TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руд обезбеди место на завршниот Мастерс во Торино: Едвај чекам да се вратам во Италија

Gol.mk - 30.09.2022

Вториот тенисер на светот Каспер Руд обезбеди пласман на завршниот турнир во сезоната – АТП финалето во Торино. Норвежанецот вторпат по ред ќе биде дел од турнирот на осумте најдобри играчи во сезоната.

Понеделник ќе биде историски ден за шпанскиот тенис

Спортманија - 30.09.2022

В понеделник, за првпат во историјата ќе се случи на тениската АТП листа на првите две места да бидат двајца Шпанци. Карлос Алкараз со триумфот на САД опен стана „светски рекет број 1“, а од понеделник втор ќе биде неговиот славен сонародник Рафаел ...

Надал и Алкараз како некогаш Агаси и Сампрас – вакво нешто не се случило повеќе од 22 години

Спортски - 30.09.2022

Со елиминацијата на Каспер Руд во четвртфиналето на турнирот во Сеул (изгуби денес од Јапонецот Нишиоко) стана јасно дека Рафаел Надал ќе го престигне на АТП листата. Од понеделник Надал ќе биде втор тенисер на АТП.

Руд му направи услуга на Надал

Вечер Прес - 30.09.2022

Норвежанецот Каспер Руд го заврши настапот во четврт-финалето на АТП-турнирот во Сеул. Вториот тенисер во светот претрпи шокантна елиминација од Јапонецот Јошихито Нишиока (2:6, 6:3, 2:6).

Руд испадна во Сеул, Надал се враќа на второто место на АТП листата

TopSport - 30.09.2022

Норвежанецот Каспер Руд во четвртфиналето го заврши учеството на АТП турнирот во Сеул. Во моментов светскиот број 2, доживеа шокантна елиминација од Јапонецот Јошихито Нишиока (2:6, 6:3, 2:6).

Руд испадна во Сеул, Надал се враќа на второто место на АТП листата

Макфакс - 30.09.2022

Норвежанецот Каспер Руд во четвртфиналето го заврши учеството на АТП турнирот во Сеул. Во моментов светскиот број 2, доживеа шокантна елиминација од Јапонецот Јошихито Нишиока (2:6, 6:3, 2:6).