TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Србија првпат по шест месеци помалку од 1.000 нови случаи на коронавирус

Н.Македонија - 10.05.2021

Денес, првпат од ноември минатата година, во Србија се потврдени помалку од илјада новоинфицирани со коронавирус, објавија здравствените власти. Во последните 24 часа направени се 9.389 тестови, а потврдени се 834 случаи, што не се случило од 2 ...

Во Србија првпат по шест месеци помалку од 1.000 нови случаи на коронавирус

24Инфо - 09.05.2021

Денес, првпат од ноември минатата година, во Србија се потврдени помалку од илјада новоинфицирани со коронавирус, објавија здравствените власти. Во последните 24 часа направени се 9.389 тестови, а потврдени се 834 случаи, што не се случило од 2 ...

Во Србија 834 новозаразени, 19 починати

Канал5 - 09.05.2021

Во Србија во изминатото деноноќие од направени 9389 тестови на корона вирус,регистрирани се 834 новозаболени лица. Од последици предизвикани од ковид-19 во последите 24 часа починале 19 пациенти.

Во Србија првпат по шест месеци помалку од 1.000 нови случаи на коронавирус

Centar - 09.05.2021

Денес, првпат од ноември минатата година, во Србија се потврдени помалку од илјада новоинфицирани со коронавирус, објавија здравствените власти. Во последните 24 часа направени се 9.389 тестови, а потврдени се 834 случаи, што не се случило од 2 ...

Бројот на новозаразени во Србија падна под 1.000, првпат по половина година

Вечер Прес - 09.05.2021

Во Србија во изминатото деноноќие од направени 9389 тестови на корона вирус, а регистрирани се 834 новозаболени лица. Од последици предизвикани од ковид-19 во последите 24 часа починале 19 пациенти.

Бројот на новозаразени во Србија падна под 1.000, првпат по половина година

Република - 09.05.2021

Во Србија во изминатото деноноќие од направени 9389 тестови на корона вирус, а регистрирани се 834 новозаболени лица. Од последици предизвикани од ковид-19 во последите 24 часа починале 19 пациенти.

Првпат по 6 месеци – бројот на заболени во Србија падна под 1000

Lider - 09.05.2021

Во Србија во изминатото деноноќие биле направени 9.389 тестови за коронавирус, а регистрирани се 834 новозаболени лица. Од последици предизвикани од ковид-19 во последите 24 часа починале 19 пациенти.

Во Србија бројката на новозаразени падна под 1.000 – починале 19 пациенти

Курир - 09.05.2021

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 834 луѓе. Како последица од овој вирус починале 19 починати. На респиратор се приклучени 137 пациенти. Тестирани се 9.389 ...