TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаја Туре оди во Бразил, во Ботафого?

TopSport - 18.02.2020

Фудбалскиот ветеран, 36-годишниот Јаја Туре е во завршни преговори со бразилскиот прволигаш, Ботафого. Останува само потписот, па се очекува утре, евентуално задутре да биде познато дали искусниот фудбалер ќе заигра во „земјата на самбата, фудбалот ...

После Хонда, Ботафого носи уште една „ѕвезда“

SportMedia - 17.02.2020

Кеисуке Хонда пред неколку недели потпиша за бразилски Ботафого. Но овој тим нема да застане во ангажманот на „големи имиња“. Така според информациите, следен на „радарот“ е Јаја Туре. Екс играчот на Олимпијакос, Барселона, Манчестер Сити, пред ...

Јаја Туре оди во Бразил, во Ботафого?

Макфакс - 18.02.2020

Фудбалскиот ветеран, 36-годишниот Јаја Туре е во завршни преговори со бразилскиот прволигаш, Ботафого. Останува само потписот, па се очекува утре, евентуално задутре да биде познато дали искусниот фудбалер ќе заигра во „земјата на самбата, фудбалот ...