TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познат дизајнот и опциите на бои за Honor Play 4 5G

USB - 31.05.2020

Honor Play 4 серијата ќе биде претставена на 3. јуни, а веќе имавме прилика да ги видиме официјалните рендери на Play 4 Pro моделот, како и некои фотографии во живо. Сега се тука и официјалните рендери на стандардниот Honor Play 4, кои го покажуваат ...

Honor ги лансира Play 4 и 4 Pro за 3 дена

Телефони.мк - 31.05.2020

Honor ќе ги презентира Honor Play 4 и Play 4 Pro на 3 јуни, при што во меѓувреме ги откриваме спецификациите на Honor Play 4, кои се појавија на TENAA. Новиот модел со кодно име TNNH-AN00 ќе биде со 5G технологија, 8-јадрен процесор со 2.0GHz, за ...

Honor го потврди датумот на објава на Play 4 и 4 Pro телефоните

USB - 29.05.2020

Honor потврди дека на 3. јуни официјално ќе ги претстави Honor Play 4 и Play 4 Pro смартфоните. Постерот за објава е забележан на Weibo страницата на Honor. Во меѓувреме, Honor Play 4 се појави на TENAA сертфикација, заедно со спецификациите на ...

Huawei P20 Pro и Mate 10 глобално го добиваат Android 10 со EMUI 10

USB - 29.05.2020

Google за неколку дена ќе ја објави првата јавна бета за Android 11 верзијата на оперативниот систем, но и натаму постојат голем број телефони кои се уште го немаат Android 10. Сепак, два модела сега ја добија Android 10 надградбата, а Huawei ...