TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена освоила 26 милиони долари на лото, но не можела да ги подигне парите

ТВ21 - 15.05.2021

Жена која тврди дека добила џекпот од 26 милиони долари извлечена на ждрепка во Калифорнија, вели дека оставила добитен билет во џебот од фармерки и го уништила во миење, пренесоа американските медиуми.

Го испрала добитното лото ливче: Една жена остана без 26 милиони долари!

Кумановски м. - 15.05.2021

Жена која тврди дека добила џекпот од 26 милиони долари, извлечен на ждрепка во Калифорнија, вели дека добитното ливче го оставила во џебот на фармерките и го уништила додека ги перела, пишуваат американските медиуми.

Американка тврди дека освоила џекпот од 26 милиони долари, ама ливчето го ставила во перална

Канал5 - 14.05.2021

Американка тврди дека освоила џекпот од 26 милиони долари извлечен на ждрепка во Калифорнија, и вели дека ја ставила добитната картичка во џебот од фармерките и го уништила со перење, пренесоа американските медиуми.

Освоила 26 милиони долари, па добитното ливче го уништила при перење, познато е каде ќе одат парите

Точка - 14.05.2021

Организаторите на лотаријата велат дека добивката мора да се пријави во рок од 180 дена од извлекувањето, кое е одржано на 14-ти ноември. Жената која тврди дека го освоила џекпотот од 26 милиони долари извлечен во Калифорниската лотарија, вели дека ...

Освоила огромна сума на лотарија, а добитното ливче го уништила при перење, познато е каде ќе одат парите

Скопје24 - 14.05.2021

Жена од Калифорнија освоила џекпот од 26 милиони долари, но добитното ливче го уништила при перење на панталоните во кои се наоѓало токму тоа ливче. Жената, чиј идентитет не е познат, наводно била снимена од надзорните камери додека го купувала ...

Добила на лото, а го изгубила добитното ливче во машина за перење

Тера - 14.05.2021

Жителка на Калифорнија истовремено е и многу среќна, но и несреќна. Имено, таа тврди дека освоила џекпот од 26 милиони долари, но добитното ливче го уништила при перење на панталоните во машина за перење.

Освоила 26 милиони долари на лото, но не може да ги подигне парите

Локално - 14.05.2021

Жена која тврди дека го освоила џекпотот вреден 26 милиони долари на лотаријата во Калифорнија, вели дека го оставила добитниот билет во џебот од фармерки и го уништила при перење, пренесоа американските медиуми.