TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО:Баерн Минхен му подготви специјален подарок на Медведев по триумфот во Лондон

Дриблинг - 23.11.2020

Европскиот првак Баерн Минхен со специјален подарок го изненади освојувачот на завршниот АТП турнир во Лондон, Данил Медведев. Рускиот тенисер е голем фан на „баварците“, а тие му подготвија специјален дрес на клубот со неговото име на позадината и ...

Данил Медведев го покори Лондон, но не прослави онака како што се очекуваше

ММС - 23.11.2020

Данил Медведев на Завршниот Мастерс во Лондон „го исчисти“ подот со фаворитите и го освои неговиот најголем трофеј во кариерата. Тој со 2:1 во сетови (4-6, 7-6, 6-4) го порази и другиот „убиец на големи тенисери“, Доминик Тим, откако во полуфиналето ...

Медведев: Тешко да се биде прв додека играат Ѓоковиќ и Надал

TopSport - 23.11.2020

Освојувањето на првото место на АТП листата е речиси невозможно додека Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал се на тениските терени, вели руската тениска ѕвезда Данил Медведев по најголмиот успех во кариерата, освојувањето на АТП финалето во Лондон во ...

Ѓоковиќ шеста година завршува на 1.место на АТП листата

Сител - 23.11.2020

Со финалето во Лондон, спуштена е завесата на овогодинешната тениска сезона Иако на завршниот Мастерс во Лондон беше елиминиран во полуфиналето, сепак, Новак Ѓоковиќ 2020-тата година ќе ја заврши на првата позиција на АТП ранг листата.

Тенискиот Балотели: Медведев откри зошто не се радува на титулите

Gol.mk - 23.11.2020

Марио Балотели даде една изјава која сè уште се памети, кога беше запрашан зошто не ги прославува головите. Италијанскиот напаѓач рече дека само си ја врши работата, како секој друг работник на светот.

Медведев откри зошто не го прослави најголемиот успех во кариерата

Дерби - 23.11.2020

Данил Медведев со нов пресврт во финалето стигна до најголемата титула во својата кариера, станувајќи тениски маестро со титулата која ја подигна на завршниот Мастерс во Лондон. Овогодинешното издание на завршниот Мастерс беше последно во Лондон и ...

Медведев ја призна доминацијата на Ѓоковиќ и Надал

Руска реч - 23.11.2020

Рускиот тенисер ја заврши годината на четвртото место на АТП-листата. Додека играат Србинот Новак Ѓоковиќ и Шпанецот Рафаел Надал ќе биде тешко да се стане најдобар тенисер на светот на ранг-листата на Асоцијацијата на професионални тенисери (АТП).

Ѓоковиќ сериозно го загрузува на рекордот на Федерер

Sport M - 23.11.2020

Без оглед на поразот во полуфиналето на последниот Мастерс, Новак Ѓоковиќ ја зголеми предноста на првата позиција на АТП-листата за 200 бода. Ѓоковиќ сега има 2.180 поени пред Рафаел Надал, додека финалистот на турнирот во Лондон, Доминик Тим е ...

ФОТО: Ѓоковиќ се израмни со Сампрас, 2020 ќе ја заврши како лидер на АТП ранг листата

Дриблинг - 23.11.2020

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ оваа календарска година ќе ја заврши како лидер на АТП рангирањето. Ова за Ѓоковиќ е шеста сезона во која е на првото место, вакво остварување досега има само Пит Сампрас.

Медведев победи на завршниот АТП турнир

Sport M - 23.11.2020

Лондон, 23 ноември 2020 (МИА) – Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев победи на завршниот АТП турнир во Лондон

Независен - 23.11.2020

Англија – Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев победи на завршниот АТП турнир

Кајгана - 23.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев победи на завршниот АТП турнир

Денар - 23.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев победи на завршниот АТП турнир

Курир - 23.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев победи на завршниот АТП турнир

А1 On - 23.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Данил Медведев триумфираше на завршниот АТП турнир

OhridNews - 23.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Заврши ерата на Рафа и Ноле: Meдведев е новиот владател во Лондон

Република - 23.11.2020

Рускиот тенисер го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4). Русинот направи 12 аса и три двојни грешки.

АТП турнир во Лондон: Медведев победник, тој е вториот Русин во историјата со ваков успех

Денешен - 23.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев победи на завршниот АТП турнир

MakPress - 23.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев победи на завршниот АТП турнир

Кумановски м. - 23.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев го победи Тим во финалето од завршниот тениски Мастерс во Лондон

Алфа - 23.11.2020

Данил Медведев со пресврт и 2-1 во сетови го победи Доминик Тим во финалето на завршниот тениски Мастерс во Лондон. Ова е прв триумф на Русинот на последниот турнир во сезоната што на Медведев ќе му овозможи да се приближи до третото место на АТП ...

Ѓоковиќ пак го провоцираат: Вакцина? Не сум слушнал дека е потребна за влез во Австралија!

СуперСпорт - 23.11.2020

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ беше разочаран по поразот од Доминик Тим во полуфиналето на Завршниот Мастерс во Лондон во три сета (5-7, 7-6 и 6-7). Србинот остана без пласман во финале и шанси да ја нападне шестата титула во Лондон, па ...

Ѓоковиќ му се приближува на Федерер на вечната АТП ранг листа

Слободен Печат - 23.11.2020

Новак Ѓоковиќ ја започна 296. недела на првото место на АТП ранг листата и направи уште еден чекор до рекордерот Рожер Федерер кој 310 недели беше на врвот. Ѓоковиќ изминатата недела играше на завршниот Мастерс во Лондон каде испадна во полуфиналето ...

Завршна АТП листа: Ѓоковиќ се израмни со Пит Сампрас

Спортски - 23.11.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе ја заврши 2020 година на првото место на АТП листата. За Ѓоковиќ ова ќе биде шеста година која ја завршува како најдобро пласиран тенисер во светот, претходно тоа му успеало само на Пит Сампрас.

Ѓоковиќ ќе стане најдобриот на сите времиња

TopSport - 23.11.2020

Новак Ѓоковиќ. сигурно, ќе биде број 1 на АТП листата до 8.март наредната година, со што ќе го урне рекордот на Роџер Федерер. Српскиот тенисер за неколку месеци ќе стане тенисер со најмногу минати недели на првото место, на АТП листата, во ...

Финална АТП листа: Ѓоковиќ шести пат завршува календарска година на врвот

Gol.mk - 23.11.2020

Новак Ѓоковиќ ја заврши 2020 година на првото место на АТП листата. Овој подвиг го прави шеста сезона во кариерата, што претходно му успеало само на Пит Сампрас. Веднаш зад него е Рафаел Надал кој славеше на Роланд Гарос, но остана покус од врвот на ...

Медведев го победи Тим и го освои завршниот Мастерс во Лондон

Спортски - 23.11.2020

Данил Медведев е новипт шампион на завршниот турнир во Лондон. Во вчерашното финале Медведев се справи со Доминик Тим во три сета (4:6, 7:6/2, 6:4). Првиот сет донесе подобра игра на рускиот тенисер кој не искористи неколку брејк топки, па затоаво ...

Медведев победи на завршниот АТП турнир

Опсервер - 23.11.2020

Лондон, 23 ноември 2020 () – Рускиот тенисер Данил Медведев го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на АТП завршниот турнир во Лондон. Во меч што траеше 2 часа и 42 минути Медведев до трофејот стигна по 2-1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:4).

Медведев триумфираше во Лондон

Акцент - 23.11.2020

Русинот Даниел Медведев го прогласи АТП-финалето на осумте најдобри во сезоната во Лондон како едно од најголемите во неговата кариера. Бројот 4 на ранг листата Медведев го доби финалето во оспорен натпревар на шампионот на УС Опен и трет на ...

Медведев со пресврт триумфира на завршниот Мастерс

Слободен Печат - 22.11.2020

Русинот Данил Медведец е нов шампион на завршниот Мастерс турнир кој за последен пат се играше во Лондон откако во финалето го победи Доминик Тим. Русинот во големото финале на завршниот Мастерс преку пресврт дојде до најголемата победа оваа сезона ...

Тим и Медведев во дуелот за трофејот на завршниот Мастер во Лондон

Сител - 22.11.2020

Австриецот, Доминик Тим и Рисинот, Данил Медведев играат во финалето на завршниот Мастерс турнир во Лондон. Тие во полуфиналето ги елиминираа двајцата најдобро рангирани тенисери во светот.

Надал: Испуштив голема шанса, малите детали ја направија разликата

Gol.mk - 22.11.2020

Рафаел Надал уште една година остана без титула на завршниот турнир. Шпанецот загуби во полуфиналната пресметка со рускиот тенисер Данил Медведев по три одиграни сета. 20-кратниот Грен слем шампион имаше одлична шанса во вториот сет, кога направи ...

Неверојатниот Медведев на врвот на светот!

TopSport - 22.11.2020

Данил Медведев на совршен начин стави крај на сезоната, која како конечно да најави преземање на тенисот од новата генерација, совладувајќи го во одличен меч, Доминик Тим со 4:6/7:6(2)/6:4 за освојување на титулата од елитниот завршен турнир од ...

Медведев без пораз до трофејот во Лондон, Тием потклекна во финалето

Gol.mk - 22.11.2020

Данил Медведев го наследи Александер Зверев и е нов шампион на завршниот турнир во Лондон. Вечерашното финале му припадна на рускиот тенисер кој во три сета се справи со Доминик Тием (4-6, 7-6/2, 6-4) и прослави победа без ниту еден пораз.

Медо најдобар меѓу најдобрите, со пресврт го доби финалето

Спортманија - 22.11.2020

Русинот во Лондон ги победи и Ѓоковиќ, и Надал и Тим. Рускиот тенисер Данил Медведев го освои завршниот АТП Мастерс во Лондон, откако вечерва во финалето го совлада Доминик Тим со 4-6, 7-6, 6-4.

Медведев го среди и Тим за титула на завршниот турнир во Лондон (ВИДЕО)

Дерби - 22.11.2020

Најдобриот руски тенисер, Данил Медведев е освојувач на завршниот АТП турнир во Лондон. Тој во битката за титулата успеа да биде подобар од Доминик Тим од Австрија и на тој начин да ја комплетира перфектената седмица на турнирот во англиската ...

Медведев е новиот шампион на завршниот АТП Мастерс

SportMedia - 22.11.2020

Данил Медведев е новиот шампион на Финалниот АТП Мастерс кој вечерва заврши во Лондон. Русинот стигна до титулата со победа над Австриецот Доминик Тим 4:6, 7:6 (2), 6:4. Медведев ја освои најголемата титула во кариерата, деветта во кариерата, втора ...

Медведев е победник на АТП мастерс во Лондон

Спортклуб - 22.11.2020

Рускиот тенисер Данил Медведев е победник на АТП мастерс турнирот на најдобрите осум кој се одржа во лондонската О2 арена. Тој го победи австрискиот претставник Доминик Тием во одличен финален натпревар со 2: 1 во сетови (4: 6, 7: 6, 6: 4) и ја ...

Медведев го победи Тим и ја освои својата најголема титула во кариерата

МКД - 22.11.2020

Данил Медведев со пресврт го победи Доминик Тим со 2-1 во сетови и го освои завршниот турнир во Лондон. Данил Медведев е победникот на завршниот АТП турнир во Лондон, ова е најголемата титула во кариерата за Русинот.

ГОТОВО Е: Ѓоковиќ ќе го собори рекордот на Федерер

Спортклуб - 22.11.2020

Поразот на Рафаел Надал од Данил Медведев во полуфиналето од завршниот Мастерс во Лондон му направи голема услуга на првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ. Шпанецот пропушти шанса да му се доближи на АТП листата, а моменталната разлика му гарантира на ...

ВИДЕО: Русинот Медведев го освои Лондон, прва победа на завршните турнири

Дриблинг - 22.11.2020

Русинот Данил Медведев по голема борба и речиси три часа игра го победи Австриецот Доминик Тим во финалето на завршниот турнир во Лондон. За Медведев ова е прва титула во кариерата на заврпните Мастерс турнири, го победи Тим со 2-1, по сетови 4-6, ...

Медведев подобар од Тим – Нов трофеј за Русинот сезонава

Екипа - 22.11.2020

Данил Медведев е освојувач на последното издание на АТП завршниот турнир во „О2“ арената во Лондон. Тој во финалето беше подобар од Доминик Тим со 2-1 по сетови 4-6, 7-6 и 6-4. Во првиот сет еден брејк беше доволен за негово освојување.

Тим има импресивна статистика против Ѓоковиќ, Федерер и Надал!

СуперСпорт - 22.11.2020

Доминик Тим во 2020 година ја освои својата прва гренслем-титула, откако беше најдобар на Ју-Ес опен. Австрискиот тенисер во иднина би можел да биде најдобар, а тоа го покажуваат неговите настапи во последните две години.