TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разбојник ограби оболожувалница во Скопје

еМагазин - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 22.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во обложувалница на ул.„Благоја Стефковски“ едно лице со закана од вработениот одзело пари, информира МВР. Се работи на расчистување на ...

Ограбена бензиска пумпа

Скопје1 - 11.09.2019

На 11.09.2019 во 02.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, две лица со закана од вработените одзеле пари. Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

Во еден ден ограбени бензинска, продавница и обложувалница

Република - 11.09.2019

Рано утринава, во 03: 59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на бул.„Борис Трајковски“ едно лице со закана одзело пари од вработената. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

Грабеж во бензиска пумпа во скопско

еМагазин - 11.09.2019

На 11.09.2019 во 02.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, две лица со закана од вработените одзеле пари, информира МВР. Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

Ограбена продавница на бул.„Борис Трајковски“

Опсервер - 12.09.2019

На 11.09.2019 во 03.59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на бул.„Борис Трајковски“ едно лице со закана одзело пари од вработената. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

Кражба на бензинска пумпа - две лица со закана од вработените одзеле пари

Сител - 11.09.2019

Денеска околу 02.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, две лица со закана од вработените одзеле пари. Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

Ограбена продавница на бул.„Борис Трајковски“

Скопје инфо - 12.09.2019

На 11.09.2019 во 03.59 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на бул.„Борис Трајковски“ едно лице со закана одзело пари од вработената. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.

Кражба на бензинска пумпа – две лица со закана од вработените одзеле пари

4NEWS - 11.09.2019

Денеска околу 02.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, две лица со закана од вработените одзеле пари. Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Вооружен грабеж на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско

Опсервер - 12.09.2019

На 11.09.2019 во 02.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа во с.Арнакија, скопско, две лица со закана од вработените одзеле пари. Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.