TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СКОПСКИ ЕПИЛОГ: Богдановиќ се збогуваше со Дивјак Томиќ, апарати за плаќање сметки за вода, реконструкција на улици во ...

MTM - 30.06.2020

Денеска градоначалникот на Општина Центар оствари средба со Душанка Дивјак Томиќ, амбасадорка на Република Србија, по повод завршувањето на нејзиниот мандат во нашата држава. И двајцата соговорници се согласија дека е неопходно продолжување и ...

Проштална средба на градоначалникот Богдановиќ со српската амбасадорка

Опсервер - 30.06.2020

Скопје, 30 јуни 2020 () – Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска оствари средба со Душанка Дивјак Томиќ, вонредна и ополномоштена амбасадорка на Србија и досегашен доајен на дипломатскиот кор, по повод завршувањето на нејзиниот ...

Градоначалникот Богдановиќ имаше проштална средба со амбасадорката на Србија

24Инфо - 30.06.2020

Денеска градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ оствари средба со Душанка Дивјак Томиќ, вонредна и ополномоштена амбасадорка на Република Србија и досегашен доајен на дипломатскиот кор во Република Северна Македонија, по повод ...

Во Штип одбележана 107 годишнината од Брегалничката битка

MakPress - 29.06.2020

Во Штип денеска се одбележа 107 годишнината од Брегалничката битка, кај месност „Каленица“. На одбележувањето присуствуваа, амбасадорката на Република Србија во Република Македонија, Душанка Дивјак Томиќ и градоначалникот на Општина штип, Благој ...

Проштална средба на Богдановиќ со амбасадорката на Србија Дивјак Томиќ

Фактор - 30.06.2020

Денеска градоначалникот на Општина Центар оствари средба со Душанка Дивјак Томиќ, вонредна и ополномоштена амбасадорка на Република Србија и досегашен доајен на дипломатскиот кор во Република Северна Македонија, по повод завршувањето на нејзиниот ...

Проштална средба на градоначалникот Богдановиќ со српската амбасадорка

Вечер Прес - 30.06.2020

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска оствари средба со Душанка Дивјак Томиќ, вонредна и ополномоштена амбасадорка на Србија и досегашен доајен на дипломатскиот кор, по повод завршувањето на нејзиниот мандат во нашата држава.

Штип: Одбележана 107-годишнината од Брегалничката битка

ММС - 29.06.2020

Во Штип, кај месноста Каленица, денеска се одбележа 107-годишнината од Брегалничката битка. На одбележувањето присуствуваа амбасадорката на Србија во земјава, Душанка Дивјак Томиќ и градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.

Во Штип одбележана 107 годишнината од Брегалничката битка

Опсервер - 29.06.2020

Штип, 29 јуни 2020 () – Во Штип денеска се одбележа 107 годишнината од Брегалничката битка, кај месност „Каленица“. На одбележувањето присуствуваа, амбасадорката на Република Србија во Република Северна Македонија, Душанка Дивјак Томиќ и ...