TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потег кој многумина ги изненади: Натали Портман во улога на женски Тор

Точка - 22.07.2019

Популарната актерка ја доби една од главните улоги во четвртото продолжение на „Тор“ со наслов: „Thor: Love And Thunder“. Филмската франшиза „Тор“ ќе добие четврто продолжение, а една новост во ова остварување ги изненади многумина.

Натали Портман ќе биде новиот Тор – богот на грмотевиците

Репортер - 22.07.2019

Глумицата Натали Портман ќе го глуми Тор, богот на грмотевиците, во новото продолжение на филмот, „Тор: Љубов и бура“. Портман во првите два дела од филмот ја глумеше Џејн Фостер, девојката на Тор, но таа не се појави во третиот дел.

Тор стана женско во стрипот, а сега и на филм

Сакам да кажам - 22.07.2019

Режисерот Таика Ваитити ѝ го предаде чеканот на Тор на Натали Портман на фестивалот „Комик-Кон“ во Сан Диего, потврдувајќи дека овој лик ќе стане женско во следниот филм „Тор: Љубов и грмотевица“, што тој ќе го прави.

МАРВЕЛ снима 10 нови филмови во ЕРАТА ПО „AVENGERS“

Слободен Печат - 22.07.2019

Овој проект тие го нарекоа „четврта фаза“ и ги објавија сите планирани наслови за до крајот на 2021, како и плановите за понатаму. На редовната конвенција на „Комик кон“ во Сан Диего, „Марвел“ објавија дека до 2022 година ќе излезат десет нови ...

(Видео) „Марвел“ најави нови 10 филмови до 2021 година

Макфакс - 22.07.2019

Филмското студио „Марвел“ најави десет нови филмови на годинешната конвенција „Комик-кон“ што се одржа вчера во Сан Диего. Директорот на компанијата, Кевин Фејџ, ја објави листата со филмови што ќе излезат до 2021 година, а се дел од ерата по ...

Марвел најави нови 10 филмови

Локално - 22.07.2019

На годинешната Конвенција на стрипови „Комик-Кон” во Сан Диего, американското филмско студио Марвел најави нови 10 филмови. Едно од поголемите изненадувања е тоа дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми Блејд – ловецот на вампири, кого во ...

Натали Портман ќе биде новиот Тор

Локално - 22.07.2019

Овие денови во Сан Диего, САД, се одржува најголемиот настан за љубителите на Comic Con. стриповите, филмовите и комедиите. Тогаш во т.н. ” “Панели”, во кои се прикажани различните проекти се пријавуваат најжешките вести за секоја од нив.

Натали Портман потврдена како женски Тор, и други Марвел работи

Оff.net - 22.07.2019

Насловот на новиот филм (кој малку влече накај ТВ новела) е „Тор: Љубов и молња“ (Thor: Love and Thunder) и ќе биде еден од првите од 4-та фаза на Марвел филмскиот универзум. На панелот на Комик-кон беше закажан и точниот датум на неговата премиера ...

Марвел најави 10 филмови, овој актер ќе биде новиот Блејд

Курир - 22.07.2019

Американското филмско студио Марвел најави 10 нови филмови. На годишната конференција посветена на стрипот Комик-Кон, директорот на компанијата, опкружен со голем број холивудски ѕвезди ја објави оваа вест.

„Марвел“ ги најави новите филмови на конвенцијата „Комик-кон“

Н.Македонија - 22.07.2019

Филмското студио „Марвел“ најави десет нови филмови на годинешната конвенција „Комик-кон“ што се одржа вчера во Сан Диего. Директорот на компанијата, Кевин Фејџ, ја објави листата со филмови што ќе излезат до 2021 година, а се дел од ерата по ...

Марвел најави нови 10 филмови

Опсервер - 22.07.2019

На годинешната Конвенција на стрипови „Комик-Кон” во Сан Диего, американското филмско студио Марвел најави нови 10 филмови. Едно од поголемите изненадувања е тоа дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми Блејд – ловецот на вампири, кого во ...

„Марвел“ најави нови 10 филмови: Натали Портман ќе биде новиот Тор, а кој е новиот Блејд? ВИДЕО

+инфо - 22.07.2019

Едно од најголемите изненадувања е дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми ловецот на вампири Блејд, кој во филмот од 1998 година го глумеше Весли Снајпс. Американското филмско студио „Марвел“ најави десет нови филмови на годинашната конвенција ...

Марвел најави нови 10 филмови

Вечер - 22.07.2019

На годинешната Конвенција на стрипови „Комик-Кон” во Сан Диего, американското филмско студио Марвел најави нови 10 филмови. Едно од поголемите изненадувања е тоа дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми Блејд – ловецот на вампири, кого во ...

Конвенција на стрипови во Сан Диего: Марвел најави нови 10 филмови

Денешен - 22.07.2019

На годинешната Конвенција на стрипови „Комик-Кон” во Сан Диего, американското филмско студио Марвел најави нови 10 филмови. Едно од поголемите изненадувања е тоа дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми Блејд – ловецот на вампири, кого во ...

Марвел најави нови 10 филмови

А1 On - 22.07.2019

На годинешната Конвенција на стрипови „Комик-Кон” во Сан Диего, американското филмско студио Марвел најави нови 10 филмови. Едно од поголемите изненадувања е тоа дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми Блејд – ловецот на вампири, кого во ...

Марвел најави нови 10 филмови

MakPress - 22.07.2019

[photo На годинешната Конвенција на стрипови „Комик-Кон” во Сан Диего, американското филмско студио Марвел најави нови 10 филмови. Едно од поголемите изненадувања е тоа дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми Блејд – ловецот на вампири, кого во ...