TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Сенки над Балканот“ – подгответе се за трилер кој нема да ве остави да трепнете со око

Факултети - 12.10.2017

Ако по утрото денот се познава, тогаш љубителите на ТВ-сериите од месецов ќе имаат нов предизвик. Вистински нестрпливите синоќа имаа можност во киното „Синеплекс“ во Скопје да видат пилот-филм од новата ТВ-серија „Сенки над Балканот“, копродукција ...

(ВИДЕО) Драган Бјелогрлиќ, Марија Бергам, Горан Богдан: „Сенки над Балканот“ е светска серија за еден дел од ...

Макфакс - 12.10.2017

Политика, корупција, љубов, сето тоа на Балканот во периодот пред првата светска војна, сместено во новата играната серија „Сенки над Балканот“ која е работена во манирот на светските тв серии.

Драган Бјелогрлиќ: Ние на Балканот живееме во трилер, а тој жанр е најмалку присутен во балканската кинематографија

Newsroom - 12.10.2017

„’Сенки над Балканот’ ќе почне да се емитува на 22 октомври на Македонската телевизија во 20,15 часот“, најави режисерот, актерот и сценарист на ТВ серијата „’Сенки над Балканот’ ќе почне да се емитува на 22 октомври на Македонската телевизија во ...

Јоксимовиќ и Бјелогрлиќ прават филм за Тома Здравковиќ

Вечер - 12.10.2017

Музичарот Жељко Јоксимовиќ, фасциниран од ликот и делото на неверојатниот Тома Здравковиќ, решил заедно со режисерот и актер Драган Бјелогрлиќ да направи филм за овој великан на екс ју-сцената "Веќе две години Драган Бјелогрлиќ и јас подготвуваме ...

Бјелогрлиќ: Балканот е многу поинтересен од другите делови на Европа

Вечер - 12.10.2017

„Веројатно за кратко време ќе почнеме да го пишуваме продолжението на втората сезона чие дејство треба да се случува во 1934 година па да заврши со убиството на кралот Караѓорѓевиќ. Снимањето би било на лето, а на крајот на идната година би почнало ...

Скопска премиера на „Сенки над Балканот“

А1 On - 11.10.2017

Пилот-филмот од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој премиерно беше прикажан на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, вечер ќе има и скопска премиера во кино Синеплекс, на затворањето на второто издание од фестивалот „Киненова“.

Скопска премиера на „Сенки над Балканот“

Локално - 11.10.2017

– Пилот-филмот од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој премиерно беше прикажан на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, вечер ќе има и скопска премиера во кино Синеплекс, на затворањето на второто издание од фестивалот ...

Скопска премиера на „Сенки над Балканот“

Телевизија Нова - 11.10.2017

Пилот-филмот од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој премиерно беше прикажан на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, вечер ќе има и скопска премиера во кино Синеплекс, на затворањето на второто издание од фестивалот „Киненова“.

Скопска премиера на „Сенки над Балканот“ на затворањето на „Киненова“

Република - 11.10.2017

Пилот-филмот од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој премиерно беше прикажан на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, вечер ќе има и скопска премиера во кино Синеплекс, на затворањето на второто издание од фестивалот „Киненова“.

Скопска премиера на „Сенки над Балканот“

+инфо - 11.10.2017

„Сенки над Балканот“ во режија на Драган Бјелогрлиќ, е копродукција меѓу „Кобра филм“ од Србија, „Скопје филм студио“ и „Искра“ од Русија. Пилот-филмот од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој премиерно беше прикажан на ...

Скопска премиера на ТВ-серијата „Сенки над Балканот“

Популарно - 11.10.2017

Пилот-епизодата од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, која премиерно беше прикажана на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, вечер ќе има и скопска премиера во кино Синеплекс, на затворањето на второто издание од фестивалот ...

Скопска премиера на „Сенки над Балканот”

Слободен Печат - 11.10.2017

Пилот-филмот од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој премиерно беше прикажан на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, вечер ќе има и скопска премиера во кино Синеплекс, на затворањето на второто издание од фестивалот „Киненова“.

Скопска премиера на „Сенки над Балканот“

24 Вести - 11.10.2017

Пилот-филмот од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој премиерно беше прикажан на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, вечер ќе има и скопска премиера во кино Синеплекс, на затворањето на второто издание од фестивалот „Киненова“.

Скопска премиера на „Сенки над Балканот“

Либертас - 11.10.2017

Пилот-филмот од ТВ-серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој премиерно беше прикажан на фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола, вечер ќе има и скопска премиера во кино Синеплекс, на затворањето на второто издание од фестивалот „Киненова“.

Скопска премиера на серијата „Сенки над Балканот"

Вечер - 11.10.2017

Серијата е историски трилер за настани од почетокот на 20 век, главно во Белград, и опфаќа дел од историско-политичките случувања од тој период во Македонија. Режисер на осмата епизода која се снимаше претежно во Битола и околината е Игор Иванов.

Серијата „Сенки над Балканот“ на 22 октомври на МРТ

А1 On - 12.10.2017

Серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој е актер, сценарист и режисер, од 22 октомври ќе почне да се емитува на Македонската радио телевизија, а истовремено и на јавните сервиси во Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Словенија.

Серијата „Сенки над Балканот“ на Бјелогрлиќ од 22 октомври ќе почне да се емитува на МРТ

еМагазин - 12.10.2017

Серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој е актер, сценарист и режисер, од 22 октомври ќе почне да се емитува на Македонската радио телевизија, а истовремено и на јавните сервиси во Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Словенија.

Серијата „Сенки над Балканот“ од 22 октомври на МРТ и на јавните сервиси во Србија, БиХ, Црна Гора и Словенија

Либертас - 12.10.2017

Серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој е актер, сценарист и режисер, од 22 октомври ќе почне да се емитува на Македонската радио телевизија, а истовремено и на јавните сервиси во Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Словенија.

„Сенки над Балканот“ од 22 октомври на МРТ

Стандард - 12.10.2017

Серијата „Сенки над Балканот“ на Драган Бјелогрлиќ, кој е актер, сценарист и режисер, од 22 октомври ќе почне да се емитува на Македонската радио телевизија, а истовремено и на јавните сервиси во Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Словенија.

Драган Бјелогрлиќ: Балканот е многу поинтересен од Европа, ама ние не знаеме како да го пласираме на филм

Република - 12.10.2017

Балканот е многу поинтересен од другите делови на Европа, само што ние никогаш не сме знаеле таа специфичност на Балканот да ја пласираме на вистински начин, да биде интересен, смета српскиот актери Драган Бјелогрлиќ, кој е актер, сценарист и ...