2018

Ред Џерард Американецот кој успеа да испише историја со освоениот златен олимписки медал во сноуборд (слободен стил), испиша и една неславна историја која за малку можеше и да му го украде медалот.

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

Sport M - 14.02.2018

Американскиот сноубордер Шон Вајт е победник во дисциплината хајфпајп и по трет пат стигна до златниот медал на ЗОИ. Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година.

ЗОИ 2018: Сноуборд спектакл за злато од Американците (видео)

Република - 13.02.2018

Американката Клои Ким која има само 17 години денеска стана најмладата олимписка победничка во една сноуборд дисциплина. Пред четири години многу сакала да учествува на Олимписките игри, но била одбиена бидејќи била премлада иако веќе беше една од ...

ЗОИ 2018: Трето злато на Олимпијадите за Шон Вајт

Идивиди - 14.02.2018

Американскиот сноубордер Шон Вајт е победник во дисциплината хајфпајп и по трет пат стигна до златниот медал на ЗОИ. Вајт беше највисоко на победничкиот подиум и на Олимпијадите во Торино 2006 и во Ванкувер 2010 година.