TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украина-Јужна Кореја е финалето на младинскиот Мундијал

SportMedia - 11.06.2019

Изненадувачко финале на младинскиот Мундијал што се одржува во Полска. Првпат во историјата за светскиот трофеј ќе се борат репрезентациите на Украина и Јужна Кореја. Неочекувано финале затоа што никој не предвидуваше дека можат да стигнат до ...

ВИДЕО: Јужна Кореја и Украина ќе се борат за титулата на СП до 20 години

Gol.mk - 11.06.2019

Фудбалските надежи на Јужна Кореја до 20 години продолжуваат да го одушевуваат фудбалскиот свет оваа седмица, откако сензационално обезбедија историско финале на Светското младинско првенство во Полска .

Откриена мапа со локации на ликвидациите во Северна Кореја: И семејствата биле принудени да гледаат

Точка - 11.06.2019

Истражувањето се заснова на интервјуа со 610 севернокорејски дисиденти. Невладина организација од Јужна Кореја мапирала 318 локации во Северна Кореја на кои се извршени јавни погубувања. Работната група за транзициска правда од Сеул соопштила дека ...

Сеул: Откриени локации на јавни погубувања во Северна Кореја

ММС - 11.06.2019

Група за човекови права со седиште во Сеул, главниот град на Јужна Кореја, денеска соопшти дека идентификувала неколку стотици локации на кои сведоци тврдат дека се извршувале јавни погубувања и убиства без судење од властите во Северна Кореја.

НВО: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

1tv - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Деца гледаат јавни егзекуции во Северна Кореја

Локално - 11.06.2019

Деца биле принудени да ги посетат јавните егзекуции во Северна Кореја, јави Би-Би-Си. Според извештајот на невладина организација од Јужна Кореја, 318 локации биле изградени каде се извршувани смртни казни.

Откриени локации на стотици јавни егзекуции во Северна Кореја

МКД - 12.06.2019

Група за човекови права со седиште во Сеул соопшти дека идентификувала стотини локации на кои сведоците тврдат дека Северна Кореја извршила јавни погубувања и убиства без судење. Работната група за транзициска правда од Сеул соопшти дека нејзиното ...

Сеул и Лондон ќе потпишат договор за слободна трговија пред брегзит

Локално - 10.06.2019

Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското Министерство за трговија и енергетика.

НВО: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

+инфо - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Јужна Кореја и Британија ќе потпишат договор за слободна трговија пред Брегзит

Независен - 10.06.2019

Јужна Кореја – Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското Министерство за трговија и енергетика.

НВО: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

Алфа - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Јужна Кореја и Британија ќе потпишат договор за слободна трговија пред брегзит

Опсервер - 10.06.2019

Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското Министерство за трговија и енергетика.

НВО: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

24Инфо - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Јужна Кореја и Британија потпишуваат договор за слободна трговија пред Брегзит

Слободен Печат - 10.06.2019

Зделката ќе и помогне на Јужна Кореја да ја намали до минимум трговската несигурност и да поддржи трговија со Велика Британија врз основа на сегашен договор за слободна трговија што го има Сеул со ЕУ.

НВО: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

Либертас - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Јужна Кореја и Британија ќе потпишат договор за слободна трговија пред Брегзит

1tv - 10.06.2019

Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското Министерство за трговија и енергетика.

Невладина: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

Нова ТВ - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Јужна Кореја и Британија ќе потпишат договор за слободна трговија пред брегзит

Вечер - 10.06.2019

Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското Министерство за трговија и енергетика.

НВО: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

Опсервер - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Јужна Кореја и Британија ќе потпишат договор за слободна трговија пред Брегзит

Либертас - 10.06.2019

Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското Министерство за трговија и енергетика.

НВО: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

А1 On - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Јужна Кореја и Британија ќе потпишат договор за слободна трговија пред брегзит

А1 On - 10.06.2019

Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското Министерство за трговија и енергетика.

НВО: Во Северна Кореја на 318 локации се вршеле јавни егзекуции

MakPress - 11.06.2019

Невладина организација од Јужна Кореја соопшти дека идентификувала 318 локации во Северна Кореја, кои Владата ги користела за извршување јавни егзекуции. Работната група за транзициска правда интервјуирала 610 севернокорејски дезертери во текот на ...

Јужна Кореја и Британија ќе потпишат договор за слободна трговија пред брегзит

MakPress - 10.06.2019

Јужна Кореја и Велика Британија постигнаа принципиелна согласност да потпишат договор за слободна трговија пред брегзит. Тоа го соопшти јужнокорејското Министерство за трговија и енергетика.