TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал и Баерн ја „притиснале“ УЕФА за да го казни Сити

Локално - 18.02.2020

Пред неколку дена стана јасно дека Манчестер Сити е аут од европските клупски турнири во наредните две години, поради повреда на финансискиот ферплеј. Детали за казната почнуваат да се појавуваат, а „Атлетик“ тврди дека клубови како Реал Мадрид и ...

Зошто УЕФА би сакала Реал Мадрид да го елиминира Сити од ЛШ?

СуперСпорт - 18.02.2020

Поранешниот стопер на Ливерпул, Џејми Карагер верува дека УЕФА се надева дека Реал Мадрид ќе го елиминира Манчестер сити од Лигата на шампиони. Сити во петокот доби лоши вести од УЕФА, зашто ќе мора да паузираат две сезони од елитното натпреварување ...

(ФОТО) Сити стана за сеир – српски прволигаш го трола по санкциите од УЕФА

Спортклуб - 18.02.2020

Минатата недела УЕФА ја објави суспензијата за Манчестер Сити кој во следните две сезони нема да може да игра во европските купови. На некои тоа им се допадна, на некои не, но српскиот прволигаш Јавор на најбрутален начин го истрола англискиот клуб.

Урнебесно: Српскиот клуб Јавор се мајтапи со Манчестер Сити

Спортски - 18.02.2020

Во петокот УЕФА му изрече казна на Манчестер Сити за двегодишна суспензија од европските натпревувања, поради кршење на правилата на Финансискиот фер-плеј. Српскиот клуб Јавор од Ивањица ја искористи таа ситуација за да се мајтапи со Сити на ...

Карагер: УЕФА навива за Реал за да не се случи „циркус“

Екипа - 18.02.2020

Англискиот шампион Манчестер Сити е во големи проблеми откако УЕФА му додели суспензија од две години за настап во Лигата на шампионите. Сепак, сезонава тие се уште се дел од елитното натпреварување, а за противник во осминафиналната фаза ќе го ...

„Бомба“ од Англија: Ливерпул го растура Сити и му „краде“ две ѕвезди!?

СуперСпорт - 18.02.2020

Следното лето би можеле да се случат два сензационални трансфери, а „виновник“ за тоа е УЕФА, која му забрани на Манчестер сити во следните две сезони да игра во Лигата на шампиони. Поради тоа Сити би можеле да доживеат голем број промени и да ...

„Пукање сеир“ на сите страни на сметка на Манчестер сити

Спортманија - 18.02.2020

Српски клуб имаше интересна порака за англискиот првак Манчестер сити уште е во шок по одлуката на Европската фудбалска куќа (УЕФА) да ги исфрли во следните две години да не смее да играат во европските натпреварувања.

Српски клуб се мајтапи со Сити: Џабе ви се парите - синови мои (ФОТО)

Sport 1 - 18.02.2020

Од српскиот прволигаш Јавор решија да се пошегуваат на сметка на Манчестер Сити поради двегодишната суспензија на актуелниот англиски шампион за настап во европските натпреварувања. Во петокот, Европската куќа на фудбалот (УЕФА) објави дека Сити ...

„УЕФА навива Реал да го исфрли Сити од ЛШ за да не се случи циркуз“

Sport 1 - 18.02.2020

Англиската легенда и една од иконите на Ливерпул во „модерната ера“, Џејми Карагер, кој сега е аналитичар на „Скај Спорт“ изјави дека Европската фудбалска унија (УЕФА) навива Реал Мадрид да го елиминира Манчестер сити од осминафиналето во ЛШ, за да ...

Битка за нов фудбалски поредок: Реал, Баерн, ПСЖ и Англичани стојат зад казната на Сити?!

Sport 1 - 18.02.2020

Англискиот шампион Манчестер сити доби жестока двегодишна суспензија од УЕФА за прекршување на финансискиот фер-плеј по што нема да ја види Лигата на шампионите до 2022 година, а наводно „граѓаните“ се сомневаат дека нивните успеси во последнава ...

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен Печат - 18.02.2020

Манчестер сити се наоѓа во небрано откако УЕФА го казни со двегодишна забрана за настап во европските купови. Казната од УЕФА значи дека англискиот шампион само во наредната година ќе загуби 200 милиони евра од планираните приходи со настапот во ЛШ, ...

Цела Европа се здружи: Гигантите се свртеа против Манчестер Сити!

Спортклуб - 18.02.2020

УЕФА не ја донела самоволно одлуката за суспензија на Манчестер Сити, туку имала огромен притисок од најголемите европски клубови. Сити ги прекршил правилата на Финансискиот фер-плеј, но не е единствен во Европа кој работел на тој начин.

„Граѓаните“ почнаа да обвинуваат: Три клубови го „наместиле“ Сити?

СуперСпорт - 18.02.2020

Манчестер сити објави дека станува збор за комбинација на политика, завера и цел да се тргнат од патот. Според англискиот гигант, во клубот сериозно мислат дека зад казната стојат неколку клубови.

Мурињо ја сака титулата од 2018 година

Вечер - 18.02.2020

Веќе неколку дена главна тема во Англија е казната која ја доби актуелниот шампион, Манчестер Сити, поради непочитување на Финансискиот фер-плеј. Во петокот, Европската куќа на фудбалот (УЕФА) донесе одлука со која му се забранува на англискиот ...

Кои клубови ја „принудија“ УЕФА да го казни Манчестер Сити?

Sport M - 18.02.2020

Во петокот, УЕФА милостиво реши да го казни Манчестер Сити со исфрлање од Лигата на шампионите во следните две години. -текстот продолжува по рекламата- Сити ги прекрши правилата во врска со финансискиот фер-плеј, а УЕФА одлучи да стави крај на ...

Реал Мадрид го сака „бисерот“ на Манчестер Сити

Спортски - 18.02.2020

Реал Мадрид покажува сериозен интерес за 19-годишниот талент на Манчестер Сити, Фил Фоден, пренсуваат медиумите на Островот. Фоден важи за еден од најталентираните англиски фудбалери, а оваа сезона Гвардиола му дава поголема минутажа на која ...

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен Печат - 18.02.2020

„The Athletic“ пишува дека шпанскиот тим лобирал за англискиот тим да биде казнет. Манчестер сити во петокот е казнет со двегодишна суспензија за настап во Лигата на шампионите, и во европските купови поради финансиски малверзации.

Сити ги посочи ПСЖ, Реал и Баерн како главни виновници за жестоката санкција

Gol.mk - 18.02.2020

Англиските медиуми пренесуваат дека блиски извори до Манечстер Сити откриваат тешки обвиненија од страна на клубот до неколку европски гиганти. Сопствениците на премиеглиашот веруваат дека санкцијата од УЕФА не е случајна и дека во целата ситуација ...

Кои клубови ја притиснаа УЕФА да го исфрли Манчестер сити од ЛШ?

Спортманија - 18.02.2020

Актуелниот англиски првак во следните две сезони нема да биде дел од европските купови Поради кршење на правилата за финансискиот ферплеј, Манчестер сити во петокот доби двегодишна забрана за настап во европските купови на УЕФА.

Конечна одлука на Стерлинг

Вечер - 18.02.2020

Крилниот напаѓач на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Сити, Рахим Стерлинг, стави крај на сите дилеми кога е во прашање неговата клупска иднина. Пред неколку дена Сити доби драконска казна од УЕФА поради непочитување на Финансискиот фер-плеј.

Легендата на Ливерпул: УЕФА се надева дека Реал ќе го елиминира Сити

Sport M - 18.02.2020

Поранешниот дефанзивец на Ливерпул, Џејми Карагер смета дека УЕФА се надева дека Реал Мадрид ќе го елиминира Манчестер Сити од Лигата на шампионите, по казната изречена на англискиот клуб.

Гвардиола им забрани на играчите на Сити да даваат интервјуа

Курир - 18.02.2020

Пеп Гвардиола свика итна средба со фудбалерите на Манчестер Сити поради казната изречена од УЕФА, која го исфрли тимот на две години од европските клупски турнири. Шпанскиот стратег упатил неколку барања до играчите.

„Манчестер сити нема да се спаси од суспензија, може да се надева на поблага казна“

Sport 1 - 18.02.2020

Англискиот шампион Манчестер сити се најде во тешка ситуација откако УЕФА му изрече забрана од две години за настап во Лигата на шампионите, поради сериозни прекршуваа на финансискиот фер-плеј, па „граѓаните“ се мобилизираат за во жалбена постапка ...

Венгер брутален кон Сити: Мораа да бидат казнети зашто не почитуваат правила!

Sport 1 - 18.02.2020

Легендарниот тренер Арсен Венгер ја поддржа суспензијата за Манчестер сити, иако вели дека можеби би требало да бидат променети правилата за Финансискиот фер-плеј. Поради кршење на правилата, УЕФА реши да ги исфрли Сити од Лигата на шампиони во ...

„УЕФА сѐ би дале само Реал да го елиминира Манчестер сити“

TopSport - 18.02.2020

Манчестер сити во осмина-финалето во Лигата на шампионите ќе игра против Реал Мадрид. Имињата на клубовите и ѕвездите што играат во Сити и Реал гарантираат спектакл кој сепак ќе мине во сенка на казната што УЕФА им ја изрече на „граѓаните“.

„Во УЕФА ќе бидат пресреќни доколку Реал го елиминира Сити“

SportMedia - 18.02.2020

Манчестер Сити најави жалба на спортскиот суд во Лозана по суспензијата од УЕФА за настап во европските натпреварувања. Англискиот тим е казнет поради милионските износи во спонзорските договори, како и непочитувањето на фер-плеј правилото, ...

Невил не верува во УЕФА: Тоа е безнадежна организација

Спортманија - 18.02.2020

Легендата на Манчестер јунајтед смета дека градскиот ривал ќе го добие спорот и ќе ја тргне забраната Манчестер сити во следните две сезони ќе нема право на настап во Лигата на шампионите.

УЕФА го кажа своето, на ред е Гвардиола, закажан најважниот состанок во Манчестер Сити

Sport M - 18.02.2020

Манчестер Сити најави жалба против одлуката на УЕФА на Судот за спортска арбитража во Лозана. Доколку жалбата биде одбиена клубот нема да може да се натпреварува во сезоните 2020/2021 и 2021/2022 во Лигата на шампионите.

Гери Невил во одбрана на Сити: Финансискиот ферплеј е жива глупост!

TopSport - 17.02.2020

Гери Невил цела своја кариера ја посвети на Манчестер јунајтед, но смета дека градскиот лут ривал Манчестер сити е на страната на правдата во конфликтот со УЕФА и верува дека ќе успее да ја собори смешната суспензија од две сезони настапи во ЛШ и ...

Венгер: Ако Сити ги има прекршено правилата, тогаш мора да биде казнет

Дерби - 17.02.2020

Манчестер Сити минатата седмица доби казна од Европската куќа на фудбалот (УЕФА), суспензија од две години во Лигата на шампионите и 30 милиони евра, а причината за тоа е кршење на финансискиот фер плеј.

Венгер: Доколку правилата се прекршени, казната за Сити е неизбежна

Sport M - 17.02.2020

„Отсекогаш сум бил за контрола кога се работи за финансиските правила, клубовите треба да располагаат со својот реален приход. Сигурен сум дека би требало да се модифицираат моменталните правила, но сега се тие и мора да се почитуваат.

Гвардиола: Ќе го водам Манчестер Сити и во Лига 2

Локално - 17.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема да го напушти „Етихад“ дури и ако тимот испадне во Лига два, четврто ниво на англискиот фудбал. „Граѓаните“ се соочуваат со таква закана заради финансиски измами.

Гвардиола ветил дека ќе остане со Сити и во четврта лига!

Макфакс - 17.02.2020

Пеп Гвардиола направил храбро ветување на кризниот состанок на Манчестер сити по двегодишната суспензија од Лигата на шампионите која им ја одреди УЕФА, велејќи дека е подготвен да биде со својот клуб и во Лига два (односно четвртата англиска лига), ...

Гвардиола и Стерлинг: Остануваме во Сити

Локално - 17.02.2020

Двегодишната суспензија од ЛШ се заканува сериозно да го повреди Манчестер Сити. Веќе има шпекулации дека шампионскиот тим може да се распадне, а има многу заинтересирани за нивните играчи.

Дел Пјеро го гледа Гвардиола на чело на Јувентус

Денешен - 17.02.2020

Легендата на Јувентус и италијанската фудбалска репрезентација Алесандро Дел Пјеро изрази интересно мислење за иднината на тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Според Дел Пјеро, судбината на Гвардиола е да ја води „старата дама“ во блиска ...

Дел Пјеро: Гвардиола во Јувентус? Не чека многу жешко лето

СуперСпорт - 17.02.2020

Легендарниот фудбалер на Јувентус Алесандро Дел Пјеро изјави дека доаѓањето на Пеп Гвардиола на клупата на Старата дама ќе биде вистинскиот потег. Веќе некое време се шпекулира дека Гвардиола ќе го напушти Манчестер Сити на крајот на сезоната, а ...

Мурињо за казната на Сити: Се поставува прашањето дали вториот од 2018 година ќе стане шампион

Локално - 16.02.2020

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, увери дека тој и неговите играчи во никој случај не размислуваат за казна за Манчестер Сити, што во овој момент значи дека тимот кој заврши на петтото место сезонава во Премиер лигата, ќе има право да игра во ЛШ.

Почетино и Роџерс кандидати за позицијата на Гвардиола во Сити

Локално - 16.02.2020

Ситуацијата во Манчестер Сити се чини дека не е јасна по казната што ја доби клубот од УЕФА. Според голем број медиуми на Островот, неизвесна е иднината на Пеп Гвардиола, а „Телеграф“ дури тврди дека фаворити за неговото место се Маурисио Почетино и ...

Дел Пјеро го гледа Гвардиола на чело на Јувентус

Либертас - 17.02.2020

– Легендата на Јувентус и италијанската фудбалска репрезентација Алесандро Дел Пјеро изрази интересно мислење за иднината на тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола. Според Дел Пјеро, судбината на Гвардиола е да ја води „старата дама“ во блиска ...

Гвардиола: Ќе го водам Манчестер Сити и во Лига 2

Либертас - 17.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема да го напушти „Етихад“ дури и ако тимот испадне во Лига два, четврто ниво на англискиот фудбал. „Граѓаните“ се соочуваат со таква закана заради финансиски измами.

Гвардиола: Ќе го водам Манчестер Сити и во Лига 2

MakPress - 17.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема да го напушти „Етихад“ дури и ако тимот испадне во Лига два, четврто ниво на англискиот фудбал. „Граѓаните“ се соочуваат со таква закана заради финансиски измами.

Гери Невил во одбрана на Сити: Финансискиот ферплеј е жива глупост!

Макфакс - 17.02.2020

Гери Невил цела своја кариера ја посвети на Манчестер јунајтед, но смета дека градскиот лут ривал Манчестер сити е на страната на правдата во конфликтот со УЕФА и верува дека ќе успее да ја собори смешната суспензија од две сезони настапи во ЛШ и ...

Гвардиола: Ќе останам тренер на Манчестер Сити и во Лига 2

Денешен - 18.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема да го напушти „Етихад“ дури и ако тимот испадне во Лига два, четврто ниво на англискиот фудбал. „Граѓаните“ се соочуваат со таква закана заради финансиски измами.

Гвардиола: Ќе го водам Манчестер Сити и во Лига 2

Опсервер - 18.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема да го напушти „Етихад“ дури и ако тимот испадне во Лига два, четврто ниво на англискиот фудбал. „Граѓаните“ се соочуваат со таква закана заради финансиски измами.

Гвардиола: Ќе го водам Манчестер Сити и во Лига 2

А1 On - 18.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема да го напушти „Етихад“ дури и ако тимот испадне во Лига два, четврто ниво на англискиот фудбал. „Граѓаните“ се соочуваат со таква закана заради финансиски измами.

„УЕФА сѐ би дале само Реал да го елиминира Манчестер сити“

Макфакс - 18.02.2020

Манчестер сити во осмина-финалето во Лигата на шампионите ќе игра против Реал Мадрид. Имињата на клубовите и ѕвездите што играат во Сити и Реал гарантираат спектакл кој сепак ќе мине во сенка на казната што УЕФА им ја изрече на „граѓаните“.

Гвардиола: Ќе го водам Манчестер Сити и во Лига 2

Алсат-М - 18.02.2020

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема да го напушти „Етихад“ дури и ако тимот испадне во Лига два, четврто ниво на англискиот фудбал. „Граѓаните“ се соочуваат со таква закана заради финансиски измами.

Гвардиола забрани интервјуа, јавни настани и семејни средби на фудбалерите

Sport M - 18.02.2020

Пеп Гвардиола свика итна средба со фудбалерите на Манчестер Сити поради казната изречена од УЕФА, која го исфрли тимот на две години од европските клупски турнири. -текстот продолжува по рекламата- Шпанскиот стратег упатил неколку барања до играчите.

Гвардиола им забрани на играчите на Сити да даваат интервјуа

Либертас - 18.02.2020

– Пеп Гвардиола свика итна средба со фудбалерите на Манчестер Сити поради казната изречена од УЕФА, која го исфрли тимот на две години од европските клупски турнири. Шпанскиот стратег упатил неколку барања до играчите.

Гвардиола им забрани на играчите на Сити да даваат интервјуа

Опсервер - 18.02.2020

– Пеп Гвардиола свика итна средба со фудбалерите на Манчестер Сити поради казната изречена од УЕФА, која го исфрли тимот на две години од европските клупски турнири. Шпанскиот стратег упатил неколку барања до играчите.