TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple прави магнетен полнач за својот iPhone

Иновативност - 22.02.2021

Apple наводно развива нов магнетен полнач за својот iPhone, кој ќе се прикачува на задниот дел од телефоните со помош на MagSafe. Иако некои прототипови имаат гумена надворешност, полначот за батерии нема да има двојна улога како заштита за ...

Aral гради мрежа од 500 брзи електрични полначи низ Германија

Automedia - 21.02.2021

Најголемиот дистрибутер на гориво во Германија до крајот на годинава ќе располага со 500 електрични полначи на повеќе од 120 станици. Под името Aral pulse, на повеќе од 120 станици за гориво низ Германија ќе бидат поставени 500 брзи електрични ...

Apple прави магнетен полнач за својот iPhone

Во Центар - 22.02.2021

Apple наводно развива нов магнетен полнач за својот iPhone, кој ќе се прикачува на задниот дел од телефоните со помош на MagSafe. Иако некои прототипови имаат гумена надворешност, полначот за батерии нема да има двојна улога како заштита за ...

Колку електрична енергија троши полначот кога останува во штекерот: Ќе заштедиме ли пари ако го исклучиме по употреба

Женски магазин - 21.02.2021

фото: Profimedia Се прават напори за добивање на конкретни податоци Колку трошат полначи за мобилен телефон, лаптоп или таблет? Дали ќе заштедиме електрична енергија и пари ако ги исклучиме по употреба? Еден ИТ портал се занимаваше со оваа тема и ...