TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија од март го прекинува извозот на бензин

Пари - 27.02.2024

Русија ќе го прекине извозот на бензин на шест месеци, почнувајќи од март, за да обезбеди понуда за домашниот пазар во сезоната на шпиц на побарувачка. Како што објавија напрвин руските медиуми, забраната нема да се прошири на земјите-членки на ...

Од први март шестмесечна забрана за извоз на рускиот бензин

Р.С.Европа

Русија забрани извоз на бензин на шест месеци од 1 март? Овие земји нема да бидат засегнати од одлуката

Во Центар

Русија забрани извоз на бензин на шест месеци од 1 март? Овие земји нема да бидат засегнати од одлуката

Пулс24

Русија ќе забрани извоз на бензини од март до септември

Курир - 27.02.2024

Со овој потег Москва има намера да ја компензира зголемената побарувачка на домашните потрошувачи и земјоделци и да овозможи планирано сервисирање на рафинериите. Русија од 1 март на половина година ќе го забрани извозот на бензини, изјави ...

РУСИЈА ОД 1 МАРТ ЗАБРАНУВА ИЗВОЗ НА БЕНЗИН Забраната не важи само за 6 земји

+инфо