TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Поглед - 16.01.2018

Пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во четврток ќе се појават во Собранието на РМ да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. – Ќе присуствуваме на обраќањето на Столтенберг, но за понатамошно учество во работата на ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во Собранието за обраќањето на Столтенберг

МКД - 16.01.2018

Во четврток за време на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во Собранието, најавено е дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во собраниските клупи. Од ВМРО-ДПМНЕ потврдуваат дека нивните пратеници ќе го проследат ...

ВМРО-ДПМНЕ и официјално ќе присуствува во Собрание на обраќањето на Столтенберг

24 Вести - 16.01.2018

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и официјално ќе присуствува на седницата во Собрание на обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Стлтенберг. И пратеникот Јохан Тарчуловски кој е во куќен притвор побара од судијката да го напушти домот за да ...

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание да го слуша Столтенберг

+инфо - 16.01.2018

Од партијата засега не соопштуваат дали бојкотот го прекинуваат само за говорот на генералниот секретар на НАТО или ќе се вратат целосно во Собранието Пратениците од најголемата опозициска партија ќе го прекинат бојкотот во Собранието и ќе се седнат ...

ВМРО-ДПМНЕ се враќаат во Собрание само за обраќањето на Столтенберг

Слободен Печат - 16.01.2018

Пратениците од опозициска ВМРО-ДПМНЕ, кои веќе извесен период ја бојкотираат работата на Собранието, во четврток се враќаат за да го проследат обраќањето на првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг.

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание за Столтенберг

Стандард - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во четврток ќе се вратат во Собранието за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, потврдуваат извори од партијата. Oпозицијата го бојкотира Собранието поради притворот на 6-мина ...

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Тера - 16.01.2018

В четврток за време на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во Собранието, најавено е дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во собраниските ...

ВМРО-ДПМНЕ го прекинува бојкотот во Собрание за да присуствува на обраќањето на Столтенберг

Фокус - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во четврток во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврдуваат од партијата. -Ние сме биле и остануваме со политиката ориентитени кон ЕУ и НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ привремено ќе се врати во Собранието за говорот на Столтенберг

Мета - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ в четврток ќе дојдат во Собранието за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој утре и задутре доаѓа во посета на земјава. Сепак, засега враќањето на опозицијата во собрансиките клупи ...

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание, но само за обраќањето на Столтенберг

Телевизија Нова - 16.01.2018

Претничката група на ВМРО ДПМНЕ во четврток се враќа во Собрание, но само за да присустува на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Ваквата одлука била усвоена на синоќешната прва седница на Извршниот одбор на ...

Мисајловски: ВМРО – ДПМНЕ се враќа во Собранието само за НАТО и ЕУ

Алфа - 16.01.2018

Претничката група на ВМРО ДПМНЕ во четврток се враќа во Собрание ама само за време на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврди за Алфа потпретседателот на партија Владо Мисајловски.

ВМРО-ДПМНЕ в четврток се враќа во Собранието за да присуствува на обраќањето на Столтенберг

Република - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во четврток во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврдуваат од партијата. Од ВМРО – ДПМНЕ велат дека остануваат со политиката ориентитени кон ЕУ и ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го слуша обраќањето на генералниот секретар на НАТО во Собрание

24 Вести - 15.01.2018

Јенс Столтенберг најверојатно ќе ги наполни празните опозициските столчиња во Собрабнието в четврток, но само инцидентно. Официјална одлука дали опозициските пратеници ќе се појавата на обраќањето на генералниот секретар на НАТО во законодавниот дом ...

Претстои недела на искушенија за Македонија ...

Н.Македонија - 15.01.2018

Претстои недела на искушенија за Македонија Македонското собрание во неделата што претстои ќе одлучува за особено важни прашања, а обраќање пред пратениците ќе има и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во Собранието за обраќањето на Столтенберг

10без10 - 17.01.2018

Во четврток за време на обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во Собранието, најавено е дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во собраниските клупи. Од ВМРО-ДПМНЕ потврдуваат дека нивните пратеници ќе го проследат ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати во Собранието

Sky - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ в четврток ќе дојдат во Собранието за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој утре и задутре доаѓа во посета на земјава. Сепак, засега враќањето на опозицијата во собрансиките клупи ...

ВМРО-ДПМНЕ во четврток се враќа во Собрание за да го слуша Столтенберг

Либертас - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во четврток во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврдуваат од партијата. Од ВМРО – ДПМНЕ велат дека остануваат со политиката ориентитени кон ЕУ и ...

ВМРО-ДПМНЕ го прекинува бојкотот во Собрание за да присуствува на обраќањето на Столтенберг

Вечер - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во четврток во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврдуваат од партијата. -Ние сме биле и остануваме со политиката ориентитени кон ЕУ и НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собранието за обраќањето на Столтенберг

А1 On - 16.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ в четврток се враќаат во собранието за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврдуваат за „Макфакс“ од партијата. Одлуката била донесена на синоќешната седница на Извршниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ го прекинува бојкотот во Собрание за да присуствува на обраќањето на Столтенберг

Локално - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во четврток во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврдуваат од партијата. -Ние сме биле и остануваме со политиката ориентитени кон ЕУ и НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ во четврток се враќа во Собранието за Столтенберг

Нова ТВ - 16.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ в четврток се враќаат во Собранието за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, јавуваат медиумите. Одлуката била донесена на синоќешната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а ...

ВМРО-ДПМНЕ во четврток се враќа во Собрание за да го слуша Столтенберг

ТВ21 - 16.01.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во четврток во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, потврдуваат од партијата. Од ВМРО – ДПМНЕ велат дека остануваат со политиката ориентитени кон ЕУ и ...

ВМРО-ДПМНЕ во четврток се враќа во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Точка - 16.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ в четврток се враќаат во Собранието за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, потврдуваат за „Макфакс“ од партијата. Одлуката била донесена на синоќешната седница на Извршниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Р.С.Европа - 16.01.2018

Пратениците од ВМРО ДПМНЕ во четврток ќе се вратат во собраниските клупи за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, јавува Макфакс Одлуката била донесена на синоќешната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, а ...

ВМРО-ДПМНЕ во четврток ќе присуствуваат на обраќањето на Столтенберг во Собранието

Република - 16.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ в четврток се враќаат во Собранието за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, потврдуваат за „Макфакс“ од партијата. Одлуката била донесена на синоќешната седница на Извршниот комитет на ...

ВМРО-ДПМНЕ в четврток се враќа во Собранието за обраќањето на Столтенберг

Правдико - 16.01.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ в четврток се враќаат во Собранието за да го слушнат обраќањето на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, потврдуваат за „Макфакс“ од партијата. Одлуката била донесена на синоќешната седница на Извршниот комитет на ...