TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Донесете ми ја Лорена: Дарко Лазиќ ги вознемири најблиските

Женски магазин - 09.11.2018

Пејачот Дарко Лазиќ доживеа емотивен распад по операцијата што ја имаше во средата. Тој, наводно, по будењето од анестезија, молел да му ја донесат ќерката за да ја прегрне. По две недели поминати во КБЦ Земун, медицинскиот тим одлучи дека Дарко е ...

Дарко Лазиќ мора под итно да стане на нозе, ама една работа може да му го загрози животот (ФОТО)

Вистина.мк - 09.11.2018

Фолкерот Дарко Лазиќ вчера имаше операција на бутната коска при што му беше вграден вештачки колк, а претходната ноќ ја поминаа мирно и беше во можност да ги види своите родители и вереницата Марина.

Дарко Лазиќ имал нервен слом во болница: Донесете ми ја ќерката, мора да преживеам

Курир - 09.11.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ го преплавиле емоции по повеќечасовната операција на ногата во средата. По будењето од анестезија, Дарко ја довикувал неговта ќерка Лорена, молел да му ја донесат за да ја гушне и бакне, по што лекарите морале да реагираат ...

Мајката на Дарко Лазиќ во солзи: Пејачот може да го изгуби помнењето

Вистина.мк - 09.11.2018

Дарко Лазиќ најверојатно ќе има проблеми со памтењето, тврди доктор кој учествувал во лекувањето на младиот пејач. Поради хематомите иа мозокот и вештачката кома пејачот нема да се сеќава на деновите по сообраќајна несреќа, а како што тврди извор од ...

Дарко викал на сет глас: „Доведете ја ќерка ми, поради неа морам да преживеам!“

iPortal - 09.11.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ по долгата и напорна операција на ногата во средата доживеа емотивен слом, пренесува српски Курир. Тој по будењето од анестезијата почнал да вика колку го држи гласот да му ја доведат ќеркичката Лорена за да ја гушне и ...

Родителите го посетија Дарко Лазиќ. Еве како напредува закрепнувањето

MTM - 08.11.2018

Родителите на Дарко Лазиќ денеска го поетиле два пати. Таткото на Дарко кога излегол од собата на пријателите им соопштил дека неговиот син е добро. -Добар е вечерва. Го оперираа најдобрите лекари и ни рекоа дека направиле се најдобро за него.

На Дарко Лазиќ му се заканува затворска казна: Ова се сите прекршоци на пејачот за 5 години

Вистина.мк - 08.11.2018

Дарко Лазиќ кој доживеа тешка сообраќајна несреќа полека оздравува, но му се заканува и затворска казна. Во медиумите се проширија вести дека пејачот возел без возачка дозвола, но и дека бил пијан.

Саша Поповиќ откри што планира да направи за Дарко Лазиќ: „Тој е момче кое има душа“ (ФОТО)

Вистина.мк - 08.11.2018

Во студиото на “Гранд” на Кошутњак беше снимена нова емисија “Ѕвездите на Гранда – Специјал”, во која беа снимени пејачките Вики Миљковиќ и Снежана Ѓуришиќ. Како домаќин на ова шоу, Саша Поповиќ, рече дека сите се во мислите заедно со Дарко Лазиќ, ...

Дилерот на Лазиќ спречен да му даде дрога во болница

+инфо - 08.11.2018

Медицинскиот персонал во болницата каде што е сместен пејачот Дарко Лазиќ во Земун, во последен момент спречил непознато машко лице да влезе во собата на Лазиќ. Наводно, требало да му се однесат наркотици, пренесува српски „ Курир “.

Дилер му донел дрога на Дарко Лазиќ во болницата

Репортер - 08.11.2018

Дилер бил спречен од страна на лекарскиот тим на Дарко Лазиќ, во обид да прошверцува дрога во просториите на интезивна нега каде е сместен пејачот. Медицинскиот персонал во последен момент спречил непознат маж да влезе и да му ги достави наркотиците ...

(ФОТО) „Нарко дилер“ дошол во болница: Дарко Лазиќ се бори за живот а бара дрога!

Екран - 08.11.2018

Во понеделникот медицинска сестра, првпат, забележала непознат маж во триесеттите години како се обидува да влезе во собата на Дарко Лазиќ. Таа веднаш му пришла и го прашала кај кого дошол… Лекарите кои се во клиничко-болничкиот центар во Земун во ...

СКАНДАЛ ВО БОЛНИЦАТА: Дарко Лазиќ е во сериозна криза, докторите се шокирани од настанот!

Хитпортал - 08.11.2018

Изминативе години животот на познатиот фолк пејач Дарко Лазиќ е исполнет со многу скандали. Развод, наводни долгови кон лихвари, јавна употреба на наркотици… Последниве две недели регионот будно ја следи неговата здравствена состојба откако со ...

Дарко Лазиќ имал нервен слом во болница: Донесете ми ја ќерката, мора да преживеам

Пулс24 - 09.11.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ го преплавиле емоции по повеќечасовната операција на ногата во средата. По будењето од анестезија, Дарко ја довикувал неговта ќерка Лорена, молел да му ја донесат за да ја гушне и бакне, по што лекарите морале да реагираат ...

Дарко Лазиќ со солзи во очите ја довикувал ќерката Лорена: „Дозволете ми да ја видам, преживеав заради неа!“

Убавина и Здравје - 09.11.2018

По будењето од анестезија почнал да вика колку го држи гласот да му ја доведат ќеркичката за да ја гушне и бакне Српскиот пејач Дарко Лазиќ по долгата и напорна операција на ногата во средата доживеал емотивен слом, пренесува српски Курир.

ОВА МУ СОЗДАВА ЗДРАВЕСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ: Дарко Лазиќ 9 години бил зависник од дрога!

Хитпортал - 07.11.2018

Фолк пејачот Дарко Лазиќ сеуште се бори за својот живот во болницата во Земун, а како што известува Српски Телеграф, дополнителен проблем му прави тешката апстиненцијална криза поради употребата на наркотици и алкохол.

Пет часа во операциона сала: Објавени најновите информации за здравствената состојба на Дарко Лазиќ

Курир - 07.11.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ утринава бил однесен во операциона сала, а според последните информации кои ги објавуваат тамошните медиуми, бутната коска му е успешно оперирана. Порталот Пинк.рс, повикувајќи се на свои извори објавува дека операцијата ...

Ана Севиќ не разговара со никој од семејството на Дарко

iPortal - 07.11.2018

Пејачката Ана Севиќ прв пат се појави во јавноста откако нејзиниот поранешен сопруг доживеа тешка сообраќајна несреќа. Таа во емисијата кај Огнен Амиџиќ таа го откри односот со родителите на Дарко, девојката Марина, како и за животното осигурување ...

Осигурувањето нема да му плати на Дарко Лазиќ: Заради алкохолот и дрогата во крвта премијата од 65.000 евра е неважечка

Вистина.мк - 07.11.2018

Како што пишуваат српските медиуми пред неколку години Ана Севиќ уплатила осигурување за себе, Дарко и ќеркичката Лорена. Кога од осигурителната куќа слушнале што се случило со Дарко, тие ја контактирале Ана и ја поканиле на состанок.

ДРАМА ВО БОЛНИЦА: Дилер донел дрога за Дарко Лазиќ, лекарите во големи проблеми со состојбата на пејачот

MTM - 07.11.2018

Медицинскиот персонал на клиничкиот центар во Земун во последен момент спречија непознат човек да влезе во просториите на интензивна нега кај Дарко Лазиќ со намера да му достави наркотици, дознава српски Курир.