TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите ќе почнете да пиете чаша вода во 6 часот наутро откако ќе дознаете што може тоа да направи за вашето здравје

НМД - 25.02.2021

Дали пиете вода наутро, после будењето? Медицинските експерти од Јапонија одамна ја признаа оваа терапија како успешна во лекувањето на хронични, тешки заболувања, но и како делотворна кај некои болести на модерното време.

Лимонада со ѓумбир – одличен начин да го започнете секој ден

Курир - 24.02.2021

Ѓумбирот е неверојатно ефективен во спречувањето на мачнотии или други желудочни тегоби како надуеност, запек и повраќање. Докажано е дека е одличен во борбата против настинки и грип, а комбинацијата од ѓумбир, лимон и мед ги победува сите инфекции.

Неколку причини зошто е добро да пиете вода со мед секое утро

Кајгана - 24.02.2021

Добропознато е дека медот е една од најздравите намирници во светот. Велат дека здравјето доаѓа од стомакот, па секојдневното консумирање мед е најдобар начин да ги искористите сите негови предности.

Природен лек против надуеност и гасови

iPortal - 23.02.2021

Одличната комбинација од лековитите состојки го прави овој домашен лек ефикасно средство против надуеност и гасови. Доколку често страдате од надуеност на стомакот и гасови, ви го предложуваме овој природен сок кој може да биде решение за овие ...

Две состојки се важни – овој чај ги топи килограмите

Кајгана - 23.02.2021

Овој чај го обожаваат и познатите личности кои велат дека им помогнал да ослабат. Чајот се состои од нане и ѓумбир кој го чисти организмот од токсини и ја намалува подуеноста. Пијте го секој ден и ќе забележите како се топат килограмите.

Ви треба само лажица и чаша вода: Како да препознаете дали медот е вистински или лажен

Женски магазин - 23.02.2021

Како можете да процените дали медот е вистински или не, ако не го купувате од проверен производител? Раководител на Катедрата за биологија на Факултетот за ветеринарна медицина во Белград, проф.

Професор објаснува како да познаете вистински мед (Видео)

Градина - 23.02.2021

Кога сте настинати – земете мед, велат нашите баби. Кога ве боли стомакот – медот е лек. Универзалната подготовка за многу болести е популарна меѓу луѓето, но прашањето колку оној што го купуваме во продавниците и пазарите е всушност „вистински мед“.

Излупете ѓумбир лесно – Тврдата кора веќе нема да биде мака

Gotvi.mk - 23.02.2021

Ѓумбирот е многу здрава намирница која често треба да ни биде дел од исхраната. Ѓумбирот има силен и луткав вкус, и многу бенефити кои ги дава за нашето здравје, а ако не го купите во прав, туку свеж, тешкиот дел е лушењето.

Како да препознаете дали медот е вистински или лажен: Сè што ви е потребно се само една лажица и чаша вода!

Попара - 23.02.2021

Раководителот на Одделот за биологија откри неколку генијални трикови со кои можете да процените дали медот е квалитетен Како можете да процените дали медот е вистински или не, ако не го купите од проверен производител? Раководителот на Катедрата за ...