TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради една измена на Фејсбук, Закерберг изгубил 3 милијарди долари

Точка - 16.01.2018

Од Фејсбук велат дека оваа промена е исплатлива на долг рок и дека им е најважна среќата на корисниците. Одлуката на Марк Закерберг Фејсбук да се врати на старото издание, односно наместо реклами во “News Feed”, почесто да се појавуваат објави на ...

Марк Цукерберг изгуби 3 милијарди долари поради News Feed

Телефони.мк - 16.01.2018

Одлуката на Марк Цукерберг за Facebook да се врати на старото издание, го чинеше 3,3 милијарди долари, што е пад од 4,4%. Односно, наместо реклами, отсега на News Feed се гледаат само објави на пријатели.

“Фејсбук” со радикални промени

Локално - 16.01.2018

Американската социјална мрежа “Фејсбук” соопшти дека воведува големи промени , велат светските агенции. News Feed ќе им даде предност на фотографии и публикации на семејството и пријателите на сметка на содржината објавена од трговски марки, ...