TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села ги добил печатите од АА

Сител - 02.04.2024

Крилото на Зијадин Села информираше дека ја добиле правната битка и ги земале партиските печати од Алијанса за Албанците. - Судот одлучи дека нашето барање за регистрација на Зиадин Села за претседател на Алијансата за Албанците е прифатено.

Тетовски суд одлучи Зијадин Села да ги добие печатите на партијата АА

Слободен Печат

Села го победи Таравари на суд: ќе ги земе печатите, партискиот претседател молчи

Скопје1

Крилото на Села ги добива печатите од АА

24Инфо

НАЈНОВА ВЕСТ: Зијадин Села ги доби печатите на Алијанса со одлука на тетовскиот суд

Телма

СЕЛА ГИ ДОБИЛ ПЕЧАТИТЕ НА АЛИЈАНСАТА Клан Македонија се повикува на одлука на тетовскиот суд

+инфо

ЈА ДОБИ ПРАВНАТА БИТКА: Зијадин Села ги доби печатите на Алијанса за Албанците

Фактор

еМагазин МКД Фокус Денешен 24 Вести Press24 Курир Нетпрес

Зијадин Села судски ги доби печатите на Алијанса за Албанците, Таравари најавува жалба

360 степени - 02.04.2024

„Судот одлучи дека нашето барање за регистрација на Зијадин Села за претседател на Алијансата за Албанците е прифатено. Со оваа одлука се известени сите странки и сега и официјално претседател на АА е Зијадин Села“, велат од партијата Зијадин Села ...

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба доколку е донесена ваква одлука

А1 On

Зијадин Села ги доби печатите на Алијанса со одлука на тетовскиот суд

Телма

Села за Канал 5: Адвокатот ме информираше дека ја добив правната битка со Таравари за АА

Канал5

Судот донел одлука: Села е легитимен претседател на АА – велат од страната на Села

ТВ21

Таравари ја изгуби битката за партијата, Села е впишан за нов претседател на Алијанса

Скопје инфо

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба доколку е донесена ваква одлука

Либертас

Пулс24 365

Вреди „пикира“ и на изборните едници 3 и 4, ќе има свои кандидати

МКД - 02.04.2024

По изјавата на претседателскиот кандидат Арбен Таравари од неговото крило во Алијанса за Албанците дека ќе имаат свои кандидати за пратеници и во изборните единици 3 и 4, и од Движењето Беса, која партија е дел од коалицијата Вреди, потврдија дека ...

Коалицијата „Вреди“ најавува свои кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

А1 On

Коалицијата „Вреди“ со свои носители и кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Локално

Коалицијата „Вреди“ најавува свои кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Слободен Печат

Коалицијата „Вреди“ најавува кандидати за пратеници и во ИЕ 3 и 4

Во Центар

Адвокатот на Таравари: Не знам како Судот донел одлука кога денеска немаше рочиште

ТВ21 - 02.04.2024

Абидин Абдули, адвокатот на Арбен Таравари кажа дека официјално не се известени дека Зијадин Села е претседател на Алијанса за Албанците. Претходно од крилото на Села соопштија дека Судот пресудил во нивна корист.

Адвокатот на Таравари за одлуката печатите на АА да одат кај крилото на Села: Денеска немаше рочиште

Фокус

Таравари со реакција: Не постои печат што ќе ја спречи промената

ТВ21 - 02.04.2024

Арбен Таравари од Алијанса за Албанците се јави со реакција по објавта на крилото на Зијадин Села за одлуката на Судот дека Села е легитимен претседател на Алијанса за Албанците. Таравари вели ако е вистина одлуката, ќе се жали, но не постои печат, ...

Таравари: Не постои печат што ќе ја спречи промената

Канал5

НЕМА ПЕЧАТ ШТО ЌЕ ЈА СПРЕЧИ ПОБЕДАТА Таравари ќе се жали на одлуката на судот

+инфо

Таравари му објави војна на Села – ниту еден печат нема да спречи промени

Слободен Печат

Таравари: АА ќе освои 5-6 пратеници, а ВРЕДИ најмалку 15

Алсат-М - 01.04.2024

Aлијанса за Албанците на состанок на Централното собрание попладнево ги финализираше листите со кандидати за пратеници. Лидерот на партијата Арбен Таравари очекува само неговата партија да освои 5 или 6 пратеници, додека коалицијата ВРЕДИ да добие ...

ТАРАВАРИ: „ВРЕДИ“ ќе освои најмалку 15 пратеници

Денешен

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Zoom - 01.04.2024

На централно собрание на Алијанса за Албанците (АА) во Тетово, крилото на Арбен Таравари ги избра кандидати за пратеници кои ќе бидат дел од заедничките листи на коалицијата „Вреди“. АА на Таравари ќе има само еден носител на изборна листа во ИЕ5, а ...

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

А1 On

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Н.Македонија

Таравари со еден носител на листа во коалицијата „Вреди“

Р.С.Европа

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари ги утврди кандидатите за пратеници, очекува 7 места во Собранието

Слободен Печат

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Во Центар

АА на Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Gostivarpress.mk

Независен Фокус MakPress Пулс24